Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pompa de benzina
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
coronarian
saptamna asta am patit ceva naspa mi-a sarit furtunul din pompa de benzina care duce la carburator dar iesise cu tot cu stutzul ala pe care vine prins furtunu pt benzina, eu l-am batut acolo in pompa si vad ca acum nu iese nici nu scapa benzina, ce ziceti, mai bine il schimb sau las pompa asa?
sinon
lasa'l deocamdata asa si intre timp cauta'ti alta pompa.
bricolajele nu prea tin la mecanica.
sunt doar solutii de moment.
numai bine
Ionescu
Daca il bati bine, merge, tine mult timp. Intre timpi nu cauto toata pompa ci doar corpul superior al acesteia.
gino73
poti sa mai ii dai si ceva poxipol si nu mai ai treaba
slaiciprian
mai improvizezi la un furtun de apa, de aer, dar la ala de benzina? daca a sarit o data, ce crezi ca il impiedica sa mai sara maine iar? oricum tine stingatorul aproape. la mine s-a rupt odata gatul de lebada la carburator, aveam de mers mult si nu aveam sarma mai de doamne ajuta. am legat cu fasa din trusa medicala, dar nu eram deloc linistit cu carpa aia langa motor, am luat si stingatorul langa mine. poate ma numesc paranoic, dar asta e...
baranga
nu esti deloc paranoic,eu am scapat carpa cu vaselina pe care m-am sters pe maini la galerie la un oltcit,m-am dus sa bag benzina si surpriza,carpa ardea mocnit cu fum si femeia din benzinarie tipa mai tare decat ar fi batut-o cineva:plecati de aici!!!!!!!!!!!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.