Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce-s mai multi in Romania? Soferi sau fumatori?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
vulpe
Nu e nici o discriminare. Doar asa, de distractie...
RIon
...de distractie..in RO trebuie ca sunt mai multi fumatori decat soferi, oricum...
GeorgeB
mai pune o optiune : amandoua !
Valentine
mda, scoru' e clar biggrin.gif jos cu t(z)igarile! smile.gif
vulpe
QUOTE(GeorgeB @ 4 Jan 2005, 15:25)
mai pune o optiune : amandoua !
*


neah, ar fi prea tentant smile.gif
Uite ca sa fiu corect o sa schimb in Soferi nefumatori / fumatori
vulpe
daca as gasi de unde...
adister
La modul cum e realizat chestionarul e cam derutant. Oricum am votat pentru nefumator - in cazul de fata "sofer" wacko.gif
Daddy
Pai am multi ani vechime in ambele functii. smile.gif
Cum votez ?
Ca numai fumator nu e corect. smile.gif
catalin-g3
Sofer biggrin.gif ca din 28 noiembrie 2004 am renuntat la fumat sleep.gif
Marty
Eu fumez dar nu la volan. In cazul asta, eu cu cine votez, monsher ?
luck
Nu fumez , da' sofez...
bogdan_o
Eu sunt fumator si sofer, dar in sondaj zicea sa votez la fumator. Fumez si la volan (daca sunt cu break-ul, ca ala are caitnaje din vinil si nu intra fumul in ele). Dar chestionarul e gresit. De cand si pana unde cele doua optiun se exclud reciproc. Eu, din cate imi aduc aminte de la cursurile de statistica, stiu ca intr-un chestionar raspunsurile trebuie sa fie din aceeasi arie. Asa intreb si eu: ce preferati: hamburgerul sau ochii verzi? Daca nu esti Alinuta, eu nu vad unde e legatura ?!?!?
NFS
Si io fumez la volan... da' numa' cind stau la fereastra! cool.gif
Mika



NU fumez 111.gif asa ca...
vulpe
QUOTE(bogdan_o @ 5 Jan 2005, 20:55)
Eu sunt fumator si sofer, dar in sondaj zicea sa votez la fumator. Fumez si la volan (daca sunt cu break-ul, ca ala are caitnaje din vinil si nu intra fumul in ele). Dar chestionarul e gresit. De cand si pana unde cele doua optiun se exclud reciproc. Eu, din cate imi aduc aminte de la cursurile de statistica, stiu ca intr-un chestionar raspunsurile trebuie sa fie din aceeasi arie. Asa intreb si eu: ce preferati: hamburgerul sau ochii verzi? Daca nu esti Alinuta, eu nu vad unde e legatura ?!?!?
*



Pur si simplu am vrut sa vad cati sunt mai multi soferii sau fumatorii (in fine din rezultat se intelege cel mai bine cati soferi nefumatori sunt) . Cum toti de aici sunt soferi, ar fi fost mai corect, fumatori sau nefumatori (am vaz ca topicu' asta exista deja, asa ca nu stiu de ce inca nu a fost sters threadu' meu ... ). Ok, mea culpa, nu e o formulare corecta. Anything else ?
St
Si daca nu sunt sici sofer, nici fumator.

"Eu cu cine votez?"-Cetateanul turmentat-I.L.Caragiale(O scrisoare pierduta)
disaster
QUOTE(Daddy @ 5 Jan 2005, 02:34)
Pai am multi ani vechime in ambele functii. smile.gif
Cum votez ?
Ca numai fumator nu e corect. smile.gif
*



aceeasi problema si aici.fiti mai cu bagare de seama de acum ca mai sunt si oameni care se oftica cand sun marginalizati excl.gif
Devils
Am deja mai mult de un an de cand nu mai fumez 124.gif
Slider
Eu zic ca acest pool nu este facut cum trebuie....eu cum votez daca sunt si sofer si fumator? Sau cum devine treaba, cine este fumator nu este sofer si viceversa?
thunder
Pei foarte simplu daca suntem si fumatori si soferi am putea sa votam ambele dar in statistica finala cele doua voturi se anuleaza reciproc asa ca mai bine nu votam biggrin.gif

