Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tuning Sandero
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Imbunatatiri - Dacia Sandero
Pages: 1, 2, 3
EinarN
@ bobo77

Multumesc si daca vrei sa sti DE CE am hotarīt sa iau Sandero, pot sa-ti si spun:

1 - Provine din tara unde m-am nascut si de unde am plecat ca copil
2 - La fel ca multi altii pe aici, m-am saturat si plictisit de asa zisele "robotizate" (cum l-e spuneti voi) si de monotonia High Tech care acestea le-au instaurat pe aici.
3 - Eu vreau o masina pe care s-o conduc eu si nu ea sa ma conduca pe mine, sa-mi spuna ce am de facut. Cu alte cuvinte, o masina care se mai poate numi MASINA. Knight Rider e frumos numai īn film. Nu si īn viata de zi cu zi.
4 - (ultimul punct), pretul care este REAL si nu UMFLAT prin schmecherii si renume cum e la altele. Deci un pret realist.
Banu1974
sorry,dar tot dacie e.patriotismul costa.
EinarN
QUOTE(B-33 -SAC @ 6 Nov 2008, 22:06)
sorry,dar tot dacie e.patriotismul costa.
*

Pt. mine asta nu conteaza. Nu vad nici o problema ba din contra. Ma bucura ca Dacia mai nou este ASPIRATOR DE FEMEI aici, ca de cīnd o am, am agatat vreo 3 deja. 2 din ele deja au fost la orizontala. La a 3-a mai muncesc icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

Vad ca si femeile aici sīnt mai economicoase si apreceaza cumpatarea unei masini mici si nu mai prea trag la MACHO's cu extindere de.........POTENTA la care unde nu-i nimic īn pantaloni, e sub capota radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

Patriotism? Nu vad nimic patriotic īn povestea asta.
Ma gīndesc īnsa ca pt. masina asta au muncit niste oameni acolo īn fabrica s-o monteze si ma bucura ca cel putin o parte din banii mei ce i-am dat pe masina asta, ajunge īn salarul (buzunarul) lor si nu īn buzunarul celora de aici care au salarii de 4 x mai mari wink.gif
vladpc
Intrati pe www.dacia.fr sa vedeti acolo preturi si dotari.
Varianta care o am eu e cu vreo 3000 euro mai scumpa acolo.
Plus ca puteti sa luati si variante diesel, care momentan nu exista la noi.
@ EinarN bafta pt ceea ce vrei sa faci cu suspensia, sunt tare curios cum o sa iasa. Sa pui o poza pe aici sa vedem si noi. Ai ceva date comparative privind fiabilitatea unei suspensii AR si a unei suspensii normale?
P.S. cauta pe net sa vezi "bose suspension system", poate o sa vrei unele wink.gif
EinarN
La AR nu numai ca pot sa ma joc cu ea, dar mai pot sa-i reglez si nivelul dependent de starea drumurilor. Cam ASTA face wink.gif
EMMY
salut

kit fabrica ,jante 17,garda modificata
slider2
arata bine pt un sandero.
bobo77
Arata bine ca mult mai multe masini mai cu pretentii, totusi un pic cam tipator contrastul intre kit si caroserie, ma refer la culoarea argintie...
EMMY
depinde de gusturi mai exista o varianta care se poate vopsi sau lasat negru mat ,mie personal asa imi place
cand am facut poza batea soarele si poate de aceea pare asa tipator
5inci
cand iti vin le faci o poza in cutie sa vedem si noi?numai asa ca sa te creada lumea pe cuvant,eu unul sunt genul nu vad nu cred si mai ales ca ai spus ca trebuie sa iti vina saptamana viitoare asta ai spuso la data de 21 Oct 2008, 18:56 si a cam trecut ceva timp
apropo misto bordul ala
bobo77
QUOTE(EMMY @ 27 Nov 2008, 18:38)
cand am facut poza batea soarele si poate de aceea pare asa tipator
*


l-am vazut si in realitate, nu-i de la aparat, asta-i parerea mea ca nu da bine cu gri comete si cu multe alte culori...
pitiku1
vleau sa stiu si eu cam kat costa un eleron pt usa de la portbagaj pt sandero,dak stie cineva please hellp

