Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Am ramas fara lumina
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
bicosu
Azi dau sa plec de la parinti si, soc: nu mai mergeau nici faza lunga nici faza scurta. In schimb pozitiile, avariile si semnalul mergeau. Sigurantele nu sunt arse. De la ce sa fie?
RIon
...becurile? face un scurt ceva pe acolo? a intrat apa?
Daddy
Daca ai avut becuri de putere mare sa dus blocul de lumini.
bicosu
Am becuri de 55w. M-am trezit azi din senin ca nu merg, nu mi s-au stins in mers. Becurile de marsarier merg si ele.
bicosu
..
Daddy
"clansonu" merge ? smile.gif
Daca nu , verifica alimentarea blocului.
bicosu
Merge si claxonul, merge tot in afara de faza scurta/lunga.
Daddy
hmmm
daca ai releie verifica alimentarea lor.

Dar cred ca cel mai repede o rezolvi cu un aparat de masura, o ei din bloc catre faruri la masurat, undeva trebuie sa ramai fara raspuns pe aparat. Acolo e buba.
Floppy76
QUOTE(Daddy @ 16 Jan 2005, 19:48)
Daca ai avut becuri de putere mare sa dus blocul de lumini.
*


pai pozitiile zice ca merg. Astea nu tin de blocul de lumini ? Poate sa nu fie siguranta arsa dar sa fi iesit fisa din blocul de sigurante din spate sau sa nu stea in suport calumea
bicosu
Am fost la un mester si i-a gasit buba, in piesa ce contine comutatorul de faza scurta/lunga sunt niste tablite care fac contact, una din ele sarise din locas. Acum totul merge perfect smile.gif.
Puteti inchide topicul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.