Personal nu sunt fumator dar incerc sa fiu sofer
AMZ
Fumator, dar in masina nu mai fumez deloc, si nici acasa, la servici imi este suficient la o cafea, nasol cu cafeaua la discretie ca am devenit dependent de cafea si tigari, ale dracu nu am ambitie sa termin cu ele o data.
bomicabomic
In primul rind ca topicul n-are nici o logica si daca initiatorul vroia sa afle ce-s mai multi, soferi sau fumatori, ii raspundeam direct : fumatori.
Eu sunt fumator inrait, cam 2 pachete de Boro Lights/zi, fumez oriunde-mi vine, masina, casa,balcon, lift, casa prietenilor, strada, servici, restaurante, taxiuri, nu metrou, dar cu asta nu merg mai mult de 15 min, si nu fumez in locuri unde se afla fii-mea.
Si tot din cauza lu fii-mea am renuntat sa fumez dimineata pe buda. biggrin.gif biggrin.gif
SOR
eu unu sunt si sofer si fumator deci era mai interesant chestionarul daca avea si aceasta varianta smile.gif
Manuel
QUOTE(bomicabomic @ 3 Feb 2005, 10:51)
Si tot din cauza lu fii-mea am renuntat sa fumez dimineata pe buda. biggrin.gif  biggrin.gif
*


Si cum te descurci? Ca eu am ramas ieri dimineata fara tigari si am ajuns cam crispat la serviciu. tongue.gif
musicall
Yo cred ca fumatori... la cati "draci" de gimnaziu si de liceu vezi ca fumeaza.
Nu mai punem persoanele in varsta... REZULTA FUMATORI!!!
bobo77
Fumatiri in mod sigur, mai multi conducatori auto decit soferi.
razvan_3asy
sofer, nu suport fumu de tigara si nu cred ca ma voi apuca vreodata plus de asta nu fumeaza nimeni din familiei smile.gif
cosmin_2300
big_wheel.gif sofer5.gif sofer1.gif sofer2.gif
Deci sunt sofer biggrin.gif
CriSTI68
defapt daca esti si una si alte trebuia optiunea "Bautor"
SSilent
si daca sunt si sofer si fumator si bautor? naughty1.gif
hai sa nu ma kk pe mine...bautor ocazional tongue.gif
AR-18-MOS
Fumatori ... ca soferi sunt foarte putini. Mai sunt unii posesori de permis de conducere ...
fabius
Este clar ca sunt mai multi fumatori decat soferi.
Un pachet de tigari isi permite oricine.
O masina nu.
K-gula
sooper tare.
eu unu si sofer si fumator. dar nu fumez la volan si nu conduc tigarile pe autostrada. smile.gif)
nairam
Da da .... sunt mai multi fumatori ... De unde stiu? Din OCHI..... blink.gif
the_tavi
Nu inteleg cum din voturi rezulta mai multi fumatori, iar din posturi mai multi soferi. Nu am vreun dubiu legat de faptul ca mai multa lume fumeaza decat conduce masina.
Adrian00
Eu sint doar sofer.Nu suport tigarile.Nimeni din familia mea nu fumeaza!

Ar mai trebui pentru altii pusa si a treia varianta "sofer si fumator"!
vdaniel
doar sofer
membru_DC
QUOTE(AR-18-MOS @ 10 May 2008, 21:43)
Fumatori ... ca soferi sunt foarte putini. Mai sunt unii posesori de permis de conducere ...
*



buna asta radmasa.gif
CGDBZ
Vad ca sunt mai multi soferi (cel putin in sondaj)
mr.squirrel
is cam egal ,cred:)
Victoras2001
Gata ma, ca ai facut 25. Du-te si da mesaje acum. Tot in stilul asta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.