Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia 1410 an 1998 avariata
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Ninos
Vind Dacia 1410 an 1998 avariata
-motor 1400 schimbat cu unul nou in anul 2002
-cutie viteze 5 tr schimbata cu una noua in anul 2003
-structura de rezistenta (lonjeroane) intacta
-4 anvelope schimbate in noiembrie anul trecut (rulaj aproximativ 2000 Km)
-scaune fata +bancheta si spatar de Cielo
-ITP valabil pina in noiembrie 2009

Necesita inlocuire punte spate, janta, aripa spate, panou spate , bara spate,lampa spate, usa fata stg (cred ca se poate inlocui numai fata de usa , valabil si pt usa din spate stg), usa spate stg, aripa fata bascula inferioara fata st.
Masina a fost lovita in parcare (pe bulevardul Timisoara) de catre un maniac vitezoman.
Pret 450 eur
Markos
Eu zic sa ceri la moderator sa schimbe titlu in "Vand Dacia 1410 an 1998 partea dreapta".

Cape stanga numaiai nimic.
alinushy
sigur e 1998??
bobo4m3
parca daduse si la TV..incidentul ...cu acel individ care a sifonat mai multe masini . ...eu spun k nu prea ai pe ce sa mai ceri 450 euro.....vin eu si cumpar cu 7 milioane !
Ninos
Folosind si ceva piese din dezmembrari apreciez ca masina se poate repara cu alti 400 eur.
Masina are si alarma+inchidere centralizata.
Lantul de tobe a fost inlocuit tot in noiembrie anul trecut
ionutctn
QUOTE(alinushy @ 28 Jun 2008, 15:59)
sigur e 1998??
*


Dupa oglinda laterala exterioara este pana in 1996, an incepand cu care daciile au fost echipate cu oglinda reglabila din interior dar ma rog nu vreau sa fiu carcotas. Plus ca am marit poza aia iar bordul este model din acela patratos unde sunt ceasurile, la fel pana in 1996 cand au inceput sa echipeze cu borduri cum are si argon.
Alexu7
nici stopul din luneta nu aduce a 98`
Rafi
cat vrei pe cutie si pe 2 cauciucuri nedumerire.gif
Ninos
Masina are caroseria inlocuita in 1998. Caroserie cumparata de noua cu factura.
Bordul nu este CN ci model "cocosat".
Odata cu caroseria au fost inlocuite toate usile , aripile , capota motor si capacul portbagaj.
Asa cum am mai scris, motorul a fost inlocuit in 2002 complect iar CV in 2003 toate cumparate de noi cu factura.
puntea spate inlocuita cu una noua prin 1999
talerele de frina inlocuite coplect prin 2004
motorul a functionat numai cu ulei Aral 10W40 de cind a fost inlocuit
Anvelopele nu mai sint cele din primul post ci unele mai uzate
Pina in momentul in care a fost accidentata totul era perfect functional.
Are si trapa prin care nu ploua cu rama din aluminiu
Lonjeroane si podele fara rugina caroseria fiind insonorizata total din fabrica
Acumulator inlocuit acum aproximativ un an
Pretul scade la 400 E
PS La origini masina are an de fabricatie "76 dar original nu mai este decit caloriferul de caldura pt ca era din cupru...asa ca l-am pastrat
Cartea de identitate este la zi cu toate seriile OK
Am trecut an de fabricatie 1998 pt ca anul de fabricatie este dat de anul caroseriei
Numai bine!
Rafi
si tot nu mi-ai raspuns la intrebare sau sa inteleg ca nu o dai pe piese smile.gif
alinushy
daca desmembrezi(ceea ce e cel mai indicat) vreau si eu cateva poze cu trapa si un pret.
thnks
Ninos
Cel putin momentan masina nu se dezmembreaza
Kruger
Daca te hotarasti sa o dezmembrezi, anunta pe forum te rog. Si eu, si multi altii dorim sa cumparam diverse.

As lua motorul, cutia, bancheta, si multe altele. Oricum ai da cam tot de pe ea.
Ninos
Masina nu o pot dezmembra deoarece locuiesc la bloc si pe deasupra nu am nici timpul necesar sa stau sa o demontez ca sa o pot vinde pe bucatele.
Momentan lipsesc din Bucuresti dar daca cineva o vrea il poate contacta pe socrul meu la telefon 0733013912.
ULTIMUL PRET 300 eur sau 1050 lei
PS Are si planetare frantuzesti schimbate odata cu cutia de viteze
Tapiteriile de usi sint din cele gri in relief (l-am schimbat si stiu ca am dat vreo 2 milioane pe set in 2003)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.