Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Masina noua , CASCO si numere provizorii
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
Corbu'
Pe scurt, am comandat un Clio 3 la dealerul din Brasov, dar masina este pentru tatal meu ce sta in Alexandria, este platita de el si va fi pe numele lui. Intre timp masina a venit, ma asteapta sa o ridic si sa o duc la Alexandria , DAR:

- Cum sa ii fac CASCO? Nu as vrea sa o las neasigurata pe perioada cat sta cu numere provizorii, dar neavand numere definitive pot sa imi faca asigurare? Exista ceva provizoriu cu posibilitate de extindere pentru o luna, ceva gen RCA pe o luna?
- Daca cumva se poate face CASCO, am cum sa inchei eu asigurarea in numele tatalui meu fara imputerniciri notariale sau alte nebunii? Masina este pe persoana fizica.
- Exista varianta de CASCO fara fransiza de 100 EU / eveniment? Care asigurator are asa ceva ? Eu pe Logan am la Asiban dar am contract vechi fara, acum am intrebat la ei si obligatoriu au cu 100 EU / eveniment pentru masina noua.
RADU__
asigurarea casco la masinile noi se face si fara numere. eu am facut asigurarea si masina nici nu sosise deja. Asta te ajuta sa iesi cu masina din magazin fara grija.Daca vrei pot sa-ti dau numarull agentului caare se ocupa.
Corbu'
Vad ca esti din BV, da-mi pe PM te rog numarul agentului. Banuiesc ca e agent de asigurari si poate sa imi faca asigurare la ce companie vreau eu sau sunt limitat ?
EdyB
Salut. Asemanator am procedat eu. Am cumparat pentru prietena o kia cee'd din brasov desi sunt din bucuresti, pentru ca am asteptat 2 saptamani in loc de 2 luni. Vreau sa-ti spun ca rca mi-am facut chiar la dealer, pentru ca lucrau cu un agent de asigurari. Casco mi-am facut apoi in buc, pe seria sasiului, la ardaf, pentru ca nu au fransiza pe eveniment. partea mai nasoala e c-am auzit abia acum ca ar face figuri cu plata in caz de dauna...dar sa ma fereasca Dumnezeu de evenimente si totu-i bine!

Bafta!
Corbu'
Pai de aceea intrebam acum ce companii nu au fransiza de 100 EU, nu toate sunt serioase. Fara sa fac reclama, dar experiente OK am avut cu Asiban si BCR Asig, ma rog, nu au fost probleme cu plata la incidente, totul s-a rezolvat repede.
Si cu asiguratul la Alexandria nu prea merge, am de facut drumul Brasov > Alexandria si drumurile sunt pline de nebuni, nu vreau sa risc, mai ales ca nu este masina mea / banii mei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.