Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Jante GOTTI
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
popasan
As vrea sa stiu exact ce model de janta este, si daca aveti mai multe poze cu asa ceva sa le postati.
Multumesc.
Hormonelul
Sunt Goti Meca D33. Exista 2 modele, unul din 3 bucati, si unul din doua bucati.

user posted image
user posted image
BH 59 FIF
Sa indraznesc sa intreb cat te-au costat? smile.gif Da, si eu sunt de parere ca este un model frumos de Gotii.
popasan
Nu poti pune mai multe poze cu ele??? biggrin.gif
Hormonelul
In FRANTA: Pretul variaza in functie de calitatea jantelor (daca sunt ciobite, ruginite, indoite). Pretul corect al modelului in 2 bucati e undeva pe la 300 de euro la care adaugi: drum 200 de euro reconditionat 100. Daca le vrei "boboc" platesti mai mult.
Pretul pentru cele din 3 bucati e mai mare, ajungand la 7-800 de euro sau poate mai mult dupa aceleasi criterii. Acestea sunt cautate mai ales de pasionatii de Alpine, R8G tocmai pentru abilitatea de a modula grosimea jantei prin inlocuirea cercului exterior. Trebuie tinut cont de pretul pneurilor apoi, pentru ca slikurile 215-235/13 nu sunt asa ieftine si nu le gasesti pe toate drumurile.

Popasan, ce detalii te intereseaza ca sa le fac poze direct?
popasan
asteptam pozele biggrin.gif
Hormonelul
Et voila ! icon_mrgreen.gif

user posted image
user posted image


user posted image
user posted image

user posted image
user posted image
krudus
De curand am achizitionat si eu niste jante Gotti modelul exact ca in poze ...
Am 2 de 10J si una de 8J...deci as mai avea nevoie de inca una.
Am vazut intr-o poza postat mai sus un miez de janta , daca colegul Hormonelul o mai are , il rog sa-mi scrie aici pt ca nu pot inca sa trimit mesaj privat.
sechi
QUOTE(Hormonelul @ 22 Jul 2008, 17:25)
Sunt Goti Meca D33. Exista 2 modele, unul din 3 bucati, si unul din doua bucati.



De acord cu tine, dar, ca sa fim scrupulosi:
Se scrie Gotti Mecca, nu Goti Meca
tongue.gif
Muttley
QUOTE(krudus @ 16 May 2010, 23:30)
Am 2 de 10J si una de 8J...
*


Vezi c-ai pus rigla aiurea.
cosmin_bojin
Vand jante Gotti modelul R17.Detalii pe PM.
studioworks
QUOTE(Muttley @ 17 May 2010, 11:13)
Vezi c-ai pus rigla aiurea.
*


cred ca a pus-o exact cum trebe huh.gif
sechi
No offence! Omul a masurat bine cu rigla.
Muttley
Masuratoarea se face intre suprafetele jantei care vin in contact cu taloanele pneului. Adica trebuia sa masoare la interior.
El a masurat o distanta mai mare, si anume GABARITUL jantei.

Nota 2!
krudus
QUOTE(Muttley @ 17 May 2010, 11:13)
Vezi c-ai pus rigla aiurea.
*



Da , aveti dreptate....jantele au defapt 9J si 7J.
Totusi , nu este nimeni pe aici care sa mai aiba inca o janta ? Macar miezul....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.