Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Piese Renault 16
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
sechi
Vand piese din dezmembrarea unui Renault 16. Masina este aproape intreaga si a functionat pana acum 2 luni. Preturile reperelor sunt negociabile si le voi preciza la cerere.

Tel.: 0745404012
solenza_scala
interiorul...?
sechi
Interiorul este in stare foarte buna.
Nu stiu din ce motive, nu pot atasa si poza.sad.gif
alex-mun
vreau eu fisele daca sunt cele BOUGICORD ROSII
Motreanu Sorin
Alternatorul este cel original?Cat costa?

Sinele culisante pe care sunt montate scaunele sunt identice cu cele de dacia 1300 ( modelul cu urechiuse cu gauri pentru reglajul pe inaltime)?Sunt in stare buna ( sa nu fie strambe,blocate etc)? La fel,daca se poate un pret.
sechi
Alex, o sa ma uit zilele astea ce fel de fise are.
Sorin, din pacate s-a dat alternatorul. sinele de la scaune sunt asemanatoare, dar nu cred ca vin pe Dacie. Constructiv, scaunele sunt aproape identice cu cele de Dacia 1100.
kta
Butoanele de la usile fata in ce stare sunt ? Au cheie ? Ma intereseaza.
sechi
Butoanele sunt ok, dar cheile masinii sunt pierdute. Imi pare rau.sad.gif
kta
Oare se poate face cheie dupa ele ?

Oricum, poti sa le faci o poza ? (scoase din usa). Si cat costa ?
sechi
Nu te supara, dar nu ma apuc sa vand asa, maruntit.
Vand usile cu totul.
kta
Ok. Multumesc oricum.
sechi
Cu placere!

Valabil in continuare!
sechi
Up!
dacia_gpg
Vreau pompa de apa ,rola intinzatoare daca are,fuliile dela pompa apa si de la ax came,pinion delco,lant distributie.Fa-mi un pret pentru toate.
sechi
Nu are intinzator. Daca cunosti sistemul, cureaua se intinde prin intercalarea unor cercuri de otel intre cele 2 laturi ale fuliei pompei de apa.
Vand motorul cu totul; nu ma apuc sa-l desfac pe bucati. Daca esti interesat, imi poti propune un pret rezonabil pentru el.
alex-mun
Up si de la mine blush.gif Sechi
sechi
Valabil in continuare!
Alex 23
Semnalele rosii de pe aripi mai sunt??
sechi
Imi pare rau. Dupa cum se vede in poze, nici nu le-a avut.
georgecpr
Salut, ce capacitate are motorul? in ce stare este, cu cat il dai?
Se potriveste pe o Nova?
deceneu32
Da-mi mie vasul TRANSPAR,capacul delcoului daca este DUCELLIER si toata instalatia electrica(fata-spate).Te pot ajuta s-o scoatem de pe caroserie.Vreau sa refac o instalatie de 1300 frantuzeasca incompleta si ma intereseaza anumite fire colorate diferit de cele romanesti si cu papuci inscriptionati AMP.
sechi
@georgecpr: motorul este cel normal, de 1470 cmc. Este in stare foarte buna, dar nu mai are fise la bujii, carburatorul si altenatorul.
Nu cred totusi ca se potriveste pe o dacie nova, avand in vedere atat gabaritul, cat si diferentele mari de la prinderea de cutie si suporti.

@deceneu32: Ne facem timp intr-o zi si ii scoatem instalatia si ce iti mai trebuie. R16 este la Livezi si trebuie sa ajungem pana acolo. Vasul Transpar nu mai este, iar despre capacul delcoului nu mai stiu.
deceneu32
Ne repezim intr-un weekend.
sechi
oki; cand vrei, dar nu in week-ul asta, pentru ca-s plecat.
deceneu32
Si eu!
sechi
Valabil in continuare.
deceneu32, te astept!
sechi
up!
alex-mun
Sechi vreau eu R-ul din spate , si filtrul de pe capacul de culbutori wink.gif mersi mult
sechi
Am retinut Alex. Te am in vedere cu ele.
woden665plus1
Vreau eu capota si grila fata. Fa niste poze (daca este posibil) si zi-mi un pret.
sechi
Poze nu am, decat pe cele postate mai sus.
Pret informativ: 100lei ambele.
deceneu32
Ma Sechi,vezi ca e un baiat pe forumul Renault care si-a luat un R16 din 1968 si ii trebuie piese pt a-l restaura.I-am lasat numarul tau.Ia legatura cu el.
motolau
bara fata,farurile daca sunt frantuzesti,aripile,lampa de interior de pe plafon,bordul pt mine va rog multumesc mult biggrin.gif ,consola centrala dak mai este .numai bine
sechi
@deceneu32: Multumesc pentru ajutor. Esti dragutz, ca intotdeauna. Poate reusim sa bem si ceva impreuna, pana la urma! cheers.gif

@motolau: Cred ca am vb. deja la tel. Am retinut ceea ce iti trebuie. Trebuie numai sa stabilim detaliile pentru a ajunge piesele in posesia ta. Am, din cele cerute, asa: bara fata, lampa de interior, bordul, aripile. Farurile au ceva urme de rugina, dar nu asa rau. Nu stiu daca iti convin. Despre consola centrala nu stiu ce sa zic, deoarece nu stiu la ce anume te referi. Aici fii mai explicit! Numai bine si tie!
motolau
ma refeream cutia care tine casetofonul sau dk are asa ceva biggrin.gif .cum se prezinta usa stanga fata ca poate o iau si pe aia .poate am mai zis despre usa dar eu uit repede.numai bine .sun zilele astea sa vedem cum facem sa intru in posesia lor .
sechi
Nu are nici un suport de casetofon, din simplul motiv ca , la data fabricatiei lor, nu existau casetofoane.
Usa stanga se prezinta foarte bine.
Oki, astept telefonul tau.
deceneu32
Sechi,multumesc pentru aprecieri! Pt. Motolau:o masina din 1968 nu avea consola pentru aparat.Tocamai ce aparusera radiourile auto!Poti adapta un suport de masina moderna sau poti achizitiona o consola confectionata manual pt Dacia 1300 de pe forumul respectiv,care se potriveste de minune si pe Renault 16.Nu-mi amintesc cine le realiza.In legatura cu farurile:cumperi doua faruri romanesti ELBA de 1300 noi,le dezlipesti sticla si aplici sticla frantuzeasca de pe farurile frantuzesti CIBIE,etansandu-le cu silicon de geamuri acrilic.Efectul va fi super:nici nu zici ca farurile nu sunt originale!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.