3 Dec 2008, 13:04:
aaaaaaa si chitu ala gri din primu post nu stie nimeni cam cat costa? blink.gif
EMMY
eleron 455 ron cu tva
kit gri 2870 ron cu tva
pitiku1
astea in magazinele dacia sau in alta parte,dac stii un site ceva de tuning please da si mie.eleronu oare il pot monta si eu sau nu-ma in service?
EMMY
este kitul original deci cred ca-l gasesti numai la dacia si daca esti istet il poti monta singur tot kitul nu numai eleronul
bobo77
Pai la banii astia montajul nu este inclus daca ei chitul?
marius80_eugen
QUOTE(EinarN @ 21 Oct 2008, 19:50)
Sīnt americane.
KTS AMERICAN PARTS.
De regula pt mustang cobra dar sīnt si de dimensiuni mici, Sandero etc.
Daca sti germana, vezi programul de "Felgen" de pe www.kts.de dar te costa.
daca te intereseaza un KIT de AIR-RIDE, asa arata (vezi poza) dar costa aprox. 1500 EURO, nu stiu exact. Asa mi sa spus ca pret informativ:

user posted image
*


1. jantele alea arata ca porcu pe Sandero , unele mai simple cu spite mai subtiti ar arata mai bine , DAR pe spate se vede oribil acel butuc , neavand discuri .
2. in loc sa iei porcariile alea mai bine-ti pui un kit din asta de suspensii , ca este prea super si dupa cum vad eu chiar are componente de calitate . Ma uit doar la capetele alea de bara care nu seamana deloc cu petardele de la noi care cad dupa 4-5 luni .

QUOTE(Zippy @ 25 Oct 2008, 01:25)
Fara suparare dar arata ca un c*r sandero cu jantele alea (chit ca e photoshop).Si 2400 euro.. blink.gif ce naiba ma, unii chiar n-aveti ce face cu banii! Noroc ca ai Ambiance cu aer de la ventilator si geamuri  la manivela.Da` cine mai are jante ca ale tale, aaaa?  radmasa.gif
*


radmasa.gif coolspeak.gif

QUOTE(EinarN @ 6 Nov 2008, 23:14)
Pt. mine asta nu conteaza. Nu vad nici o problema ba din contra. Ma bucura ca Dacia mai nou este ASPIRATOR DE FEMEI aici, ca de cīnd o am, am agatat vreo 3 deja. 2 din ele deja au fost la orizontala. La a 3-a mai muncesc  icon_mrgreen.gif  icon_mrgreen.gif  icon_mrgreen.gif
Vad ca si femeile aici sīnt mai economicoase si apreceaza cumpatarea unei masini mici si nu mai prea trag la MACHO's cu extindere de.........POTENTA la care unde nu-i nimic īn pantaloni, e sub capota  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif Daca asa gandesti tu la 25 de ani acolo traind , sa stii ca la noi pustii de 15 ani sunt mai maturi decat tine !
Deci fara o DACIE tu nu poti agata o femeie ... radmasa.gif Deja mi-a crescut sufletelul in mine si de maine o spal si ies si eu la agatat .
Baieti de maine , incolonarea si haideti la agatat ! Ce BMW , Audi , Bentley , DACIA face toti banii si iti baga femeile in pantaloni ! wub.gif
EMMY
bobo-- sunt sigur ca daca te duci la o reprezentanta mai ales de unde ai achizitionat masina si vb cu un sef de departament si spui ca vrei sa achizitionezi kitul si vrei un discount ori manopera gratuit nu o sa fi refuzat


in rest multi visatori cu kituri suspensie de 1500 euro de parca ar avea 400 cp

mai trebuie stiut ca orice modificare la caroserie v-a duce la pierderea garantiei !!! care este de 6 ani si 3 ani pentru restul
EinarN
@ marius80_eugen

Sīntem īn OFF TOPIC !

