Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: intrebare janta
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ramses86
Buna! Deci....m-am pus sa imi vopsesc jentile si mi-am dat seama ca omul de la acre am luat masina a cam ciocanit 2 dintre jenti da din cate vad eu cu barosul nu cu ciocanul...
1 e putrada rau...cealalta are vreo 5 urma de ciocan. Una o schimb...pe ceallata mai are rost sa ma duc sa mi-o centreze? sau ma duc de pomana? (is inlipsa de cash ca altfel le-asi schimba pe amnadoua pe loc)
Kruger
Daca jantele au joc axial, sau doar buzele deformate, ti le poate indrepta. (Dar tot la ciocan, sau pe strung la vulcanizarile care au asa ceva si sunt din ce in ce mai putine)

Orice alt fel de deformare nu mai e corectabila la nici un fel de janta de dacie in 3 prezoane, de 13 si de tabla.

argon
La cat costa jantele neindoite SH nu are rost sa te complici. Pentru rezerva am luat una din targ cu 20 ron, ca noua, cu alta ocazie mai demult amluat alta cu 25 ron. Cu gume cu tot, cam uzate ce-i drept, dar nu conta prea tare. Vorbesc de Superbalon, alea inguste sunt mai ieftine.
Kruger
Si daca te hotarasti sa iei jante noi, incearca sa nu iei de Connex. Au tabla extrem de subtire si moale, si se fac ligheane cat ai zice peste.
ramses86
din pacate de noi nu am bani...si am canadiene sad.gif...cam o raritate prin zona mea...dade o sa gasesc la Remat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.