Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: plus permanent
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
bciprian82
spuneti-mi si mie de unde pot lua plus permanent pentru un led. vreau sa pun un led albastu care sa palpaie la parbriz ca si la masinile care au pusa o alarma. eu zic ca e o metoda foarte buna de protectie a masinii de hoti. in acest fel hotul crede ca pe masina exista o alarma si atunci sunt sanse sa renunte si sa caute o "prada" mai usoara. am facut montajul cu ledul respectiv dar nu as vrea sa bajbai pe la tabloul de sigurante al masinii si sa stric ceva.
mariuscond
Tu crezi ca sperii hotii cu un led?
Orice "amator" ca sa se convinga daca ai alarma 'trage un șut' in una din rotile fata si afla...
Aaaa... si vezi ca sint leduri care "pâlpâie" by default, fara nici un montaj...
sonykel
mai bine dai 40 de lei si iti pui un afisaj dala electoluminescent care palpaie si scrie maat sau viper sau mai dai 100de ron si ti iei o alarma banala...
bciprian82
eu altceva intrebam: de unde sa iau plus permanent.
sonykel
de la borna minus dupa baterie dar sa pui siguranta pe fir , preventiv asa
bogidan21
daca vrei poti sa iei de la baterie cum a spus sonykel,dar de la plus nu minus.Sau poti sa iei de pe firul rosu din mufa de la cd-player.acum depinde unde vrei sa te duci cu firul.
sonykel
lasal mai ca nenea e ignorant ... pun pariu ca daca nu-i ziceai deschidea alt topic cum ca i-sa ars ledul si dece tongue.gif
Ov
cel mai usor iei de la panoul de sigurante (in stanga bordului, ai acces la el dupa ce deschizi usa de la sofer) direct de pe o siguranta pe care e alimentare tot timpul (de exemplu siguranta de la pozitii sau avarii). Pe sigurante ai doar +
hash
QUOTE(mariuscond @ 29 Aug 2008, 23:47)
Orice "amator" ca sa se convinga daca ai alarma 'trage un șut' in una din rotile fata si afla...
*



Daca nu are senzor de șoc alarma nu o să sune.
klaus
si radioul e alimentat permanent...
mariuscond
QUOTE(hash @ 30 Aug 2008, 21:48)
Daca nu are senzor de șoc alarma nu o să sune.
*
Mai exista fără...?
sonykel
da exista... in muzee
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.