Fi convins ca merge agatatu si fara dacie. Ce mi se īntīmplase au fost niste treburi instant la care nici nu ma gīndise-m. Nu sīnt asa de picat īn cap īncīt sa ma bazez pe o tinichea pe 4 roti pt. a agata ceva si vezi ca aici nu-i RO unde trebue neaparat sa ai celular si masina de fitze ca sa fi acceptat īn societate si nici nu e nimeni obsedat de grandomanie sa aiba motiv sa se bage-n datorii pīna-n gīt numai sa arate vecinilor din cartier ce Cool e si de ce-i īn stare. wink.gif
relu.ralu
chiar speram sa vad ceva interesant pe aici dar pana la urma ...nimic, doar certuri si povesti aiurea pe seama unor jante pe care cineva viseaza sa le cumpere... si macar daca visurile ar fi ca si acelea de la topicurile cu modele noi.

chiar nu a facut nimeni nimic special la sandelul lui?
o suspensie, jante, remapare, etc
AR-18-MOS
Ce tuning tare remaparea ... Daca vrei impresii despre remapare, citeste pe sectiunea Imbunatatiri Logan.
GOLAN 91
Misto sandelu de la reprezentanta:) ce roti sunt Antera??
angelblack
Imi place Sandero de test de la reprezentanta.
Urmeaza sa imi achizitionez si eu unul insa nu stiu daca o sa imi pun Kit SUV.
Pt a pune eleronul trebuie date gauri in haion si nu prea as vrea.
Pentru mai multe informatii despre Kit SUV intrati pe http://www.carstyling.be/renault/sanderoconfig.swf si aveti acolo si intructiuni de montaj si timp de montaj pt fiecare componenta.
Imi plac capacele de roti de pe versiunea de baza SANDERO, ma refer aici la capacele metalica DACIA
Highwayman
Si una de la olandezi (http://www.dacialoganmcv.nl/?p=2758)


[attachmentid=1627507188] [attachmentid=1627507189] [attachmentid=1627507190] [attachmentid=1627507192] [attachmentid=1627507193] [attachmentid=1627507194] [attachmentid=1627507195] [attachmentid=1627507196] [attachmentid=1627507197] [attachmentid=1627507199]
bobo77
Imi place mai mult kitul pe negru, arata mai bine decit cel pe argintiu.
angelblack
Arata bine cu KIT-ul negru. Acum este si in funcri de culoare. Sint culori pe care da bine KIT-ul negru s culori pe care da bine KIT-ul gri.
aphophis
QUOTE(Highwayman @ 11 Mar 2009, 16:23)
Si una de la olandezi (http://www.dacialoganmcv.nl/?p=2758)
[attachmentid=1627507188] [attachmentid=1627507189] [attachmentid=1627507190] [attachmentid=1627507192] [attachmentid=1627507193] [attachmentid=1627507194] [attachmentid=1627507195] [attachmentid=1627507196] [attachmentid=1627507197] [attachmentid=1627507199]
*




inafara de oglinzile alea rosii, imi place cum e modificata..
IRONICK
Ce dracu face ala cu ciocanul de spart geamuri? Este vreo reglementare la aia?
iulian sn2001
radmasa.gif Ala kiar are ciocanel de spart geamuri in masina. radmasa.gif
E mai avansat sandelu ca are air-bag.La sn-ul meu dupa ce dau zdravan cu capul de volan numa' la ciocanel de spart geamuri nu imi mai sta gandul. laugh.gif
eDU eDU
Sincer vreau sa aud parerea voastra. Cum va place masina mea?
Stefan
Rau nu arata, dar un ornament la tzava, o folie si niste jante nu inseamna tuning.

Cu banii investiti nu ai fi putut sa-ti iei o echipare superioare, io stiu.. Laureate cu A/C?
eDU eDU
Nu ma ineresat alta varianta, nu am vrut sa arunc niste bani in niste lucruri pe care eu le cred inutile. nu ma voi opri aici dar vream sa stiu niste pareri si eventual noi idei. merci pt apreciere. biggrin.gif
bobo77
Da arata ok, mai putin folia de la geamurile din fata...in rest si eu aceeasi parere ca si Stefan referitor la o versiune superioara dar acum este tardiv...
djalex_bolidu
eDU-le te-am vazut de vreo 2 ori prin Curtea de Arges.odata am mers tot drumul in spatele tau ,te-am depasit si dupaia cred ca te-am calcat pe bec si m-ai depasit.....tongue.gif
imi place mult de tot masina ta!daca i-ai pune si o suspensie sport ar fii crima masinuta.bafta in continuare si poate ne intalnim prin oras.
Marian66
arata bine de tot, poate folia pe fatza mergea putin mai deschisa, sa stai si mai linistit. nu ma pricep la echipari, dar daca ai luat-o noua, ai bagat banii aia in ea, si nu ti-ai luat au A/C, cred ca ai facut o greseala. ai putea sa vopsesti oglinzile, manerele si bandourile, intr-o zi cu soare si fata vant smile.gif
mstaniloiu
Arata foarte bine Sandero al tau eDU, spune-mi si mie te rog eDu cat te-a costat ornametul de la teava si de unde l-ai luat ?

