Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: RECEPTOR GPS
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > PDA / GPS
hunter33
As dori sa cumpar un receptor GPS pt IGO8 PC pt al pune la un laptop, ceva recomandari ?

Multumesc
Alydor
nu exista receptor gps pentru igo8... este doar receptor gps pe bluetooth si/sau usb. Nu s-au facut receptoare special pentru fiecare soft de navigatie... Toate au aproximativ aceleasi caracteristici... Sunt unele cu functie de traker (sensibil mai scumpe decat restul) functie care iti permite sa iei aparatul in buzunar , sa te plimbi in oras cu el si sa memorezi traseul si apoi sa il descarci in calculator... Ca si marca orienteaza-te spre Holux sau Nokia. Pretul incepe de la 180 de ron si ajunge pana pe la 500....

Suma respectelor, Alydor
hunter33
Alydor daca se poate un user de mesenger de la tine.


Salut
$$ilvviu
Am eu un Holux 236 nou la 275 lei.
MadHawk1
QUOTE(hunter33 @ 8 Aug 2008, 10:53)
As dori sa cumpar un receptor GPS pt IGO8 PC pt al pune la un laptop, ceva recomandari ?

Multumesc
*



Mai bine te orientezi spre un PDA sau, in cel mai rau caz, un simplu navigator!
Parerea mea! tongue.gif
mavgh1
Ce receptoare pe usb exista ? Eu nu am gasit decit pe bluetooth
deconectat
Nu stiu daca exista pe usb, dar iti recomand calduros unul pe bluetooth pe care il poti pune unde vrei tu, adica acolo unde ai semnalul cel mai bun. E posibil sa nu prea poti pune tot calculatorul pe bordul masinii de exemplu...
hunter33
Am luat acum unul hama deci exista si mai multe modele
andy1080
se poate "lega" (bth sau usb) un laptop de un pda cu gps? a facut cineva lucru asta?
hunter33
Normal ca da pt aceia sunt facute doar la unele trebuie configurat portul manual din fisierul sys.ini
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.