Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Calculator
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
dl_dr25
mad.gif Poate ma ajuta si pe mine cineva sa imi spuna ce cheie (sau ce r..... mai este si ala ) este in poza alaturata unde este incercuit
Vad ca petru ligheanul asta iti trebuiesc toate sculele din lume
blink.gif
PS: are ideie la modelul de 70Cp DCI ce serie este pe calculator ceva detali
Multam
green_wall_13
mellow.gif Dar de ce vrei sa-l desfaci ??? Mie in service la 5 luni de la cumpararea masini l-au dasfacut maimutele, pt ca aveam un contact imperfect la mufa....dar ce sa vezi !!! nici macar cei da la Dacia (AutoEuropa Timisoara) nu aveau o cheie pentru suruburile alea. I-am intrebat surprins, huh.gif si ghici ce raspuns am primit:
-Uzina Dacia nu le-a furnizat toata SDV-istica necesara... radmasa.gif Cica ma sparge cu faza asta si o sa ma lase masca. Fiind si eu ing. mecanic am tinut sa le spun ca stiu ce inseamna Scule Dispozitive Verificatoare. Dar se cramponau ca m-am luat de ei cand mi-au desfacut suruburile cu un fel de dalta, de le-au ciopartit de tot. Nu am plecat din service fara suruburi noi mad.gif Sa-i F@#% de Dobitoci... bash.gif
klaus
Da' cu un cleste papagal (de tevi) nu merg desfacute?
dl_dr25
poate merge dar ma gindeam ca are cineva ideie ce fel de dispozitiv , cheie este sa cumpar una sa lucrez si eu cit mai finut
doctorasul
Poti sa le si tai,te cadorisesc eu cu patru bucati biggrin.gif .
dl_dr25
laugh.gif multam
Bujor Stefan
Eu le-am desfacut fara probleme cu o surubelnita dreapta mare.
Am apasat cu incredere pe surub ca sa nu scape surubelnita si s-a desfacut imediat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.