Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ORANGE SAU CONNEX
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Pages: 1, 2, 3, 4
maxx
hai sa vedem si noi care-i monopolu' si al cui e...
Uncle-Sam
trebuia sa pui si cosmorom pana nu da faliment biggrin.gif
DomnulK
Eu am constatat un fenomen: cei din Modova sunt mai toti pe ORANGE iar cei mai multi din Muntenia sunt pe Connex...asa ca ramane Ardealul sa faca departajarea.
Fiecare firma de telefonie mobila are suprematia pe anumite zone....

Eu de exemplu am aAbonament la CNX<pentru bucuresti> si cartela la ORG<cand suntla tzara sau nu vreau sa dea lumea de mine- prietenarii stiu si orange-ul>. Am Votat Connex.
maxx
cine-i dupa cosmorom degeaba voteaza...am glumit...
ce rost are pt aflarea monopolului biggrin.gif
Mai e cineva pe cosmorom ???
Tudor B
La inceputuri cartelist dialog, apoi abonat connex pana acum.
maxx
daca aveti si orange si connex, votati-i p-aia care-i considerati mai buni...
smar2
ORANGE, categoric wink.gif

(2 abonamente + 1 Prepay)
pot sa votez de 2 ori si jumatate? laugh.gif
urduban
wow mai multe portocale pe forum.. tongue.gif
Sclaud
Si eu am tot Orange cu toate ca ma gandesc serios sa trec pe Conex dintr-un singur considerent: calitatea retelei acolo unde locuiesc. Fiecare are parti bune si parti rele (am auzit vorbinduse despre tot felul de chestii). Nu am avut nici o problema de alta natura cu Orange insa ... daca nu pot vorbi de acasa decat atunci cand "vrea muschiu'" lu' reteaua Orange ... degeaba ! Si ce ma oftic cel mai mult este ca, asa abonament cum am la Orange (Free 7$) nu o sa gasesc eu la Conex never ever ... da asta e ... tel mobil il iei ca sa vorbesti la el ... si daca exact aici ai probleme ... atunci e nasol ! In rest ... Orange rulz smile.gif
dragOn
Connex din 1997! Acum mi-am luat si un ab. la Orange, dar tot fan Connex raman!!!
Marty
Connex din '97! Acu' am doua abonamente.
heaven
Connex din 2000, 2002, 2004 .... am 3 abonamente icon_mrgreen.gif
GeorgeB
eu cred ca ma mut la zapp. connexul a devinit foarte DAR FOARTE nesimtit.
Wolfman
Telefon de serviciu+abonament Connex...
Marius
Orange de vreo 4 ani, telefon de la firma, deci nu am avut de ales.
CristianH
- abonament CONNEX din 97 (dupa un an l-am transformat in GO)
- abonament ORANGE din 98 - telefon de firma - pana in decembrie 2004.
- abonament CONNEX din dec.2004 - si-a schimbat firma optiunile (pacat de multele minute pe care le-am pierdut) .
Am votat CONNEX.
SiloS
toata familia mea are abonamente la orange mai putin bunica-miu care ... care e pe cartela orange pre-pay biggrin.gif
asybo2002
cosmorom...da nu am cum sa votez...
paulp
mai faceti o optiune: AMBELE!
asa nu pot vota, eu le am pe amindoua.... si pe RDS wink.gif
Ake
Connex, habar n-am de cand, primul abonament il am cu nr de abonat 11.000 . Primesc o gramada de cadouri pe chestia asta (unele de la Orange wink.gif !) . Am avut si cu cartela, si cu alte diverse abonamente, la un moment dat aveam cinci acum mai am doar trei, toate pe connex. Eu insa nu prea vorbesc, mai mult (foarte mult smile.gif )sotia. Cred ca si-au facut astia de la Connex cel putin un sediu numai din banii mei.
agryn
Connex din 1998, tot connex si acum, chiar daca sunt intr-o zona orange. Nu as face greseala cu orange oricate minute mi-ar da; am avut si stiu ce pot, deci CONNEX-ul e mai bun chiar si in ''zone orange''!
wub.gif wub.gif wub.gif CONNEX
251.gif orange
Adrian_Solenza
QUOTE(GeorgeB @ 13 Jan 2005, 09:35)
eu cred ca ma mut la zapp. connexul a devinit foarte DAR FOARTE nesimtit.
*



Sunt la al 4-lea abonament la Connex.. Sunt MAGARi, dar nu pot sa imi iau la Oranj smile.gif ca toata lumea e pe Connex! sad.gif

La Zapp m-am gandit, ar fi bine daca as avea o prietena mai stabila, ne luam la Zapp si vb fiecare 500 min gratis cu celalalt!

