Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Telecomanda radio CD Panasonic
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
biker17
Am achizitionat de cateva luni un radio cd PanasonicCQ-C1465N: link si vreau sa-mi iau o telecomanda. In manual scrie ca trebuie o telecomanda CA-RC80N dar nu am gasit in oras modelul asta. exista vreo telecomanda universala care se potriveste si la casetofonul meu? Daca nu gassc, pana la urma o sa cumpar un modulator mai mult pentru telecomanda. in cazul asta ce modulator mai ieftin imi recomandati?
sonykel
ai dat un search pe net pe google ???
eu a scris in google CA-RC80N si am ajuns la concluzia ca e vreo 70Ron o telecomanda si ai de unde so iei doar cauti...
bmwh548
Daca nu vrei sa dai comanda pe net incearca sa mergi la Service-ul autorizat Panasonic din orasul tau. Eu stiu ca am gasit la al meu (CQ-C3301n), dar nu mi-a convenit pretul (120 de lei).
conucristi
In principiu ar merge orice telecomanda universala ... trebuie doar sa gasesti codul potrivit.
Totusi ti-as recomanda una originala ... acum depinde de bugetul tau.
biker17
Ce cod trebuie sa fie potrivit? ca nu ma pricep la asa ceva. poti sa fii mai explicit?
conucristi
Pentru fiecare marca/ model de aparat exista un cod de programare a telecomezii.
Pentru ca nu toate lucreaza la fel. De ex o telecomanda de la firma X nu o sa mearga si la firma Y ...
De obicei telecomanda universala iti vine si cu o lista de coduri ptr marcile/modelele cele mai cunoscute dar are si o cautare manuala ... in caz ca nu te regasesti in lista.
De asemenea, sunt telecomenzi universale pe care poti sa programezi mai multe aparate (TV, video, CD player ...) si mai nou am vazut una care merge si ptr aer conditionat!
biker17
Pana la urma am cumparat un mp4 player(neavand telecomanda am cautat o solutie ''remote'') printr-un cablu 3.5 to 3.5 mm prin intrarea AUX. Problema e ca dupa un timp (15-30 minute) de redare de pe mp4 player, apar distorsiuni , bazaituri (cum se aude un post de radio cu receptie slaba). Din ce cauza sa fie? radio cd nu poate fi pt ca cd-urile si radio le reda fara probleme, mp4 playerul e nou si se aude bine in casti. Poate fi de la cablu? dar daca ar fi de la cablu nu ar face intotdeauna asa? prima oara am crezut ca s-a descarcat mp4.
calinu'
eu nu priceo utilitatea telecomenzii pentru cd player in masina...am si eu si nu am folosit-o niciodata...mai ales daca ai comenzi la volan tongue.gif
biker17
Daca ai comenzi pe volan e inutila dar eu n-am asa ceva(am o Dacie din 2000)
cosminwon
Am vazut cam tarziu ca in topicul asta cineva are nevoie de o telecomanda de cd Panasonic.AM EU UNA ORIGINALA CARE ESTE DE CD PLAYER,DAR CU SIGURANTA MERGE SI LA CASETOFON AUTO.DACA MAI VREA CINEVA,MA GASESTE LA ID COSMINWON TELECOMANDA ESTE NOUA!
Emy_
Salut,tarziu,dar poate mai ai nevoie de telecomanda.Am una nefolosita de pe un CD-palyer Panasonic.Eu in general nu folosesc telecomanda si sunt dispus sa ti-o vand daca vrei.ID emy_charming4u .Sal!
nWo
QUOTE(Emy_ @ 3 Feb 2010, 10:11)
Salut,tarziu,dar poate mai ai nevoie de telecomanda.Am una nefolosita de pe un CD-palyer Panasonic.Eu in general nu folosesc telecomanda si sunt dispus sa ti-o vand daca vrei.ID emy_charming4u .Sal!
*




si eu am un cd-mp3 player panasonic model CQ-C 1313 NE, dar s-a stricat zilele trecute asa din senin......oricum, daca reusesc sa-l repar imi poti spune daca ar fi buna telecomanda ta la el si pretul la care te-ai gandit?



later edit: merci whitecar pt sfaturi si promit sa le urmez
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.