Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [OFERTA] Dezmembrez dacia 1300
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Mr_Devil83
Deci dupa cum suna si titlul dezmembrez dacia 1300

Masina este in stare buna de functionare, cat de cat pusa la punct, proaspat vopsita, dar pentru ca m-am saturat sa imi tot fac de lucru cu ea si pentru ca un lonjeron e praf si nu am gasit un sudor sa mi-o faca pana azi o demembrez.

Preturi orientative:

electromotor tip lung cu bendix nou pe el, functioneaza impecabil - 120ron
alternator 36A, bun, 60 ron
radiator scurt, de alama sau cupru sau ce o fi - 60 ron
cutie de viteze in 4 trepte cu planetare scurte - 150 ron
chiulasa cu supape + bonus prezoanele de 10 si 3 bujii champion bune - 150ron
amortizoarele - toate 4 la 1mil, sunt bune
geamuri de usi - 15 ron bucata.
basculele inferioare + pivoti - 30ron bucata, 50 ron ambele. Nu sunt indoite si nici pivotii nu au joc.
carburator 32irma - 25 ron
delcou cu platina noua si capac delcou + lulea noi - 40 ron, bonus o pereche de fise de origine dacia care au costat 30 ron acum 1 luna.

bordul este de 1300, ala fara turometru, in stanga are indicator de benzina, in mijloc viteza si in drepata baterie, imbracat cu piele ca era crapat, arata decent - 50 lei
pompa de benzina, membrana schimbata recent, functioneaza bine - 30 lei

Cauciucurile de pe roti sunt varza, daca cineva totusi le vrea ii ofer 5 jenti + cauciucurile si camerele de pe ele la 50 de lei. Jentile sunt OK.

Aprindere CDI - 30lei.
farurile - toate 4 la 1 milion, unul din ele este nou noutz. In banii astia intra si mufele si becurile.

bielete de directie de topoloveni - 20 ron bucata.

bieletele antiruliu, tip nou - 15 ron ambele.

toate bieletele sunt cumparate acum 3 saptamani.

Caseta de directie 70 ron.
Intrebati daca mai vreti ceva anume.
In principiu masina are nevoie de un lonjeron schimbat si cam atat. Daca cineva vrea sa o cumpere o poate lua la 1800ron, nici mai mult nici mai putin. Numai piesele noi din ea au costat atat. Este proaspat vopsita, arata bine, merge bine dar dupa cum am zis lonjeronul dreapta si-a dat duhul.

Motorul este de 1400cmc in stare foarte buna de functionare.
mad toz
O poza cu aprinderea CDI ?
Mr_Devil83
O sa iti pun maine o poza cand imi aduce prietena aparatul. Este home made dar lucrata cu simtul raspunderii.
kindeeru56
mai ai cutia cu planetare?? 0723652247
Mr_Devil83
UP

Mai pe seara o sa incerc sa postez poze daca imi aduce si mie prietena aparatu de fotografiat.
Mr_Devil83
UP!, din pacate inca nu am pus mana pe aparatul foto sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.