La connex era bun connex x2.. Vb 200 min oricand cu prietena .. Dar acum s-au tampit astia: au scos si centu si ... NU mai zic nimic.. mad.gif mad.gif mad.gif
luck
Connex din '99 (abon.) Desi oricand as' trece la orice alta companie de telefonie mobila dc. mi-ar oferi mai mullte avantaje....

Am ramas la connex din lipsa de alte oferte mai bune , si dat. faptului ca toti sunt pe connex ... wink.gif
RIon
ZAPP (dilăr). Daca vreti Z, PM>>>>
SYL
Din decembrie '99 abonament la Connex, iar din decembrie 2004 am inca un abonament la Connex (l-am luat pt telefon la oferta, plus ca un an de zile abonamentul e la 50% din pret).
StefanT
am avut doua ab connex, si m-am lamurit...hoti..te fura la factura o data la 2 luni.. acum 5 ani parca, aveau connex X3. VOrbeai cu un cent/min. cu 3 pers.(si in weekend cu toata lumea) Acu vreo 4 sau 3 nuj exact l-au transformat in connex X2. tot in limita a 200 de min. M-am saturat. Plus ca mie mi se pare ca () cam toata lumea e pe orange. oricum 90% dintre cunoscutii mei. In agenda am 120 de nr portocalii si doar vreo 30 verzi. Si uite asa m-am hotarat la imi fac ab de 8 dolari la orange, am 300 de minute GRATUITE, nu cu un cent per min. e mult mai conv.+ in weekend cu toti portocalii. Ca sa nu mai vorbim ca mi-am luat cu 10 mii de lei (10.000) un telefon cu WAP, GPRS, Infrared, etc. E vb de ericsson T39m. Oricum l-am vandut cu 1,5 mil. biggrin.gif in primele 2 luni nu am platit abonament, in a treia luna doar jumate, si am avut in primele 2 luni si cate 100 de mesaje gratuite. Deci, trageti concluziile. Oricum cand il terminasem pe ala de la connex vroiam sa fac tot la ei, dar cand am vazut ce rahaturi de abonamente mai ramasesera... incerca o gagica sa ma vrajeasca cu "20 de minute gratis". Bai bagati-le in funduletz in gandul meu. si telefoane cam scumpele. Acum 5 ani as fi ales 100 la suta connex, ca aveau suprematia, si raportul calitate-pret era mutl mai bun. Oricum calitatea serviciilor de la orange nu se compara.... ORANGE RULES !!!

P.S.: Oricum am votat OR+Conn ca am si vreo 3 cartele de cnnx.
gattoman
la inceput am avut cartela dialog. in prezent abonament orange cu 180 minute. mi se pare mai convenabil fata de connex si in plus cand ma duc la tara nu tre sa ma urc prin copaci sa vorbesc (daca as avea connex asa tre sa fac ca nu are acoperire acolo, desi e la cativa km de iasi).
costi
Connex Go de cind ma stiu; oricum ambele firme au cote egale de piata ceea ce sa vede si aici..
Ghidioneanu
Si Connex si Orange , dupa interese . Au fost perioade cand abonamentele si telefoanele erau mai ieftine la Orange ( Dialog) . Cel mai enervant era casuta vocala obligatorie , intr-o zi o cautam pe sora-mea si mi-a mancat 40 de minute din cauza ca avea telefonul intr-o zona cu semnal prost , atunci am renuntat temporar la Dialog , apoi au bagat abonament de 4 $ ... In prezent oferta e mai buna la Connex . Pe de alta parte semnalul Connex e mai de buna calitate acolo unde este acoperire si nu este influentat de furtuni , vant puternic ,etc .. asa cum se intampla pe Orange , frecvent ... Parca inclin spre Connex .

