Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Alta reclama
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
St
Se poate sa ne scapati de reclama asta?


Multumiri anticipate pentru Alex.
A l e x
Sustin, si mie mi-a aparut reclama si e enervanta rau.

Off-topic P.S. = Las-o mai usor cu pariurile, St. tongue.gif
kostake
Eu nu va inteleg.Forumul e privat si reclamele inseamna banuti care ajuta (si ) la intretinerea lui.
Daca adminii fac eforturi sa tina forumul in conditii,zic eu excelente, voi chiar nu puteti sa schimbati browserul si sa scapati de problema.

S-a discutat aici si aici .
EdyB
ce e battle for subcarpathia? tongue.gif
St
QUOTE(A l e x @ 3 Sep 2008, 19:43)
Off-topic P.S. = Las-o mai usor cu pariurile, St. tongue.gif
*



Imi merge bine, cand n-o sa mai mearga fi sigur ca ma retrag in glorie smile.gif

@kostake Eu nu ma plang ca mi se incarca greu, ci ca reclama aia ma impiedica sa citesc ce e scris pe forum. Dupa cum vezi folosesc Ad block dar pe astea de pe forum nu le-am blocat.

QUOTE(EdyB @ 3 Sep 2008, 20:18)
ce e battle for subcarpathia? tongue.gif
*




www.erepublik.com
DrK
enervanta aia cu kissfm. Mai are si pop-up...
sadi
mda.. si apare peste tot wacko.gif
driverx
Ma...de adblock plus si de FireFox ati auzit? Tot stati si plangeti si va auto-sugestionati ca IE e ok sau mai stiu eu ce alt browser sau chiar Firefox fara nu stiu ce pluginuri.
Lostboy
folosesc firefox 3 ši adblock simplu ( NU adblock plus) ši nu-mi apare.
adip
QUOTE(St @ 4 Sep 2008, 03:21)
folosesc Ad block dar pe astea de pe forum nu le-am blocat.
De ce nu? Iti folosesc?
St
Imi mai arunc ochii pe ele din cand in cand, unele situri sunt interesante...
adip
Motto: Microsoft isn’t evil, they just make really crappy operating systems. (Linus Torvalds)
Eu as zice sa iti iei masuri de precautie in cazul asta. De ceva vreme a aparut malware care se executa atunci cand e incarcat de plugin-ul de flash. Daca folosesti Windows esti victima sigura. Asadar precautie suplimentara nu strica.
A l e x
"Eu nu va inteleg.Forumul e privat si reclamele inseamna banuti care ajuta (si ) la intretinerea lui."

Din cate tin minte, adminii au cerut sa nu fie reclame de astea cu pop-up si ne-au rugat sa le semnalam, cand mai apar. Daca tin minte gresit, retrag vorbele.
DrK
Driverx, eu am auzit de ce spui tu acolo dar nu ma intereseaza sa le blochez. As arata ca un om stresat..
Semnalarea mea a fost legata de banneru ala de la kiss care are pop-up - lucru care-l stiam interzis... Stiu foarte bine cum functioneaza publicitatea asta dar pop-up-urile sunt agresive si nu sunt permise aici.
dantes
Al naibii de stresanta e....

Stiam ca reclame sunt caruta, ar putea sa fie cu drop-down ptr. guesti sau ptr. cei nelogati.... Dar cand esti logat, macar sa nu apara in dropdown..

My 2 cents
sadi
reclama de la peopleplay e pop-up sau e singura reclama 'patrata' de pe forum?
Alexu7
nu e popo-up, e la patrat !



enervanta si aasta dry.gif
alex
Cei de la agentia de publicitate au setat ceva gresit referitor la reclama asta. Am dat mail, sper sa se rezolve repede.
$$ilvviu
GATA.....
argon
Firefox + Adblock Plus, se baga la filtru http://pagead2.googlesyndication.com/ si http://content.ad20.net/ si nu mai va aparea nici un baner nici o reclama, nimic, se forumul se va misca mai repede.

Sper sa nu citeasca cei de la agentia de publicitate blush.gif
sadi
QUOTE($$ilvviu @ 19 Sep 2008, 18:58)
GATA.....
*



nu e chiar gata
St
Asta e noua sad.gif M-am intalnit si eu cu ea , dar nu aici, ci pe alt site.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.