Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: spoiler spate logan b pe logan a
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
raoul.
am lovit spoilerul spate la logan a si ma duc in service sa-l schimb(casco). sunt curios, nu cumva se potriveste spoilerul spate logan b? as fi tentat sa-i rog pe cei din service sa puna din acela. aveti idee daca difera la pret de cel model a? multumesc anticipat!
bogdan_90
chiar am vazut unu in putesti. cred ca se potriveste o data ce am vazut montat pe un logan.
banutu
Merge,dar cel de phase 2 este(trebuie ) vopsit total ,asa ca trebuie sa vopsesti si bara fata total (daca nu o ai deja vopsita ).
wrcristi
banutu are dreptate
CriSTI68
trebuie schimbat si carligul de tractat
Alecs_TGA
imi poate spune si mie cineva daca se potriveste cumva si bara fata?? Am impresia ca farurile ar fi mai mari ....... dar aripile par la fel....
spatele nu cred ca trebuie schimbat carligul daca e nevoie eu sunt dipus sa il tai siasa nu ma omor sa tractez eu cu ea.........
banutu
pentru fata iti trebuie faruri faza2 ,iar din travesrsa extrema fata (intaritura aia din tabla groasa) trebuie taiat cam 10 cm din capete stg/dr.
raoul.
am fost la service si am discutat cu domnul inginer. in service mi s-a spus ca nu se poate monta bara spate logan b pe logan a pentru ca sunt diferite prinderile si ceva de un carlig. am renuntat la idee asa ca...

11 Sep 2008, 19:21:
am fost la service si am discutat cu domnul inginer. in service mi s-a spus ca nu se poate monta bara spate logan b pe logan a pentru ca sunt diferite prinderile si ceva de un carlig. am renuntat la idee asa ca...
klaus
mai bine zis nu se poate monta "din prima". Ca adaptari se pot face...
cippy
cu carligul nu ai nici o problema, la capota ve intampina ceva probleme dar se rezolva destul de usor. I-ti zic cu siguranta ca am montat-o eu si vine f bine
juristul2000
Eu aseara nu am putut potrivi bara de Logan berlina faze 1 pe masina mea tot Logan berlina 2005 tot faze one.Are cineva idee sunt diferite barele faze 1 sau difera bara la 1.4 de 1.6?Acu vreau sa montez de MCV si sper sa potriveasca din prima
FILter
Din moment ce Loganul Kiss FM are bara de MCV nu cred sa intampini probleme in a pune asa ceva si pe masina ta.
juristul2000
sper dar totul ramane de vazut la montaj smile.gif
paul_damian
QUOTE(FILter @ 28 Nov 2008, 14:22)
Din moment ce Loganul Kiss FM are bara de MCV
*


Are you sure? unsure.gif
migabryel
cred ca s-a referit la berlina cu motor dci de 85 cp
K-gula
Bara fatae Logan B se potriveste perfect pe Logan A, in schimb bara spate se potriveste la suruburi dar porbagazu bate peste o portiune de plastic din bara pentru ca la Logan B porbagasu original este indoit un pic spre afara. cele de MCV merg la Logan A.
bobo77
QUOTE(K-gula @ 17 Mar 2009, 11:46)
Bara fatae Logan B se potriveste perfect pe Logan A,
*

Te contrazic si zic ca nu merge perfect din cauza farurilor si nu numai...
dan.gutu
Armatura metalica din spatele barii trebuieste scurtata cu cate 10 cm din amblele parti,bara F2 fiind mai rotunda pe laterale. wink.gif
lucialina2000
nu toate Kiss fm-urile au bara fata de mcv! ci doar cele diesel de 85 cai!
Dsign
hai frate, deviati atit de la subiect... parca sunteti la piata. Si mai si scrieti prost, de parca va alearga cineva.


Concluzie: bara spate de faza 2 se poate monta cu mici adaptari pe faza 1.

Micile adaptari se refera la decupajul pentru capota de portbagaj, care la faza 2 nu este asa pronuntat la colturi, deci capota de faza 1 atinge in colturi pe bara de faza 2. Asta se rezolva usor. Mai e treaba cu cirligul pe care personal nu am testat-o.


Pentru fata, la faza 1 se potriveste orice bara de faza 1 (aia de Renault, aia de MCV), si aici cu mici modificari in laterale.

Bara de fata de faza 2 se potriveste pe faza 1 doar daca se taie in laterale armatura, cu 10 cm (asa spun colegii). In cazul asta e musai sa se schimbe si farurile. Atentie, bara de fata de faza 2 vine fara grila de centru, dintre faruri, aia se cumpara separat, ca de altfel toate ornamentele, grilele si emblema.
GBi
cam asa arata dupa ce faci modificarea wink.gif
dan.gutu
radmasa.gif Acum ramane de vazut unde a fost postata prima data poza de mai sus ! Poate nu s-o supara nimeni ! tongue.gif
BeciAcustic
parerea mea este ca daca lasi pe spate bara de ph2 si fata o ai de ph1 arata ca dracu masina .... daca e ii schimbi si fata si o faci ph2 la exterior(aproximativ) iar farurile la ochi se vede ca nu se potrivesc....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.