Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
marianno88
Vand Dacia Break, an fabricatie 1996 (in folosinta din 1997), Km 56000 (+3000Km, i s-au schimbat ceasurile bord in primul an la garantie), Primul proprietar, Primii 4 ani tinuta in garaj, ITP pana in martie 2010 (ITP luat fara spaga), Motorul nu a fost desfacut niciodata, si cam atat (puneti intrebari daca am uitat ceva)...
Nu as vinde masina...dar vreau altceva si nu imi ajung banii smile.gif Eu le-as tine pe amandoua...
Pret:1300E Discutabil
Telefon 0768622551
marianno88
UP!
1299E
marianno88
UP!
1298 E
marianno88
UP!
1297E
marianno88
UP!
1296E
marianno88
UP!
1295E
vi_escu
Daca ai luat ITP-ul pe bune de ce nu este furtunul de la epurator in T-ul carburatorului?
marianno88
Cand am fost la itp l-am pus inapoi unde e locul lui, dupa ce am luat itp l-am mutat la loc...si daca nu esti interesat incearca sa te abtii...Mersi
marianno88
UP!
1294E
Minel
QUOTE(tzuku @ 22 Aug 2008, 20:03)
marianno88, masina arata foarte bine, bafta multa la vanzare
*



De acord cu colegul de mai sus !! smile.gif

Dar

QUOTE(vi_escu @ 13 Aug 2008, 01:07)
de ce nu este furtunul de la epurator in T-ul carburatorului?.... dry.gif
*



O sa raspunzi la intrebare sau ..... blink.gif
marianno88
Am raspuns la intrebare mai sus...Intrebarea am inteles-o cam asa "Cum ai luat tu ITP daca furtunul de la epurator nu este in teu?".
Si am spus...cand am fost la ITP furtunul era la locul lui.
Eu am scos furtunul deoarece imi dadea ulei pe la piulitele de la capacul de la culbutori (asa m-a sfatuit cineva).Cu furtunul scos numai da ulei. Banuiesc ca i-ar trebui o segmentare.
Acum e in regula ? smile.gif
Masina e a mea personala si nu o vand din cauza ca e un "cazan". O vand pur si simplu ca vreau sa-mi cumpar alta masina si nu imi ajung banii. Daca aveam bani destui pentru alta masina chiar as fi vrut sa o pastrez si pe asta.

1292E
marianno88
UP! 1291E
marianno88
UP! 1290E

Telefonul s-a schimbat... 0788.625.505
mstaniloiu
Furtunul , este mai bine sa fie inlaturat de acolo ?


Care e explicatia tehnica pentru care l-ai eliminat de acolo ?

Nu se mareste consumul ?
marianno88
Am scris si in postul de mai sus: "Eu am scos furtunul deoarece imi dadea ulei pe la piulitele de la capacul de la culbutori (asa m-a sfatuit cineva).Cu furtunul scos numai da ulei. Banuiesc ca i-ar trebui o segmentare."

Nu mi s-a marit consumul, cel putin nu simtitor...

Atata timp cat furtunul este scos masina merge foarte bine si nu mai da nici o picatura pe la acele piulite mentionate mai sus...

Daca masina s-ar segmenta furtunul ar revenii inapoi la locul lui (nu stiu daca e din cauza seglmentilor dar eu asa cred...probabil alta e cauza si eu nu o cunosc)

Adrian_Boy
Frumoasa masina, acuma sa nu va ganditi ca o sa luati o dacie si nu mai bagati bani in ea ... sa fim seriosi.

Spor la vanzare !
marianno88
Multumesc smile.gif
CriSTI68
eu cred ca esti blestemat sa o tii pana la batranete tongue.gif
marianno88
N-are nimic.... nu ma grabesc smile.gif oricum pana in decembrie nu o dau...
tzepesch
nu se dadea mai simplu jos capacu la culb, se inlocuia garnitura, se punea silicon se monta filtru pe furtunul acela si nu mai aveai nici o jena...

si la mine la ipt s-a uitat al tampit cate inginerii am facut sub capota si am avut super gaze.... nu mi-a mesterit la nimic, nici la carb , la nimic. ...


ma rog, oricum, arata bine masina.... spor!!
marianno88
Tzepesch am schimbat garnitura capacului inainte... Silicon nu am pus...si nici nu o sa pun (mi se pare cea mai mare porcarie...
Despre ce filtru vorbesti ?
marianno88
UP!

Masina a primit baterie noua si un Mp3-Player SONY nou nout in garantie:P

Chiar nu vrea nimeni o Dacie buna la pretul de 5000RON ?

P.S. Am si polisat-o wub.gif
marianno88
Masina s-a vandut pe 14.10.2008 cu 5000RON sad.gif Puteti sa inchideti topicul dry.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.