Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: CASCO (01.07.2008 - 31.12.2008)
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
Tudor
Pentru ca ofertele, tarifele, preferintele si asiguratorii se mai schimba, am decis sa facem acest chestionar semestrial.
Chestionarul acesta este pentru cei care si-au incheiat (reinnoit) asigurarea casco in perioada 01.07.2008 - 31.12.2008. Restul vor vota in chestionarul pe urmatorul semestru de an. Cei care au masina cumparata pe leasing/credit si casco pe mai multi ani sunt rugati sa voteze o singura data pe an, in semestrul in care masina si asigurarea casco implinesc un numar intreg de ani.

Va rog sa votati doar dupa ce incheiati / reinnoiti polita casco si numai daca asta se intampla intre 01 iulie 2008 si 31 decembrie 2008.

La data de 01.01.2009 acest chestionar se inchide si se va deschide unul corespunzator semestrului urmator.

In rest, asteptam aceleasi informatii: modelul masinii, suma asigurata pentru anul in curs, felul asigurarii casco (full casco / fransize / light casco / pe persoana fizica / pe firma / prin leasing / prin banca), suma anuala de plata.

Va multumesc pentru intelegere.

Pe cei care votati sau ati votat "Alt asigurator" va rog adaugati un mesaj in care sa ne spuneti care este asiguratorul respectiv, chiar fara a inscrie celelalte detalii solicitate mai sus. Multumesc.

Lista asiguratorilor se modifica de la un semestru la urmatorul: cei nevotati ies, cei votati la "Alt asigurator" si declarati intra.

Nu postati Offtopic. Mesajele care nu raspund la solicitarile chestionarului se sterg fara preaviz.
Marso
Reinnoit polita casco la ASIROM (august 2008) pentru dacia logan laureate 2006 (AVARII SI FURT). Intrucat nu am avut incidente rutiere asiguratorul mi'a oferit 15 % reducere.

Alte detalii: Suma asigurata 6844 € ....prima de asigurare 273,64 €
dotari suplimentare 500 € ....+ 19,99 €
Suma totala asigurata 7344 € ....costul total al politei de asigurare: 293 € (1036,60RON)

*valoare autovehiculului de nou a fost 8555 €

Sper ca au fost de folos informatiile furnizate!

LE: franciza 100 € per incident (anul anterior de contract a fost fara franciza)
cristi87
DSN clima din 2003,la Delta addendum.casco full,136 euro pe an.fara fransiza,si valoarea masinii la 2960 euro.pretul auto de nou a fost vreo 5000 euro
ianacosti
Am votat cu Tiriac.

Dacia Solenza, valoarea masinii de noua a fost 189 milioane.

Valoarea calculata de asigurari 129 milioane.

Polita Casco 7 milioane pe an, franciza 3,6 milioane.

Pe masina am dat 145 milioane(am luat-o second).
bossake
BCR Asigurari. Pentru al doilea an suma asigurata la un logan prestige 16v este de 9054 eur(10150 a fost anul trecut). Prima de asigurare este de 425 de eur(530 anul trecut). Fransiza 100 de euro(0 anul trecut).
Fuzz
Am facut azi la FATA. Fransiza obligatorie doar la furt total, vandalism inclus, valoare autovehicul ~12800 euro - 743 euro platiti integral.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.