Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] chei tip briceag (inchidere centralizata)
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
electronistu20
modul inchidere centralizata gen" chieie briceag"
100 lei cine cumpara
175 cine o si monteaza la mine

*** pentru masini care au inchidere fara telecomanda,pentru cei care nu au deloc trebuie si motorase

YM:electronistu20
0727370510 ; 0766204874
electronistu20
nimeni pe aici ?
bolidu
Sunt 50 lei in Careffour ale tale ce fac de 175 de lei ?
Costy_77
QUOTE(bolidu @ 9 Sep 2008, 19:54)
Sunt 50 lei in Careffour ale tale ce fac de 175 de lei ?
*



Bolidu te rog mult daca vrei sa imi iei si mie si sa imi trimiti ramburs....Eu sunt din Slatina si am cautat atat aici la mine in oras cat si in Craiova si Pitesti si nu am gasit. Ti-as fi foarte recunoscator daca ai vrea sa ma ajuti in problema asta,contra cost bine'nteles....Cu respect.
electronistu20
hai sa dam cu bata in balta sa vedem daca ne stropim smile.gif in primu rand costa 100 lei si in al doilea rand nu compara capra cu varza ..una e inchidere centralizata ( 4 motorase chioare) si alta e inchidere centralizata cu telecomanda
deci cine face o afirmatie sa o faca in cunostinta de cauza ...altfel sa isi vada de treaba lui ...fara suparare
bolidu
Fara suparare desigur... Am vrut sa imi fac si eu... Te duci cu cheia de la masina si iei iti fac alta cheie (partea metalica) care ti-o monteaza in dispozitivul briceag. Daca ai inchidere centralizata pe cheie iti transfera toate componentele electronice si ti-o fixeaza in dispozitivul briceag toate astea la 50 lei cu factura desigur. Nu vreau sa iti stric afacerea sau sa iti fac vreun rau ... Doamne fereste ... dar pur si simplu ceri prea mult si abuzezi de necunostinta de cauza a altor persoane.

Costy_77 este ceva mai complicat ca trebuie sa imi trimiti tu cheia ta de la masina si sa o duc la aia sa o multiplice si se face si proba daca merge in contactul masinii pentru eventualele retusuri. Eu ti-o fac nui` prob dar daca nu ti se potriveste ce facem ?! Doar sa ma duc sa iti iau un dispozitiv briceag si sa ti-l intalezi tu in vreun fel (nu stiu nici eu principuil de montare) dar poate te ajuta colegul nostru electronistu20. Daca te hotarasti da-mi un PM sa nu mai scriem aiurea pe topicul omului...
gokey
se poate o poza cu modulul si cele 2 telecomenzi ?
ma intereseaza si ce model de lamela are
electronistu20
o sa pun si poza reala ..momentan nu am ap foto la mine

@bolidu ...nu vad ce comparatie de pret poti face ...din cate vad spui ca ei iti muta piesele cu emitaorul radio cu tot intr-o cheie briceag pe cand eu vand cheia cu tot cu emitator in ea + modulul receptor

si daca e sa o luam pe bune ..raspunde si mie ..unu care are inchidere fara telecomanda ...cum face sa comande inchiderea ...fara modul receptor ?
spui si mie

si daca tot spui ca cer mult arata-mi si mie unde se gasesete exact ceea ce vand eu mai ieftin ..nu ALTCEVA CARE SEAMANA DA NU RASARE
sebastyan
Sal, eu am montate motorasele si atat, nu am nici un alt modul nimic. Daca iau de la tine cheia si modulu merg puse ok ? PS: nu am alarma si nu intentionez sa imi pun.
electronistu20
dap merge ok ...are relee de comanda
Serje
electronistu20 ai optiunea de report.
Din regulamentul Bursei :

