Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Montaj buton porbagaj LOGAN
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
ykyady70
Modelele logan aparute primele nu au montat buton deschidere portbagaj, deschiderea acestuia facandu-se cu ajutorul cheii de contact.
A incercat cineva sa monteze un buton deschidere similar ca la modelele mai noi ?
Astept sugestii, sfaturi, fotografii, etc....
Multam.... huh.gif
FRATELLO
...buton nu cred ca se poa', dar la primul meu Logan am montat actuator, care permitea deschiderea portbagajului la a doua apasare a butonului (de deschidere !) de pe telecomanda...a fost montat acum 2 ani si merge si acum impecabil !
klaus
Se poate monta si butonul, nu e mare fasaiala, insa trebuie largita gaura.
La modelul cu buton insa si locasul butonului-maner este usor ambutisat, bagat mai inauntru (protectie de intemperii), deci la aplicarea pe un portbagaj "vechi" trebuie bine izolat (garnitura, silicon etc) zona sub buton in cazul montarii acestuia.
ykyady70
Unde pot gasi un actuator ? De fapt ce este actuatorul?
Poti sa imi dai si mie o schita? sau ceva care sa ma ajute la montaj?
Lostboy
De vânzare găsești la bursă.
ykyady70
Totusi poate cineva si-a montat asa ceva si ne ajuta cu exemple , poate si ceva poze, detalii etc.
ykyady70
Nu vine nimeni cu idei noi ?
speed_fane
te poti duce la orice unitate dacia, sau la o firma ce moteaza alarme etc, si contra unei sume cuprinse intre 80 - 200 ron (depinde unde te duci) iti monteaza actuatorul fara probleme
Serje
Ce idei noi ? Chiar asa mare ii lenea? Trebuie totul mura in gura? Victoras2001 ti-o dat raspunsul, exista acolo multe solutii, numai chef de citit sa ai, asta daca si vrei sa faci ceva.
Victoras2001
Daca 23 de pagini pline cu poze si explicatii nu te ajuta, daca nici postul lui Klaus nu te ajuta, atunci ar mai fi o idee noua:
Cumpara-ti o capota cu buton gata montat. Daca nu stii cum se monteaza capota, ar mai fi inca o idee. Cumpara-ti un Logan care are montat butonul.
ykyady70
Multumesc pentru raspunsurile voastre ironice.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.