Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Solenza B 38 BLJ lovita de Dacia break
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
mubongo
In seara asta am fost martorul la un eveniment neplacut pentru un posesor de Solenza...Dacia break alba B 67 KXZ a lovit cu usa derapta spate care era deschisa Solenza alba cu nr. B 38 BLJ si i-a spart stopul dreapta spate...Toata chestia s-a intamplat in spatele blocului 4, sos. Pantelimon, dupa spitalul Pantelimon...Si eu am gasit masina lovita in parcare. asa ca raportez....
bogdan_90
raporteaza la politie mai bine.
romanvs
Imi place cand vad ca mai exista si oameni de treaba.
Ar fi bine daca ai mege la politie dar ar fi mai usor daca l-ai informa pe propietar(in cazul in care il cunosti).
Si eu am gasit masina atinsa in parcare de un neindemanatic.Am avut noroc ca la vazut un prieten ca omul incerca sa se tireze.Mi-a julit spoilerul si mi-a rupt placuta de inmatriculare.
kopey
in ce bloc stai mubongo?
baranga
admir oameni ca voi;mai rar gasesti asa ceva;si eu sa stiti ca am lovit o masina in parcare si l-am cautat pe proprietar,am fost cu el la politie si toata treaba s-a rezolvat cu toate ca puteam sa plec ca nu ma vazuse nimeni(eu nu aveam nimic la masina,a lui i-am indoit aripa de la jumate).felicitarile mele rolleyes.gif
deconectat
In astfel de situatii puteti lasa un biletel pe parbrizul masinii lovite; astfel sunteti siguri ca proprietarul va vedea mesajul.
andrei_tdi
in aceasta situatie am fost si eu.las intr-o zi masina in parcare si cand revin vad sub stergator un biletel: daca vrei sa afli cine ti-a lovit masina suna-ma.
la inceput am crezut ca e o gluma proasta...fac o verificare mai atenta a masinii si descopar ca spoilerul spate fusese sters pe partea stanga.
sun frumos la numarul din bilet, aflu ca era vorba de un mos cu o skoda fabia, iau nr de inmatriculare, ii multumesc frumos omului si sun la 112.
imi raspunde o tanti speriata, ii zic toata povestea dupa care imi zice :"sunati la 9544 politia rutiera...".bine,hai sa o fac si pe asta.
a 2'a oara cred ca tocmai am trezit pe cineva din somn pentru ca agentul avea un sictir fantastic.in final imi zice sa ma prezint la nu stiu ce adresa pentru declaratii & shit.
concluzia : deoarece masina nu avea nimic am lasat-o moarta dar sunt cu ochii in 7 dupa o skoda fabia albastra cu numerede leasing B 83832.
P.S. in cazul in care ma duceam la sectie, pierdeam cateva ore cu declaratii si restu' credeti ca se oboseau sa gaseasca masina ?


romanvs
Nr. 112 este doar pt urgente:incendii,catastrofe,accidente grave,urgente medicale, dezastre,etc.
In cazul tau trebuia sa il suni pe mos si sa te intalnesti cu el la Politia rutiera.Acolo dadeati declaratii si iti faceai masina pe asigurarea mosului.
Andy_ACS
se oboseau ca nu aveau incotro, ideea e ca tu trebuia sa probezi ca ala ti-a lovit masina (martori).
Consider ca pentru un stop de solenza nu merita deranjul de a merge la politie, de a da declaratii, nervi, timp pierdut, asigurari, etc. Daca ar fi afectata aripa problema se schimba.

Bafta!
andrei_tdi
@romanvs: cel care mi-a lasat nr de tel era un martor de pe strada, nu mosul.
deci aveam cu cine sa merg la politie pentru declaratii nu asta era problema.
dar cum zice si Andy_ACS prea mare deranjul pentru o zgarietura.
eu eram curios daca reuseau sa-l gaseasca in conditiile in care mergeam acolo cu un martor si dadeam declaratie unsure.gif
Sorin_18
felicitarile mele,eu am fost putin cam egoist int-o sit asemanatoare,am lovit un matiz cand ieseam din parcare,tot prin pantelimon am asteptat 10 minute,nu a venit,a trebuit sa plec urgent,dupa ce am terminat treba am fost la politie la accidente usoare(str masina cu/de paine pt sect 2 pt cine nu stie) am dat declaratia a venit nenea politaiu sa se uite la masina (eu nu aveam nimic) a spus ca daca se prezinta si cel cu matizul in termen de 24 de ore imi da amenda si puncte,mi-a dat nr l-am cautat a 2 zi si mi-a spus sa stau linistit,totusi mi-a ramas un gust ama pt ca matizul era cam avariat
djasu82
Se repara dacia biggrin.gif bine ca nu ai gasito in foc ca se mosteneste prin pantelimon asa ceva ... Te duci frumos la politie si iti da o dovada precum ca ai gasit masina lovita si asa te duci frumos la un service si iti repari masina ...
romanvs
completare...Pe banii tai.
CriSTI68
si ce legatura are acest topic in sectiunea de probleme tehnice dacia ? pentru ca vad ca este vorba de o solnita si un accident... nu isi are locul cumva la cafenea ?
djasu82
de parca nu ar fi cafenea pe orice topic !
Sorin_18
am uitat sa va spun ca euy am reparato cu o palma si un holsurub:D:D:D:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.