Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: indicator temperatura berlina '99
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
NICK82
am si eu o nelamurire...
citind niste posturi de pe acest forum...am ajuns sa ma intreb daca indicatia acului de la temperatura de la berlina mea este corespunzatoare.
precizez ca indicatorul de temperatura prezinta decat o linie pe centru (pozitie orizontala)...iar la mine acul..in regim normal de functionare al motorului sta sub aceasta linie la 2 mm.
as dori sa primesc opinii de la cei care au acest tip de indicator cum este corect.
Sorin_18
mie imi sta putin peste jumate,cred ca este super ok
NICK82
banuiesc ca am un termostat care corespunzator ptr o temperatura mai scazuta..
poate influenta semnificativ consumul...faptul ca motorul merge la o temperatura mai mica?
Sorin_18
nu stiu daca seminficativ,dar stiu ca dauneaza,si mersului motorului si consumului
cosm!n
relax...la fel am si io temperatura dimineata , 3 km prin buc la amiza pe caldura asta o aduce la juma
mitu2002
si la mine tot asa sta acu o idee sub acea liniuta mediana indiferent ca stau la coada la semafor sau merg la drum intins am termostat de vaslui de 86 gr dar aerul il ia din galerie pt ca merg pe gpl si asa mi-au zis aia de au montat instalati ca merge mai bine chiar si vara cu filtrul dat pe iarna
badboy_marius
cat timp nu-ti ajunge la rosu, fi linistit.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.