Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ceasuri defecte ..
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
vallyyy
Salut baieti ........acum va rog sa ma scuzati stiu ca nu era necesar topicul.........dar am dat search si nu am gasit nimic concret care sa raspunda la intrebarile mele .........am turometrul defect .........am bord scoica.........cum scot ceasurile ca am incercat in diferite feluri ............stiu ca gasisem candva aici pe forum o schema .......dar am dat search si nu gasesc nimic concret sad.gif ................ma mai intereseaza daca se mai poate repara turometrul ?.....becurile indica ,insa acul sta la 0 ...........daca ma puteri ajuta si cu un link as aprecia .....multumesc
bygy007
o schema si un sfat gasesti aici

bordul se scoate prin stinga (pe la sigurante ) are niste cleme pe lateral , stinga dreapta si una jos , scoti cablul de la kilometraj apoi cele 3 mufe de sus
BeciAcustic
In cazul in care ai avaria si temporizatorul in partea stanganu poti scoate ceasurile ....trebuie dat bordul jos....asa am eu si nu se poate.....
SSilent
eu am bord scoica, dai jos "grila" ala din stanga la ceasuri, scoti clema din stanga, scoti toate mufele si cablu, si cu grija scoti tot ansamblul prin stanga pe langa sigurante, e simplu, nu ai cum sa nu reusesti biggrin.gif
27TaZ
Salut
Sper ca nu se supara vallyyy dar nu vreau sa mai deschid inca un topic. Am si eu o mica mare problema cu ceasurile. Am luat de curand tot setul de ceasuri de la o dacie din '89 si cand le-am montat am observat ca acul "danseaza" mai ceva decat marii dansatori de salsa si la plecarea de pe loc am instant 20km/h. Asta ar fi una. 2. Cand dau marsarrier limba ceasului pleaca sub 0 blink.gif, ceea ce nu am mai vazut la nici o masina.
Mentionez ca masine mea e din '95 si cu ceasurile ei indica bine(fara inregistrare km). Poate sa fie nepotrivire sau pur si simplu sunt defecte cele cumparate ?
Multumesc anticipat de raspunsuri!
argon
freaca ceva in alea cumparate, magnetul de platou..
27TaZ
si pot fi reparate de un neavizat? smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.