Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nu arde
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Tunning
Becul de la bord de la semnalizare nu arde aia verde care arata directia de semnalizare cum sa o schimb fara ca sa scot bordul?
SSilent
ce bord ai?
Tunning
CN dacie din 1993
PH-06-BOA
Poate sa fie si din releu
Tunning
dar semnalizarile functioneaza doar ca la bord nu ard
Minel
QUOTE(Tunning @ 7 Sep 2008, 13:35)
dar semnalizarile functioneaza doar ca la bord nu ard
*



Schimba becul din bord !
Tunning
Dar cum ca sa nu scot bordul?
tzepesch
hhahha, acolo nu prea ai cum, mai ales daca ai bord tip nou, la toata plansa ma refer.

sunt 4 becuri acolo ingramadite ca le ai si pe cele de la ceasuri. ala de senal e chiar in mijloc. se desface, desurub la propriu... daca scoti bordul e f usor, altfel....
bomba_11980
La bord CN se pot schimbat aproape toate becurile din bord fara sa dai bordul jos -

Am avut placerea de a ma juca cu ele cum ar fi:

Becul de la:

Ulei - a picat - l-am gasit intr-o zi langa pedala -
Benzina - s-a ars (nu intelegeam de ce nu se mai aprinde (timp de 2 luni am umblat in functie de cati KM faceam)
Semnalizare - contact imperfect - cand lumina - cand nu - depinde cate gropi intalneam in ziua respectiva radmasa.gif
Avarii - ars - (le mai suna si lor ceasul si trebuie sa se arda tongue.gif )
Frana de mana - l-am pierdut blush.gif am pus unul nou

Tin sa precizez ca toate becurile le-am schimbat de la panoul de sigurante.
Adevarul este ca e destul de greu daca ai mana groasa - multe fire incalcite si becurile respective sunt si ele la randul lor mici)

Inca nu am gasit o modalitate pentru becurile care lumineaza bordul (cele 3 de sus) unul din ele sa ars (picat ?! nu stiu exact) si tot asa - fara sa dau bordul jos...

Deci iti urez bafta !
Tunning
mersi bomba
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.