Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Unde gasesc prelungiri spoilere fata spate?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
Cascadorul
Unde pot gasi prelunguri spoilere fata spate?dati si voi un site ceva va rog...ms mult blink.gif
clauditu2002
daca esti din constanta, gasesti pe poporului
Brambus
www.autozr1.net , are kit complet. Cam scump dar lucrate bine.
monescu_gabi
Si pe mine m-ar interesa unde pot gasi in jurul Pitestiului.
Mihai San
In Pitesti gasesti pe Dumbravei cauta pe acolo sunt o groaza de magazine .Bafta
radiozipp
in bucuresti? smile.gif
marius80_eugen
NU va recomand !
ady134u
Ce imi place marius80_eugen intodeauna este contra pe la orice:))=))ii tare:)))
Boris08
QUOTE(radiozipp @ 15 Aug 2008, 08:18)
in bucuresti? smile.gif
*


Daca vrei ieftin in Vitan le iei cu 50 de ron amandoua,dar mai trebuiesc slefuite si aranjate.Daca vrei calitate www.autozr1.net....stii tu vorba aia dai un ban si stai in fata
ramsen
salut
in pitesti pe dumbravei sint scumpe.mai bine va duceti pe centura in dreptul lui FIAT pe o straduta ingusta si gasiti spoiler fata -spate la 30 lei.de acolo mi-am luat eu
marius80_eugen
QUOTE(ady134u @ 2 Sep 2008, 19:40)
Ce imi place marius80_eugen  intodeauna este contra pe la orice:))=))ii tare:)))
*



Am spus ca nu recomand , nu ca sunt impotriva si nu va puneti nici voi ca nu mi-am pus nici eu . E alegerea voastra sa va puneti , DAR tot ce credeti voi ca descoperiti acum s-a discutat de acum cativa ani si concluzia a fost ca pe suspensia si rotile stock NU merita si nu rezista un kit acceptabil la drumurile si conditiile noastre de trafic .
Eu abia astept sa vad si alte masini cu spoilerele si prelungirile rupte , chiar si la Logan am vazut , abia ma mai distrez si eu pe strada .

Dar eu oricum vb prostii , asa ca puneti-va toti , peste tot , ca va fi transformata masina in avion , din cauza aerodinamicii sporite si iarna veti zbura pe deasupra nametilor , a gropilor si a santurilor .
dede_alex_87
Mie mi se pare ca masina nu are nevoie sa aiba garda la sol mai mica decat este normal.
ramsen
salut
eu am pus si acum ma cert cu bordurile dar ale naibi daca sa rupt
benkenobi
QUOTE(marius80_eugen @ 4 Sep 2008, 16:38)
Am spus ca nu recomand , nu ca sunt impotriva si nu va puneti nici voi ca nu mi-am pus nici eu . E alegerea voastra sa va puneti , DAR tot ce credeti voi ca descoperiti acum s-a discutat de acum cativa ani si concluzia a fost ca pe suspensia si rotile stock NU merita si nu rezista un kit acceptabil la drumurile si conditiile noastre de trafic .
Eu abia astept sa vad si alte masini cu spoilerele si prelungirile rupte , chiar si la Logan am vazut , abia ma mai distrez si eu pe strada .

Dar eu oricum vb prostii , asa ca puneti-va toti , peste tot , ca va fi transformata masina in avion , din cauza aerodinamicii sporite si iarna veti zbura pe deasupra nametilor , a gropilor si a santurilor .
*



recomandarea ta este buna. avand in vedere faptul ca piesele sunt din fibra de sticla cara se crapa la orice soc, ei bine, nu prea cred ca merita. insa de aici si pana la a te distra atunci cand vezi masini cu spoilere , praguri, etc rupte este cale lunga. pentru ca te bucuri de necazul altuia dai dovada de rautate crunta. nici nu vreau sa ma gandesc ce faci atunci cand intalnesti pe drumurile patriei un sofer cu masina in pana sau intr-o situatie dificila.
ramsen
salut
daca va place cum ii sta unei SLZ cu spoilere fata -spate punetiva.eu mi-am pus si imi place ca ma cert cu bordurile astai alta treaba,dar va asigur ca parca este un taur in corida cam asa ii sta(ia priviti pe al meu cind era negru ca acum este in culoarea masini).este ceva frumos nu gasesc din acela de opel astra cauciucat ca din ala mias pune .la reprezentanta au dar la un pret de mai bine pun in fiecare luna din astea de fibra(200lei)

14 Sep 2008, 11:02:
cam asa ii sta cu spoiler acum negru
marius80_eugen
QUOTE(benkenobi @ 14 Sep 2008, 09:09)
recomandarea ta este buna. avand in vedere faptul ca piesele sunt din fibra de sticla cara se crapa la orice soc, ei bine, nu prea cred ca merita. insa de aici si pana la a te distra atunci cand vezi masini cu spoilere , praguri, etc rupte este cale lunga. pentru ca te bucuri de necazul altuia dai dovada de rautate crunta. nici nu vreau sa ma gandesc ce faci atunci cand intalnesti pe drumurile patriei un sofer cu masina in pana sau intr-o situatie dificila.
*



Sunt perfect de acord cu tine : NU TE GANDI !
De la a ma distra pe prostia altuia , pana a nu ajuta un om aflat in dificultate este cale lunga , o stii , dar e usor sa dai cu pietre si sa rastalmacesti vorbele altuia .

