Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: caraiala srl
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
adejov_66
nu stiu daca de aici pot vorbi cu voi(sunt cam incepator intr-a calculatoarelor!),dar...n-am verificat rulmentii fiindca nu cunosc,efectiv acum m-am lovit de unele probleme(am schimbat cureaua,am de(montat) electromotorul,in rest doar benzina si cam atat!Masina imi caraie la viteze mici,cam pana la 40 -50 la ora si am sesizat ca si cand bag marsarier cam face un zgomot ce mi se pare anormal(tot asa...de caraiala!).Apoi,am fost in iunie Lugoj-Bucuresti si am vazut ca atunci cand iau curba la dreapta,uneori,se aude un scartait la roti ca de rulment,asa ca,am revenit la lugoj si am schimbat rulmentul dreapta spate(cel care mi se parea a face zgomot),dar zgomotul persista,poate ca nu pe distante scurte,dar saptamana viitoare plec iar la spital in bucuresti si ar cam trebui sa-i dau de capat,poate ma ajutati cu sfaturi! Va multumesc pentru interes!
TheKing
Ai verificat rulmentii? Aia poata sa faca urat daca sunt uzati ...
Descrie mai exact ce se aude ... poate putem sa te ajutam mai mult cool.gif
ag02cws
Daca o lasi pe liber (in mers) se mai aude?
Cam de la ce viteza se aude?
adejov_66
ieri am mentionat ca am desfacut planetara stanga care se misca cat de cat (cealalta fiind fixa!),de fapt nu a avut nimic uzura am completat cu vaselina,un coleg mi-a sugerat ca ar putea fi bieletele antiruliu si sa schimb bucsele tirant,se poate sa fie asta?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.