Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kit SUV
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Piese auto - Dacia Sandero
VS-02-MVO
Agentul de IATSA Campina mi-a spus ca ar fi in jur de 1000 de euro. Stie cineva pretul exact? Se merita?
cosmin_2300
blink.gif Poze ceva , ai ?
aphophis
e vorba de asta
Marso
incredibil ohmy.gif ...ce bine arata blush.gif ...cel putin in prima poza cu partea din fata e super wub.gif
Fane_05
la promotor si alte emisiuni au spus ca se numeste pachet sport. oricare ar fi numele arata f bine pe sandero. cel de la test drive de la reprezentanta din suceava are asa ceva pus si chiar ii sta bine
crising
Din ce material sunt aceste repere? Sunt din plastic sau aluminiu? Prinderea cum se face oare, prin lipire?
HapleaSRL
Oribil!
klaus
QUOTE(crising @ 11 Jul 2008, 09:05)
Din ce material sunt aceste repere? Sunt din plastic sau aluminiu? Prinderea cum se face oare, prin lipire?
*


Plastic.
Si din cate stiu eu - prin lipire
cbogdy
HapleaSRL: doar atat poti? subtirel...

1000 euro e cam scump, daca atata o sa fie acest kit.
Dar precum speranta moare ultima, o sa asteptam sa apara si in targ la vanzare.
Mie imi place cum arata.
0(*_*)0
Arata binisor smile.gif
tarzy
QUOTE(aphophis @ 10 Jul 2008, 20:50)
e vorba de asta
*




doamneeeeeeeeeee ..... ce chicios
cyp_07amb
costa fix 800 euro
aphophis
din fata arata bine. din spate nu stiu, nu pot sa zic ca ma incanta da nici nu ma deranjeaza. o chestie din asta parca am vazut-o si la un panda.
VS-02-MVO
QUOTE(cyp_07amb @ 11 Jul 2008, 23:29)
costa fix 800 euro
*


si cu tot cu montaj in service (azi am aflat).
Alexandrescu
Salut! Am nevoie de un raspuns urgent. Kit-ul SUV protejeaza masina de rugina?
Lostboy
QUOTE(Alexandrescu @ 15 Jul 2008, 11:18)
Salut! Am nevoie de un raspuns urgent. Kit-ul SUV protejeaza masina de rugina?
*


radmasa.gif
Alexandrescu
Am inteles raspunsul! Totusi aparatoare de noroi sau ce altceva ar ajuta pentru o mai buna protectie?
Lostboy
QUOTE(Alexandrescu @ 15 Jul 2008, 11:30)
Am inteles raspunsul! Totusi aparatoare de noroi sau ce altceva ar ajuta pentru o mai buna protectie?
*



Cam în ce zone ai vrea tu o protecție mai bună?
Alexandrescu
Pragurile in special, dar si lateralul
Lostboy
Nu pragurile au nevoie de protecție, ci aripile. Și pentru asta există (la logan, presupun că o să apară și la sandero) protecții de aripi.
Alexandrescu
Ok, multumesc. O sa ma duc sa ma interesez.
Lostboy
Dacă te uiți mai de aproape la praguri o să-ți dai seama de ce nu e nevoie.
sisu_stelistul
Arata foarte bine, ii da un aspect si mai bun masinii, este bine cand ai de unde sa alegi cand vrei sa-i mai pui un kit din fabrica.
bobo77
800 e mi se pare enorm pentru acest kit...
Alexandrescu
Costul acestui kit este 24 milioane plus manopera pentru montaj(care este maxim 100 de lei)
Costul aparatorilor pentru aripi fata si spate este 80 lei(doua fata+doua spate) plus manopera(30lei) + aproximativ 1/2 ora in cazul fericit in care nu trebuie sa faci o programare in prealabil. Oricum se pot monta si acasa, ridicand masina si folosindu-te de o bormasina.
Lostboy
La logan nu era nevoie de bormașină. Nu cred că este nevoie nici la sandero.
Dsign
Pai ce protectie mai e aia daca e nevoie de bormasina? Unde dai gaura, poti sa izolezi cu mama izolantului, ca tot va da rugina pe acolo...


