Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Am pierdut cheia antifurt roata.
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
giany911
De curând am observat că nu mai am acea cheie antifurt, pt. roata, . Cel mai probabil au pierdut-o ăia când a fost mașina în service. Dacă nu o găsesc la ei ( slabe șanse ), ce pot face sau rămân cu roțile astea așa ... fară să le mai pot scoate?
SSilent
welcome to the club, si io am patit-o, pei faci frumos rost de un spray degripant, cumperi 4 piulite normale, daca aveai antifurt cum aveam io (piulite cu multe canturi si o camasa de protectie pe margine) procedezi in felul urmator, iei un ciocan si o dalta/surubelnita in linie mai lata, si tai frumos camasa respectiva pana cand o sa poti sa introduci (fortat) o cheie inelara de 16 sau 17 depinde de piulita, apoi dai cu mult spray degripant pe prezon, si insisti....
la mine majoritatea au iesit usor, dar la una dintre ele m-am chinuit 4 ore s-o dau jos... asta este... neatentia se plateste blush.gif
horsewhisperer27
pune o poza cu antifurturile de pe roti, ca sa vorbim la obiect!

18 Jun 2008, 20:30:
pune o poza cu antifurturile de pe roti, ca sa vorbim la obiect!

18 Jun 2008, 20:30:
pune o poza cu antifurturile de pe roti, ca sa vorbim la obiect!

18 Jun 2008, 20:30:
pune o poza cu antifurturile de pe roti, ca sa vorbim la obiect!
giany911
QUOTE(SSilent @ 18 Jun 2008, 17:41)
welcome to the club, si io am patit-o, pei faci frumos rost de un spray degripant, cumperi 4 piulite normale, daca aveai antifurt cum aveam io (piulite cu multe canturi si o camasa de protectie pe margine) procedezi in felul urmator, iei un ciocan si o dalta/surubelnita in linie mai lata, si tai frumos camasa respectiva pana cand o sa poti sa introduci (fortat) o cheie inelara de 16 sau 17 depinde de piulita, apoi dai cu mult spray degripant pe prezon, si insisti....
la mine majoritatea au iesit usor, dar la una dintre ele m-am chinuit 4 ore s-o dau jos... asta este... neatentia se plateste  blush.gif
*



Aoleu ...
O sa pun poza maine, acum ... eh nu prea mai am chef sa ma duc pana la masina. Treaba nu e urgenta, dar Doamne fereste cine stie poate sa apara.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.