Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: popa de frana
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ab05mlw
am o problema cu masina mea. De ceva timp nu am mai umblat deloc cu ea, ieri am iesit umpic si mi s-au incalzir rotile, din cauza ertrierilor, am schimbat pe acolo 2 garnituri. dar acum cand sa le aierisesc pe rotile din fata nu imi face presiune... pe spate imi face presiune.. dar pe fata...0, care este cauza ?
vreau raspunsuri corecte nu vrajeli smile.gif
driverx
Iote ma si la aste ce pretentii pe capu lui.

Daca cereai informatii despre pompa atunci era altceva. Dar asa, despre popa nu stiu nimic. Is ateu.
ydaniel
pai ce pompa de frana ai?lichidu de frana?mai ai?e vechi?murdar?
nelu_1985
dupa semnatura cred ca are dublu circuit cu 3 conducte...si eu am avut asemenea problema, si trebuia sa mai merg si la ITP, dar la mine sa rezolvat cu un set de garnituri schimbate la pompa, dar a tinut vreo 3 luni ca intro zi am vazut ca mi se duce pedala prea jos. Cum am vazut fenomenul am trecut urgent in "haine de scandal" si am inlocuit pompa cu una simpla (deaia aveam pe stoc ) care oricum ii brici. In vitorul apropiat intentionez sa imi achizitionez o noua pompa de frana cu dublu circuit ca mi-e mai tare de controalele ARR, ca frane cu pompa simpla cu servo..... blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.