E, unii inca mai au in minte vechile obiceiuri prostesti intilnite pe la "mecanicii" de dacii 1300. Aparatorile de noroi nu protjeaza anticoroziv!!!
dacialoganmcv
se pare ca din august vor fi disponibile si in Romania......
http://www.carstyling.be/renault/sanderoconfig.swf
marius80_eugen
Pe argintiu arata ca porcu' ! In acea configuratie de sus poti sa le iei negre si parca se mai schimba ceva , DAR in poze mi se par mult mai grosolane decat in configuratia franceza si mai sunt cateva probleme :
1. degeaba pui kit de protectie SUV daca nu inalti suspensiile fie si cu 4-5 cm , ca sa nu spun 10 , cume ste la Skoda , pachetul de drumuri grele . Vei atinge de borduri si orice este mai sus mai usor decat inainte .
2.Totul este din plastic , care poate fi turnat si iese la un pret de fabricatie sub 100 ron toate reperele , sa spunem ca ar iesi 150 ron cu tot cu vopsire . DACA se schimbau de la inceput barile , cume ste acum la LGN , sa le puna din fabrica pe masina acea forma , era ceva , dar sa fixezi cu adeziv si cu holsuruburi plastice peste plastice si in praguri este o porcarie .
3. 800 euro x 36.600 = 29,3 milioane ! Sa spunem ca au super-manopera inclusa .
Pai la pretul masinii sa mai pui inca aproape 30 de milioane ( adica fosta masina are te-a tinut 20 de ani = rabla capabila sa mai ingroape inca 3-4 din astea ) ca sa-ti pui niste plastice pe masina ? Pai o face mai rapida sau mai aerodinamica ? Mai rezistenta sau ii micsoreaza consumul ? Garanteaza cineva asta ?
Eu nici ca aerodinamica nu cred ca e mai ok !

Ironick vezi ca esti off-topic ! radmasa.gif
aphophis
eugene asta e un kit optic nu inalta caroseria. ala va fi se pare la sandero cross. Iar sandero-ul e suficient de inalt pt drumurile romanesti la fel ca si loganul.
GTX
Arata bine dar trebuie neaparat niste jante mai MARI !
B-39-ZOZ
arata super bine, in special pe argintiu. sunt de acord cu GTX dar nu cred sa fie vreo speranta, nici in viitorul apropiat.
tudop

Mie mi-au spus la caremil ca ajunge cam 3000lei cu tot cu montaj. Mi se pare o risipa crunta de bani tinind cont ca mai mult incurca (il lovesti la borduri) Iar ca imagine, mai bine lasati... chiar nu as pune asa ceva pe o masina compacta de oras, chiar daca ar fi 200€. Cine zicea ca a vazut pe Panda, pai Panda aia chiar e 4x4 si ceva mai inaltata fata de cea standard.
Ca sa nu mai zic ca din citeva accesorii la preturi de astea se apropie Sandero de pretul unor masini mai bune, deci.. zic ca pur si simplu nu se merita. Bineinteles ca cei care isi lipesc aripioare de rechin, 2 eleroane o sa isi faca ei rost si de un kit de asta biggrin.gif
EinarN
Un kit din asta e simplu de montat si cred ca l-ar putea pune fiecare ca nu-i mare brînza. De ce sa mai platesti manopera?
pitiku1
in leg cu kit-ul asta suv de sandel il poate monta oricine ii mai istet fara probleme si celor care zic ca nu arata bn pe gri se inseala amrnic eu am vaz live la reprezentanta sandel la culoare ca al meu si cu kit gri si arata super,gri cu gri comete se potrivesc va spun eu. laugh.gif ph34r.gif eu astept sa fac rost de bani sal cumpar si mi-l montez acasa biggrin.gif
Serje
Daca ne spui tu ca se potrivesc ... te credem. Da esti sigur ca ai vazut live si nu inregistrat?
Dar cu limba romana cum ramane?
pitiku1
QUOTE(Serje @ 6 Dec 2008, 01:02)
Daca ne spui tu ca se potrivesc ... te credem. Da esti sigur ca ai vazut live si nu inregistrat?
Dar cu limba romana cum ramane?
*




Normal am vazut pe viu laugh.gif laugh.gif laugh.gif
si ce-i cu limba romana ca nu am inteles blink.gif huh.gif
EinarN
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Gata Tunat LA CHEIE pt. € 13.990,- de exemplu.
Ce nu-mi place, sînt jentile.
vladpc
Sincer mie tocmai jentile imi plac si restul mi se pare kitch dar stii cum se spune cu gusturile omului biggrin.gif
P.S. e doar o parere nu sariti la gatul meu wink.gif
IRONICK
In poze arata nasol rau, in realitate arata bine. Dispare imaginea aia de masina cu forma banala.
vladpc
Stiu cum arata si in realitate si tot la aceeasi parere raman, dar repet e doar parerea mea, nu trebuie ca toata lumea sa imi impartaseasca gusturile.
IRONICK
Nimeni nu te forteaza sa iti placa. Nici mie nu imi place Audi ca design exterior. Si nici faptul ca folosesc bureti ordinari la insonorizare, in loc sa foloseasca alte materiale mai scumpe. Sau folia bituminoasa lipita pe podea mai rau ca alubandu' lipit de userii de pe forum in masinile lor.
aphophis
QUOTE(EinarN @ 7 Dec 2008, 14:50)
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Gata Tunat LA CHEIE pt. € 13.990,- de exemplu.
Ce nu-mi place, sînt jentile.
*



doar pragurile nu imi plac. restul sunt superk
angelblack
Cam urate jentile, dar in rest e OK.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.