Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: curge ulei
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
virusssp
BUNA SEARA!
De ceva timp am observat ca las cate o pata de ulei sub masina..cam de marimea unei monezi..si i-am facut o poza. Am observat cum se prelinge si sta sa picure uleiul... e incercuita zona cu pricina..De unde poate proveni? Cam care ar fi piesele de schimbat? Etansat? Idei?
ydaniel
da e de la cv.e din cauza simmeringului de la timonerie.
ten
nu prea cred asa aveam si eu pe dacia mea si se prelingea de la planetare si eu credeam ca e de la cv
Minel
QUOTE(virusssp @ 22 Aug 2008, 23:13)
Am observat cum se prelinge si sta sa picure uleiul... e incercuita zona cu pricina..
*



Si la mine exact pe acolo curge sad.gif , am tot incercat sa scot stiftul acela si nu a iesit sub nici o forma riscam sa sparg si capacul de la cutie cat am batut ,am tinut si contra si degeaba , cred ca trebuie data jos cutie si schimbat tot ce inseamna semering , asa ca m-am resemnat si ii verific periodic uleiul si gata !! sad.gif
v_razvan_c
Si pe la mine pica de pe undeva, posibil cred ca si de la busonul de scos uleiul... Daca pun un ulei mai gros, o sa fie ceva diferenta, in sensul ca nu se va mai scurge asa mult...
Poky
Eu m-am obisnuit s-o las in a 2-a si se pare ca se prelinge mai putin.
Bine, mai curge prin alte 2 locuri, dar asta nu tine de subiectul asta dry.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.