Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ajutor:D
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
ady134u
cum se scot chestile alea?
care poate sa imi zica si mie ca nu vreau sa le stric.
bolidu
Chestiile alea se numesc guri de aeratoare. Gura de la aerator se trage tragand de ea !
ady134u
pai mainainte am fo afara si am tras de numa da nu iase:( ma dor dejetele...

trebe tras mai tare de ea?ca nu imi dau seama..mi frica sa no rup
bolidu
Da trebe` tras tarie de tat ca nu so rupe nimica. Incearca si cu o surubelnita sa bagi intre aerator si plasticul bordului pentru a face parghie.
Boris08
Si tage si u de marginea ei nu de centru,asta ca sa eviti ruperea smile.gif)))
ady134u
QUOTE(Boris08 @ 31 Aug 2008, 17:47)
Si tage si u de marginea ei nu de centru,asta ca sa eviti ruperea smile.gif)))
*


de margine am tras ;;) da poate ceda ceva pe acolo;)
CRUCiFER
Cu surublentia lata bagata intre ele si bord se scot... daca te uiti pe langa ele , din cate imi amintesc au undeva o fanta mica, poti incepe cu surubelnita de acolo.... eu asa le-am scos fara nici o problema.
ady134u
am prins smecheria ...multam fain tuturor
dede_alex_87
Dar cu ce schimba ca vopsiti aeratoarele, 2 culori e deja prea mult pt bordul mic pe care il are solenza, eu zic ca arata f bine asa cum sunt.
benkenobi
QUOTE(dede_alex_87 @ 7 Sep 2008, 16:43)
Dar cu ce schimba ca vopsiti aeratoarele, 2 culori e deja prea mult pt bordul mic pe care il are solenza, eu zic ca arata f bine asa cum sunt.
*



pai arata ca la masini cu pretentii. ii dau un look mai sport. daca nu iti plac vopsite lasa-le asa cum sunt din fabrica. daca vrei sa le vopsesti meserias si esti din bucuresti , vino vineri seara la parcul carol si ai sa pleci cu aeratoare meseriase. apoi o sa vezi diferenta.
razvan solenza
post-336-1110552475.gif unde pot gasi si eu un aerator caut dar nu gasesc?
radiozipp
la orice dealer de piese dacia..
mariandex
http://www.daciaclub.ro/Prezentati-solenze...07390-s120.html

uite aici cum le-am facu eu la postul 138
benkenobi
QUOTE(mariandex @ 8 Sep 2008, 13:37)
http://www.daciaclub.ro/Prezentati-solenze...07390-s120.html

uite aici  cum le-am facu eu la postul 138
*



nu este rau dar latimea benzii de aluminiu este prea lata ( cat latimea buzei aeratorului). personal am preferat ca marginea aeratorului sa fie vopsita cu vopsea efect crom dar latimea benzii de vopsea sa fie mica -cca. 3 mm. efectul vizual este foarte bun. cativa useri chiar au efectuat aceeasi operatiune ( fara sa-mi plateasca drepturile de proprietate intelectuala prevazute de legea 344/ 2005 icon_mrgreen.gif ) si dupa cate stiu sunt incantati. sa le fie de bine.
razvan solenza
la mine problema ii ca sau rupt trapele si nici nu le mai am

am gasit intrun loc si imi cerea 80 lei mie mi se pare cam mult
ReleaseD
cauta mai bine...eu am gasit cu 25 lei toate patru
benkenobi
hai care veniti diseara la carol sa va fac aeratoare meseriase?
Banu1974
cand imi faci si mie aeratoarele?ai un nr de tel?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.