5. Nu se admit posturi offtopic, de exemplu posturi de genul: "Da scump mai este", "Am eu mai ieftin" etc.
electronistu20
si pozele ....
aditzah
M-ar interesa si pe mine.
Eu am inchidere centralizata cu telecomanda pe cheie si telecomanda alarma.
Practic din cheie folosesc partea metalica ptr contact si imobilizatorul iar alarma ptr armare care in acelasi timp actioneaza si inchiderea centralizata.
poti face cumva sa-mi muti cipul din cheie si telecomanda alarmei intr-o cheie tip briceag?
EdyB
electronistu20 - eu am inchidere centralizata si alarma dar as vrea sa-mi schimb telecomanda cu 2 butoane cu una de tip briceag (din motive estetice)...cat m-ar costa (desigur, daca esti din bucuresti) ?

bolidu - cum iti muta placuta de circuit in carcasa telecomenzii tip briceag? Ma gandesc ca sunt sanse mici sa nimereasca butoanele noii carcase peste cele ale circuitului din telecomanda ta...
electronistu20
EdyB : dupa cum e si anuntul 100 lei modulul +75 montaj
aditzah: se poate daca doresti sa iti fac cheia briceag sa iti comande alarma ..(pt asta trebuie sacrificata o telecomanda ) costa 30 lei in plus fata de mai sus si preferabil sa imi aduci telecomanda cu 1 zi inainte pt a o putea mesteri ...nu cred ca ti-ar placea sa stai sa ma astepti cat timp fac asta smile.gif

ps: sunt din bucuresti ( Careffour orhideea)
Costy_77
Sunt interesat de un kit dar imi trebuie lamela pt. Renault Laguna 1 (masina din semnatura)......Ai lamele si sigla ?
electronistu20
eu vand doar ce este in poza ..restu ..lame confectionat lama ..nu fac sunt destule centre de facut asa ceva
mario_vladys
SALUT. SUNT 2 CHEI IN PACHET NU?
Kostica
Test de sinceritate pentru electronistu20 : se poate muta electronica dintr-o cheie clasica (cu doua butoane) de logan in carcasa cheii briceag ? (fara a mai umbla si la receptorul antidemaraj de sub volan). Asta ar fi o informatie cu adevarat utila forumistilor, in special cei ce doresc sa lucreze cu forte proprii. Daca iti este frica ca vor fi unii sa-ti faca concurenta, probabil ca nu vei raspunde. Daca sint solutii tehnice de realizare a schimbului si le cunosti, ar prinde bine un tutorial. Daca ai urmarit forumul, in marea majoritate a cazurilor, daca un forumist a reusit ceva nou , o imbunatatire, a impartasit-o cu placere si celorlalti. Tu ai face asta ?
Stima
EdyB
La mine cheia este mai lata, nu este asa subtire ca cea din poza...este vreo problema la montaj?
gokey
nu este loc fizic , in modelul de cheie tip briceag , sa pui placa cu butoane din cheia de logan
placa din cheia de logan este mai mare si in latime si in lungime + nu se potriveste pozitionarea butoanelor
electronistu20
nu am incercat sa vad daca s-ar potrivi ..si nici nu cred ca o sa incerc...eu nu fac teste pe masinile oamenilor ...si in cazu in care s-ar potrivi ..ar merge ot cei care au deja telecomanda ..si cei care nu au ce fac ?...sau pt cei cu vw sau skoda ..care vor sa si ridice geamurile ..deschideri de porbagaj ...la ela ce le faci ?
cristinuz
mai ai modul+chei
electronistu20
dap am destule
Costy_77
Am cumparat un Opel Omega B,am inchidere centralizata,comanda pe cheie-2 butoane;1-inchis,2-deschis si la inchidere comanda inclusiv inchiderea trapei,a luminilor si a geamurilor si m-ar interesa o cheie tip briceag. Am probat pe alta cheie tip briceag daca se poate muta placuta electronica si merge la fix. Poti sa ma ajuti? [attachmentid=1627477087][attachmentid=1627477089][attachmentid=1627477090][atta
chmentid=1627477091][attachmentid=1627477092]
electronistu20
nu ma ocup de partea mecanica ..mutat facut dres...doar partea electronica ..adica montajul modulului ...daca vrei poti cumpara setul si ti-l mesteresti cum vrei
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.