Jos cu globalizarea !!!
St
Orange. Trei abonamente. Primul din 97' parca.
BodyLove
Eu sunt pe Connex de cand a aparut ! Am avut nu stiu cate cartele (Go, Kamarad,Smart, atc. Pe toate le-am avut ). Acum am ramas cu 2.
Nu ma gandesc inca sa schimb reteaua, mai ales ca marea majoritate a cunoscutilor mei sunt pe Connex si apoi toata lumea ma stie cu numerele de Connex. Ar fi cheltuiala prea mare sa-i sms-esc pe toti cu noul numar.
N-am optat pt. abonament pt. ca eu nu prea vorbesc la telefon si cartela de la connex care trebuie reincarcata din 6 in 6 luni e perfecta pt. mine. (din 2 in 2 luni la Orange, parca---nu e o afacere buna pt. mine )
Laurentziu83
E adevarata faza cu Orange-ul dominant in Moldova. Eu sunt galatean si acum 2 ani cand am venit in Iasi am ramas prost cand am vazut suprematia de la Org. Pur si simplu nu-mi inchipuiam ca pot sa aiba atatia clienti. Eu aveam CX cent cu care chiar ma stergeam la ... Pana la urma am renuntat si am trecut la Org cu 9 $.
Manuel
Orange Free - ieftin si bun.
AMZ
Cel personal inceput cu Dialog de cand a venit la noi, actual Orange, mai iau cate un tel. pe an fara abonament.(abonament de 4 USD.)-20 min. pe luna incluse.
La servici tot Orange de 5 ani.- 600 min. pe luna+ROOMING deschis non-stop.
Metallistul
Orange si connex pe cartele amandoua dar ce conteaza ca sunt cartele sunt bune atata timp cat pot vb oricand cu oricine daca e sa fie acoperire pe amandoua. eu stau mai mult cu orange-ul ca imi place mai mult si de cand cu minutele la apelurile primite (avand in vedere ca ma suna sefa zilnic si toti colegi de munca adica au treaba cu mine) mi se pare mai avantajos orange-ul.



P.S. ORANGE RULLES!!!!!! biggrin.gif
JohnyBe
Orange de ani buni.
Trecut la abonamentul ala de 10$. Acum am 270 min pe luna cu 3 pers tot timpul si cu ceilalti de pe Orange intre 19 seara si 8 dimineata. In plus 3 numere favorite nationale la jumatate de tarif.
DaciaMustang
-am 2 cartele connex
-n-am folosit niciodata orange si nici nu am de gand
-connex are mai multe avantaje care-mi convin: chestia cu 100 minute primite=un dolar, tarife mai mici (12 centi cu connex si romtelecom dupa 6 seara)
-acum un an am renuntat la un abonament connex cent 500 (si imi pare rau dar ata ete)
PS: CONNEX RULZ!!!
bj
Orange, 3 abonamente, primul din 1998.

Plus Zapp de serviciu

Pe la Orange m-am perindat printre abonamente, si nu cred ca am sa il schimb. Prea de putine ori m-a lasat balta in tot timpul asta, si cateodata nu din cauza lor ci a terminalelor.
luxcor
ce dragut ... 50 ptr. connex si 50 ptr. orange ... adica egalitate ... da daca am trei abonamente de orange pot sa votez de 3 ori ???
romulus
smile.gif Connex - 3 abonamente +1 prepay
Orange - 1 prepay +1 abonament (de servici)
Ant
@ mustang - si pe Orange pe cartela la 100 minute primite = 1$

Cib
eu connex am avut abonament, dar l-am dat. Am o cartela din 99 a fost Connex go, acum Kamarad. Mi-am facut si un ab pe Orange ca acum locuiesc in Iasi si multi au Orange. Zapp am de la job
mi-a mai ramas doar Cosmorom, dar cred ca o sa ramana ca deja am 3 telefoane
disaster
am abonament la CONNEX din '99.sunt foarte multumit de el mai ales ca am trecut pe ore favorite(50 min seara si in week-end pe orice retea(beat this orange)+30 min pe CONNEX bonus de fidelitate).a si daca orange rulz ma bucur sa spun ca acoperirea CONNEX-ului este net superioara orange-ului(testat in toata jumatatea sudica a tarii de cluj in jos),




CONNEX RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cool.gif 168.gif
Sh4rk
Sunt din Iasi...deci dupa cum zic statisticile sunt pe Orange, asta de pe vremea cand era Dialog.
SOR
eu am avut dialog cosmorom connex reincarcabile
acum am abonament cent 500 de 2 ani si ceva
uitasem! orange ab de la firma cu 5$ convorbiri gratuit in orice retea
Mihai 11 ZMK
Tot neamu` Orange ! Plus un telefon de servici pe Zapp - cam slabut, totusi !
Mr_K
orange de 9$.
Sony
Eu am connex din 1999, dar dupa ce am primit 4 tepe in ultimul an ma gandesc serios sa trec pe Zapp.
osirus

Eu sunt si la orange si la connex(abonament).............dar connexul cam da tepe!De orange sunt ff multumit!
ydaniel
connex da nu imi place deloc!poate ma mut pe vodafone rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.