Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Turometrul,indicatorul de ulei,indicatorul baterie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
nirosbogos
Azi am observat ca in bord nu mai indica nimic din cele enumerate in titlu.Are cineva idee de ce???
Merced
Ai umblat pe sub bord si nu mai face bine contact un fir pe acolo. Am patit-o si eu cand mi-a schimbat un "mester" cablul de kilometraj, am plecat cu masina din service si am vazut acasa ca murisera diverse indicatoare de pe bord, in plus si stopurile care-s bagat de probabil alt mester printr-un releu. Iesise un fir ca urmare a impingerii cablului. Baga capu' sub bord si vezi ce e acolo.
nirosbogos
Faza e ca nu am umblat deloc p-acolo.Acum vreo luna a umblat electricianul fiindca nu aveam decat un bec aprins la faza mica si era din cauza unei sigurante.pPoate o siguranta,daca e arsa,sa afecteze ceva din problema mea?
pcostica
vezi prima siguranta,aia alimenteaza bordul.Poate sa nu faca contact cum trebuie.
Bafta!
Minel
QUOTE(pcostica @ 17 Aug 2008, 09:34)
vezi prima siguranta,aia alimenteaza bordul.Poate sa nu faca contact cum trebuie.

*




Sigur ii prima siguranta de sus !!! excl.gif contact prost sau siguranta arsa
nirosbogos
Am rezolvat-o!A fost prima siguranta de sus.Multumesc foarte mult pt.ajutor.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.