Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Clio Symbol 1.5dCi, super intretinut
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
cbr-ica
Asadar vand masinuta din semnatura ca vreau una mai mare. E nemaipomenita!
- Motor 1.5dCi, 82cp/200NM tunat la 102cp/250NM (Dimsport) si se simte foarte COOL. Trage asa de relaxat si de usor... e sensibil mai prietenos si puternic fata de varianta cu setarile originale.
- Airbag sofer, aer conditionat, inchidere centralizata telecomanda cheie, oglinzi electrice si incalzite, geamuri electrice fata (cu module impuls), radio CD, proiectoare, carlig demontabil si conector pt lumini remorca, culoare Argintiu, optional portbagaj de schiuri (poate duce 6perechi de schiuri sau 4 snowboarduri)
- Revizia de 60.000 + distributie proaspat efectuata (carte de service). Kit ambreiaj schimbat acum 1500km.
- 2 seturi de roti (cele de vara rulate 1000km, neatinse - jante Wolfrace Katana II si gume Kumho Ecsta SPT KU31 - dimensiunile normale, trecute in certificatul de inmatriculare)
Consum max 6.5% in oras si minim 4% afara.

Nu pot sa va zic decat ca sunt psihopat si ca nu suport sa nu mearga ceva si ca am grija de ea ca de copilul meu. Singurele defecte sunt 2 infundaturi mici de la lovitura de usa deschisa in parcare si de la inchis capota prin apasare + un proiector crapat pe care il am nou acasa.

Imi pare rau ca trebuie sa o vand dar nu am bani sa o tin si sa o iau si pe cealalta. Nu am poze cu ea dar nici nu as avea ce sa arat in poza. E impecabila!!!! Pun poze cu modelul de jenti si gume de vara. Mai tarziu cu masina intreaga.

Pret:7200EUR
YahooMessenger: razvan_apopei
Telefon: 0722.334.334

Acum dupa ce am mers un pic cu gumele si jantele noi pot sa va zic ca e mai stabila. Mergi cu mult mai multa incredere cu ea.

Rotile de vara le vand si separat si mai scad din pretul pachetului.

25 Jun 2008, 11:26:
up
cosmin_2300
De ce ai schimbat ambreiajul ?
god
Speaking of vandut separat rotile de vara smile.gif
Cat vrei pe jantele Wolfrace Katana II daca te hotarasti sa le vinzi independent de masina?

Numai bine!
cbr-ica
@god: rotile le vand separat dar cu tot cu gume. daca esti interesat vii sa vezi ca sunt noi (1000km, neatinse) si facem pret impreuna. pe mine m-au costat peste 600E si clar fac discount frumusel.

@cosmin: ambreiajul avea 60.000km si probabil dupa tuning l-am si fortat un pic cat am facut teste sa vad performantele in noua configuratie. daca mergeam cum merg eu de obicei puteam sa mai merg 20.000km. In functie de stilul de condus un ambreiaj poate sa te tina de la 30k la 120k. Eu dupa incident am realizat ca tineam piciorul sprijinit pe ambreiaj la stop si asta e alt motiv pt care se consuma. Am ambreiajul si distributia vechi acasa sa le arat oamenilor ca nu a fost stresata masina. Chiar dupa ce mi-au schimbat kit-ul de ambreiaj mi-a zis mecanicul ca arata bine si ca poate a patinat din cauza ca aveam ceva ulei sau ceva din vreo balta sau asa ceva. Oricum acum e nou si rodat si merge exact ca atunci cand masina era noua. De fapt toata masina merge ca atunci cand era noua.

PS: e ciudat sa scriu @God! jantele din poza sunt Katana1. KatanaII au o muchie oblica la imbinarea spitelor cu janta. Mai fistichiu zic eu. Mai vand separat si carligul de remorca si portbagajul de schiuri (Mont-Blanc) 150E fiecare (montaj inclus).

27 Jun 2008, 11:55:
pentru potriveala rotilor la alte masini/dimensiuni folositi utilitarul asta.
http://www.bigcustomwheels.com/rt_specs.jsp
cbr-ica
up

2 Jul 2008, 11:38:
preturi separate:
masina 6500EUR
rotile noi 500EUR
carlig remorca 150EUR (montaj inclus)
portbagaj schiuri 150EUR
cbr-ica
up
cbr-ica
vandut
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.