Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] nova la 30 de milioane negociabil
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
tibirk
Dacia Nova 1.6 benzina oct 1997



Tabla nu se prezinta intr-o stare foarte buna, e ruginita la ambele praguri din spate si a fost lovita usor in aripa dreapta spate. E indreptata si chituita unde a fost lovita dar mai trebuie slefuit si vopsit. Eu i-am dat cu un spray.



Intra un pic mai greu in viteza 1 si mansalier, dar intra nu sunt probleme cu cutia de viteze.



Ce trebuie facut la ea:

- tinichigerie, vopsitorie ( eu nu i-as face decat de la praguri pana in spate), schimbat chedere

-termocupla noua ( s-a rupt un papuc electric de la cea veche, se poate repara si aia)


Motorul trage foarte bine a fost segmentat cu 10 000 de KM in urma, banchetele nu sunt rupte, bordul a fost shimbat impreuna cu fetele interioare ale usilor (are bord si fete de usi de supernova), are cd-player de solenza + 4 boxe, alarma am dezactivat-o eu adica i-am scos sigurantele si i-am indepartat goarna, nu are inchidere centralizata, am doua roti de rezerva cu cauciucuri de iarna. Eu am mers cu ea asa cum arata 5000KM, masina sta din data de 1 aprilie de cand mi-am luat renault laguna, i-a expirat asigurarea rca motiv pt care nu plec cu ea din curte decat daca o cumperi (nu cred ca merita sa ma risc sa merg fara asigurare doar ca sa o vezi). Masina se afla si se poate vedea in Valcanesti (Prahova) doar in weekend.


Am uitat sa mentionez:

discurile de frana si tot kit-ul de ambreiaj (disc, placa de presiune, rulment si furca de fonta) au fost schimbate in la inceputul anului

<span class='edit'>20 Jul 2008, 15:23:</span>
incerc sa pun o poza . nu stiu daca-mi iese

mai multe poz pe mess la tibirk23@yahoo.com
tibirk
up
tibirk
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.