Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: accident cu dauna totala....
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
vali1971ro
necazul este cam asa... m-a lovit un individ din spate , daune - , bara spate , aripa stanga spate, haion , lampi spate - necesita inlocuire ; panou spate , podea portbagaj suport roata rezerva - reparate + tobe deplasate si tampoanele rupte (ale tobelor).
totul bun pana aici (ma rog daca se poate spune asa) , insa inspectorul care se ocupa de caz , a spus ca 90% dauna totala 173.gif pentru ca masina e veche ...multi kilometri samd , masina evaluata la 3500 eur. ce nu inteleg , anul trecut in vara amvrut sa fac CASCO (trebuia sa-l fi facut) , iar evaluarea era in jur de 6500! asa repede s-a depreciat!?
obiectul in cauza este laguna 1ph2 , din 99 , echipare concorde , 193000 km .
un sfat , o sugestie ?
am uitat , vinovatul are asigurarea la omniasig
multumesc anticipat!
lucian_v
Nu s-a depreciat asa de repede insa grilele casco difera mult de cele rca.
Poti incerca sa mai scoti ceva, citeste tutorialele scrise de Tudor in aceasta sectiune si vezi ca au mai fost posturi cu exact aceeasi problema ca si a ta si in care se gasesc niste sfaturi foarte bune.
Din ce am auzit tot cam asa costa o masina identica cu a ta adusa de afara...in teorie ai putea sa iti ie alta la fel, repet am auzit nu sunt in tema cu preturile pt ca nu ma intereseaza.
Iti doresc sa rezolvi cat mai repde si usor.
Seara buna
argon
Costa si mai putin o masina identica, cu tot cu costurile inmatricularii ajunge cred la 3500 euro.
gibonu
@ vali1971ro
Grila de CASCO si-o face fiecare companie de asigurari dupa ce creiterii vrea.
Grila de RCA este un singura, de care sunt obligati sa tina cont toti asiguratorii. Gasesti grila in Ordinul CSA nr. 8/2008.
Bafta.
dizzy
Se vinde la mine pe strada o Laguna 1 din 2000 cu 4000 EUR si are si gaz.
Asa ca mi se pare bun pretul ramai si cu epava pt piese.
Tudor
S-a discutat si rasdiscutat. Citeste Ghidul casco si foloseste cu incredere functia Cauta dupa "dauna totala". Aici se inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.