Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pompa de benzina
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
cosmin_ms
tre sa imi schimb pompa de benzina ..cred ca zilele urmatoare.stie cineva ce model poate inlocui cea de origine?si ce pret ar avea??e prea mult 360 de lei pe una noua de origine.
respect
SYL
OT: Ti se pare mult 3.6 mil o pompa de benzina de origine, in contextul in care una de injectie pt diesel e 60 mil ?
cosmin_ms
problema inchisa.am luat pompa de benzina BOSH.de origine de la mama ei.si a costat 290 de lei.am montat-o si masina functioneaza normal.

cat despre pompele de injectie pt diesel.... 173.gif nu as vrea sa fiu in locul posesorilor...
AR-18-MOS
Bosh sau Bosch? smile.gif
cosmin_ms
B O S C H... hai ma ..da rai sunteti... sleep.gif
Rellu
E acceasi pompa ca pe slz? biggrin.gif
TheSomeone
Subscriu, pompa de diesel e in jur de 60 mil....sad.gif
Ivdanyel
salut,

pompa de benzina si ansamblul dsn este acelasi ca la solenza si logan1.4 si 1.6?
AndreiSN
Nu , difera.
djasu82
daca schimbi si rezervorul . Parca slz are rezervor din plastic din ce am auzit nu stiu sigur.
cristio_79
QUOTE(Ivdanyel @ 22 May 2011, 20:43)
salut,

pompa de benzina si ansamblul  dsn este acelasi ca la solenza si logan1.4 si 1.6?
*


Pompa de benzina, adica motorasul electric este identic cu cel de Solenza. Restul ansamblului difera, deoarece la Solenza regulatorul de presiune este pe ansamblul pompa benzina, pe cand la Supernova este pe rampa de injectie. Solenza nu are retur ca la SRN, este direct in pompa, ca sa zic asa.
Rezervorul la Solenza nu este metalic.
Ivdanyel
salut,

multumesc de raspunsuri si pentru cei interesati am gasit si echivalente de piese:

dacia 60 00 591 702
MAGNETI MARELLI :
219045349994
BOSCH 0 580 453 494
cristio_79
Pai Bosch este cea originala si tot Bosch o sa gasesti si la magazine, chiar daca este in ambalaj de origine sau de producator. Eu zic sa iei in ambalaj original Bosch, este cu aproximativ 100 de lei mai ieftina, poate chiar mai mult. Este o cutiuta galbena pe care scrie cu rosu numele producatorului.
Ivdanyel
perfect , acum stiu ce sa caut.
fishbone94
stiti un site bun de comandat piese online ?
george_scala_2004
Salut,

Ce anume te intereseaza ?
icxu
Ce-a de conex costa 120 lei in Mioveni.
djasu82
si e cea mai proasta ! Nu te tine mai mult de 1000 de km .... poate si mai putin.
vioar
Ceea de asam 80 ron si are aproape 10000 de cand am schimbat-o.
Eu am cumparat-o si tot eu am schimbat-o cu ocazia respetiva am golit si rezervorul si am curatat jegul din el cat am putut de bine,iar filtru din capul pompei 11 ron.
mikey_gtx
referitor la pompa de conex / asam, ma mir ca nu s-a dizolvat.
george_scala_2004
blink.gif 120 lei ? stiftu' ala ? vezi ca era cineva la bursa cu pompa de vinzare...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.