Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Asigurare locuinta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Zona Financiara
SwatKat
Nu stiu unde sa postez, da daca aici e legat de bani, zic eu ca merge...

Deci, vreau sa fac asigurare la apartamentul unde stau.... vreau riscurile de baza si cutremur...

Care e mai bun asigurator?
Mersi
sadi
ai putea sa incerci aici
Alexu7
nu la omniasig,
niste jigodii incepand de la purcica aia transpirata, pana la ultimul om showfinger.gif
Ov
poate sa dea careva ceva exemple de prime de asigurare ?
ionut.tanase
Si eu sunt interesat de subiect ...
alex0507
Prima 130 euro la SA 77.500 euro (locuinta 67.500, 10.000 bunuri) in 2007 la ASTRA.
Nu stiu la ce va ajuta, mai bine mergeti si intrebati.
vijelie
Mai interesant decat sumele asigurate ar fi procedurile de despagubire in caz de dauna: conditii, durate, sume finale virate wink.gif
bendix
Asigurare locuinta la Generali: suma asigurata 50.000 euro - prima de asigurare 11 euro/luna

Conditii de asigurare:
- Flexa - incendiu, traznet, caderi de avioane , etc.
- Raspundere civila - nu prea stiu ce inseamna
- Riscuri aditionale - daune produse de instalatii de apa, furt, vandalism
- Raspunderea civila a familiei - aici, daca am inteles bine intra riscuri involuntare provocate altora, adica se aparge un geam pe timp de furtuna si pica la unul pe automobil.
teodorciurea
si eu am la generalli, si pot zice ca sunt chiar seriosi, deoarece a existat un mic incident si si-au facut datoria, nu au comentat nimic..
bendix
Ma bucur sa aud asta! Oricum sper, asa cum o fac la toate asigurarile, sa nu am nevoie de ei smile.gif

Am uitat sa spun un lucru important, in ton cu topicul de fata. M-am asigurat la Generalli prin ING Bank, adica functionarul de la banca este imputernicit sa faca asigurari de locuinta. Exista un avantaj in treaba asta, anume ca prima lunara de asigurare mi se retrage direct din cont. Al doilea avantaj este optional si se refera numai la uituci ca mine. Intr-o luna contul meu a ramas descoperit blush.gif , totusi ING Bank si-a facut datoria si a platit asiguratorul (Generalli), iar eu am completat contul cand mi-am adus aminte ca e gol (ba, mai mult, era pe minus) . smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.