Oricum nu ma intereseaza ce gandesti tu despre mine si despre actiunile mele ... ciudat este ca te gandesti prea mult la persoana mea , ce fac eu , ce gandesc eu . Sa fie bine , sa fie rau , cine stie ... poate ti-ai tras un nou hobby , la batranete .
benkenobi
mariuse- esti din nou un tip lipsit de bun simt. daca sunt useri care au montat praguri, spoilere, etc pe masinilor lor, acestia au vrut doar sa faca ceva care sa confere un aer elegant si sport masinii lor. in nici un caz nu sunt prosti. de ce ar fi prosti? ca au montat asa ceva pe masini , sau ca au dat de belea spargandu-le? tu nu ai lovit niciodata masina cu bara intr-o bordura, nu ai zgaraiat nicio janta de bordura?
nici nu cred ca mai are rost sa incerc sa te fac sa intelegi ca gresesti.
nu ma gandesc ce faci tu, nici persoana ta nu ma intereseaza dar ma intereseaza al dracului de tare faptul ca esti gica contra la tot ce posteaza altii pe acest forum.
am multe hobby-uri , dar cu siguranta tu nu esti unul dintre ele. nu te flata singur ca nu ai nici cel mai elementar respect din partea mea.
on topic- poate cei de la dacia au scos kit-ul pentru logan tot pentru niste prosti care, cu siguranta, il vor rupe dupa montaj in vreo bordura rebela. de ce dracu nu le dai un email sa le spui ca sunt dobitoci?
sa ai grija de tine puisor , sa nu te imbolnavesti ca nu voi mai avea cu cine sa discut pe aici.
marius80_eugen
Ba da , puisor , am lovit , m-am invatat minte si nu am mai pus prelungiri . Nu am mai recomandat nimanui sa puna si cei care m-au ascultat se distreaza pe seama amatorilor de "kituri sport lipite in garaj cu silicon" , cu aere elegante si sport .
Prostia si kiciul se plateste , fiecare la timpul lui , mie mi-a ajuns si de la fosta berlina si acum nu mai fac astfel de prostii . ( fac altele ... icon_mrgreen.gif )

P.S. Cu siguranta trebuie sa fii prea lovit la cerebel sa dai peste 30 mil pe niste plastice lipite cu silicon si prinse in holsuruburi , care sa le pui pe-o dacie , nu sa o faci mai aerodinamica , nici macar mai 4x4 , ci doar mai joasa , mai grea putin , cu mai mult plastic care se sparge si se crapa la primele atingeri de borduri si cu multe astfel de avantaje .
Nu am de ce sa la dau nici un mail , ii felicit chiar : prost nu e cine cere , ci cel care da !
Una e un face-lift si alta niste plastice care vor apare copiate in mii de exemplare in targ peste cateva luni la cateva sute de mii .
alex_DNK
cam asa arata spoilerele mele
Brambus
Sa fi sanatos nene. Bravo.Ia zi le-ai rupt pana acum de nu stiu cate ori nu? Ca altii dau cu ele de nu se vad.
alex_DNK
de rupt nu am rupt niciunul.
mikemaniack
cat m-ar costa si pe mine prelungirile spate/fata, praguri si un eleron?
azi am fost in targ , n-am gasit nimic l-am dat roata pe tot. sad.gif
alex_DNK
in jur de 70 ron..cele mai proaste
ramsen
salut
spoilerele de super nova la pitesti sint 30 lei spate -fata,pragurile cred ca tot pe aici sint la pret ,iar eleronul difera la pret in functie de care iti place.m-am gindit si eu la un eleron dar nu vreau sa gauresc capota pentru un eleron,mai bine cumpar unul ca la logan din ala care se lipeste,cred ca are aceiasi lungime inca nu l-am masurat.bafta
mikemaniack
ala de logan e prea scund as vrea unu cum are alex_dnk.
http://www.daciaclub.ro/uploads/post-38223...94951_thumb.jpg
ursu_83
mda sunt finutze ale lui alex_dnk....dar la cum e de lasata de bot solenza...nu stiu cat ar putea rezista in buc. sau la iarna mi-e greu sa cred ca or sa scape basma curata:D
NYCKO22
am o intrebare : oare nu se potriveste de la golf 3 fusta de sub bara ?
cea din 2 bucati
ramsen
salut
cred ca se potrivesc.mai nou am vaz prin pitesti 2-3 SLZ cu acel spoiler din cauciuc de la opel si le sta super frumos
NYCKO22
ceva poze cu cele de opel ? sau alte modele?
marius80_eugen
QUOTE(ramsen @ 31 Oct 2008, 18:55)
m-am gindit si eu la un eleron dar nu vreau sa gauresc capota pentru un eleron,mai bine cumpar unul ca la logan din ala care se lipeste,cred ca are aceiasi lungime inca nu l-am masurat.bafta
*



Daca tot ai revolutionat aerodinamica masinii punand un eleron pe capota , macar pune-i si aripi si eventual un radar , pt ca vei avea cu siguranta nevoie pentru a te deplasa intr-o oarecare siguranta .

Eleronul are rol in aerodinamica masinii , crescand stabilitatea masinii prin forta de apasare pe puntea SPATE , deci in spate se instaleaza pe HAYON sau pe PORTBAGAJ !
BAFTA !

P.S. Uneori mai facem si noi haz de necaz , asa ca nu te supara !
P.P.S. A nu se crede ca atentam la rolul de avion detinut deja de masinile colegilor din alte topicuri !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.