Dar ca sa pui folii cat a costat si de unde ? Dau si certifict Rar ? (Altfel am inteles ca se suspenda talonul pt folii)

Mulutmesc,
FLP
Ce cauciucuri ai ? Sunt trecute in talon?
slider2
cred ca 205/50/R16 sau 195/55/R16. cea de a doua varianta este mai apropiata de dimensiunea originala.
eDU eDU
saptamana asta ii voi pune suspensia si probabil in 2 sap ii iau si kitul de la dacia si un eleron. totul va fi vopsit in culoarea masini. Pleoape nu am gasit inca dar daca e le fac di fibra. Cam asa sper sa arate la final (ceva in genu).

16 Sep 2009, 18:25:
150 lei ornament (pilot auto pitesti).
500 lei folie cu tot cu omologare (langa fostul rar pe craiovei).
225/45/R17 spate
215/45/R17 fata
eDU eDU
Asa arata cu suspensia sport...[attachmentid=1627554747] [attachmentid=1627554748] [attachmentid=1627554749] [attachmentid=1627554750] [attachmentid=1627554751] [attachmentid=1627554752] [attachmentid=1627554753] [attachmentid=1627554754] [attachmentid=1627554755][attachmentid=1627554757]
phun
Bai tovarasilor, nu stiu ce va place voua atat de mult SANDERO asta . E cel mai naspa model de la Dacia. Si pe deasupra mai bagati si mii de euro in el .

@Einarn: Baga-ti mintile in cap!!! Acum nu stiu daca tu chiar nu ne minti in legatura cu ce vrei sa faci dintr-un Sandero. Dai 11000 pe ea si mai bagi 10 radmasa.gif , hai sa fim seriosi.

Mai bine tunez o pisica din 96 - 97, si crede-ma cu cu 10000 de euro o si cumpar si o fac si unicata wink.gif
IRONICK
QUOTE(phun @ 29 Sep 2009, 14:20)
Mai bine tunez o pisica din 96 - 97, si crede-ma cu cu 10000 de euro o si cumpar si o fac si unicata  wink.gif
Si iese un ca..t zgomotos. Aia este masina adevarata!
Bulldog
Claaaarrrrr, omule, Berlina rullz
bobo77
Ma intreb si eu de ce dracu toti cu berline vor sa sara direct la bmw...
CGDBZ
Nu toti tongue.gif , eu vreau un Sandero , Stepway smile.gif
aditć
QUOTE(phun @ 29 Sep 2009, 13:20)
Bai tovarasilor, nu stiu ce va place voua atat de mult SANDERO asta . E cel mai naspa model de la Dacia. Si pe deasupra mai bagati si mii de euro in el .

@Einarn: Baga-ti mintile in cap!!! Acum nu stiu daca tu chiar nu ne minti in legatura cu ce vrei sa faci dintr-un Sandero. Dai 11000 pe ea si mai bagi 10  radmasa.gif  , hai sa fim seriosi.

Mai bine tunez o pisica din 96 - 97, si crede-ma cu cu 10000 de euro o si cumpar si o fac si unicata  wink.gif
*


daa vere pisica e cea mai cea!offf uite cum se umple tara de cazanele altora!
IRONICK
Ce sa ceri de la unu care are asa ceva montat??????

http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=2002308
angelblack
Arata bine masina edu. Ce nu imi place este ornamentul la esapament. Dadea mai bine unu oval.
aphophis
QUOTE(eDU eDU @ 24 Sep 2009, 20:19)
Asa arata cu suspensia sport...[attachmentid=1627554747] [attachmentid=1627554748] [attachmentid=1627554749] [attachmentid=1627554750] [attachmentid=1627554751] [attachmentid=1627554752] [attachmentid=1627554753] [attachmentid=1627554754] [attachmentid=1627554755][attachmentid=1627554757]
*



fain. din ce vad eu nu ai manelizat-o. Felicitari pentru modificari, sandelul tau arata fff bine
Stefan
QUOTE(IRONICK @ 29 Sep 2009, 23:06)
Ce sa ceri de la unu care are asa ceva montat??????

http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=2002308
*




radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.