Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: problema ventilatie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ZTV
a aparut o problema nou pe berlina mea, am bord CN ( masina e din '98), numai vrea sa bage aer rece doar aer cald , posibil sa fie blocata clapeta pe aer cald? Cu ce sa incepi?



multumesc
baranga
nu ai nici o clapeta de aer cald acolo acea tija comanda robinetul;posibil sa se fi blocat cablul sau sa fi iesit ;uitate la pozitia robinetului (trebuie sa fie pe inchis;adica sa fie la maxim dreapta spre faruri pana se opreste in opritor);robinetul este in partea dreapta a masinii;il dai pe inchis cu mana daca nu mai merge cablul wink.gif
ZTV
baranga, nu inteleg ce spui unde trebuie sa fie exact? robinetul, pe un furtun? sau unde ?
mitu2002
da robinetul care comanda inchiderea sau deschiderea caldurii e ori defect ori a sarit pirgia de comanda e undeva intre baterie si telescop in dreapta cum stai in masina seamana f bine cu modelul vechi atit ca are 2 limitatoare;si la mine e defect .... nu inchide dar l-am lasat asa deocamdata pina la toamna cind o sai fac o schimbare de antigel
ZTV
robinetul asta trebuie sa fie pe un anumit furtun? aerul cald baga , fara probleme numai rece nu vreau.
ten
da robinetul este pe furtul cu antigel pe care iti vine tie caldura
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.