Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Cauciucuri iarna Goodyear Ultra Grip 7
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
zyppo
Vand :
* 4 cauciucuri iarna Good Year Ultra Grip 7 - 195/65/R15, indice viteza H (210km/h) - Pret: 2.200.000 / buc.

Nu am mers mai mult de 2.000 km cu ele.
Cauciucurile sint noi noute, Made in Germany.

megane2.2
ai pm .
Hypo RS
Bafta la vanzare, dar :

http://www.depozituldejante.ro/product/(an...-3!id=12871

Aici sunt 246 cu tot cu tva. Deci daca esti firma mai bine le iei de noi, cu garnatie si la un pret mult prea comparativ cu al tau.

Nu am postat sa iti incurc vanzarea, doar ilustrez un fapt real.
zyppo
Hypo RS, daca ai fi fost un pic mai atent la detalii poate te-ai fi abtinut inainte sa postezi. Hai sa te lamuresc un pic ...

1. Cauciucurile mele sint cu indice de viteza H in loc de T, deci sint mai scumpe.
2. Cauciucurile sint Made in Germany. Daca doresti sa iti iei niste Ultra Grip-uri Made in Turkey, esti invitatul meu.
3. Iar la 2.000 km cit am mers cu ele cred ca le poti considera noi noute.
4. As putea sa te trimit la un importator direct de Good Year si sa-ti spuna ca acest cauciuc are un pret de vinzare in jur de 300-320 RON, dar as face reclama firmei respective aici.

Hypo RS
Nu vreau sa ma cert cu tine si intr-adevar ai dreptate vis a vis de faptul ca trebuia sa ma abitin. Ia sa vedem:

1. Cine merge iarna cu 210 km/h a? Eu, cu Clio RS nu o fac.
2. Nu vad nici o mentiune, pe site, ca sunt facute in Turcia deci permite-mi sa cred ca este o simpla presupunere de a ta.
3. Si eu pot spune ca am folosit Toyo-urile actuale 3.000 km... ce e SH nu poate fi dat la pretz de nou ever. O masina daca o iei de noua pierzi la ea minim 25 % in primul an.
4. Nu e nevoie sa ma trimiti nicaieri, din 3 click-uri am aflat pretul real al marfii ce o vinzi tu.

Dar oricum, bafta la vanzare...
zyppo
* H este mai scump decit T. Cauta un pret pentru H si apoi vorbim. Nu compara mere cu pere.

* Si da, sint zile din iarna cu temperaturi de 10-15 grade. Sa inteleg ca daca ai masina incaltata cu cauciucuri de iarna nu mai depasesti 110 km/h ?

* Eu am luat cauciucurile din Germania. La un service intimplator am gasit ulterior acelasi model. Intrebind de curiozitate, pretul era mult mai ieftin decit le luasem eu. M-a lamurit imediat tipul de acolo spunindu-mi ca acelea erau facute in Turcia.

* Si ca sa-ti fac pe plac, aratindu-ti ca NICI acest argument nu sta in picioare, iti fac un calcul aplicind procentul ales de tine ( desi fie vorba intre noi 25% devalorizare in primul an este prea mult ). O devalorizare reala ( ca tot ai amintit de masina ) este undeva intre 10-15% in primul an. Poti consulta orice asigurator CASCO. 25% probabil ca nici pentru Taxi-uri nu ajunge. Este un sfert de masina !!!
Deci ... plecind de la pretul de 3.500.000 / cauciuc - pretul platit de mine in Germania, si aplicind 25% obtii un pret de 2.625.000 / bucata, ceea ce este peste pretul de vinzare.

* Prin urmare, daca cumva ai impresia ca vrei sa faci o super afacere prin cumpararea pe nimic a 4 cauciucuri noi, cred ca ai gresit topicul.

* Sincer am impresia ca parca ti-as fi bagat pe git aceste cauciucuri. Daca esti atit de convins de pretul mic din magazin si de calitatea produselor, nu inteleg ce mai cauti aici, printre anunturile SH ?

* Acesta este un topic de vinzare. Vrei sa cumperi bine. Nu vrei, nu inteleg de ce te mai agiti atit. Oricum nu ti-a cerut nimeni parerea.

merci.

Hypo RS
E uite vezi, de aia am zis ca trebuia sa ma abtin in a posta. O tii numai pe a ta si pace.
De ce ma agit pt ca, dupa a mea parere, ceri pret de nou pe un SH si, daca nu iti convine ca te critic n-ai decat sa te duci sa iti duci anuntul la ziar. Sunt liber sa enunt orice parere atita timp cat are si argumente. si nu ca ale tale "ca ai vazut in nush ce service din Germania" " ca ti-a zis x ca erau facute in Turcia"

15% la Renault ... LOL .. ia-ti tu neica Megane si vinde-l a doua zi,a 25-a zi, a 300-ea zi cu 15% mai putin sa vedem cine ti-l cumpara ? Deci cu iertare dar mai informeaza-te....


L.E. Eu merg cu 195/50/R15 asa ca nu traspira, nu vreau sa cumpar gumele tale. Niciodata Clio 2 RS n-a mers cu gume de care vinzi tu ..dar de, cand avem argumente semitehnice se poate crede orice.


Inchei aci, ca nu are rost flame-ul, bafta la vanzare smile.gif
zyppo
* Anuntul este postat de mine. Pot cere ce pret doresc. Daca voi cere putin, le va lua unul ca tine, adica pe nimic. Daca voi cere mult, voi ramine cu ele pe stoc, si acest lucru este treaba mea. Problema ta care este ? Ca nu le vind pe nimic ?

* Nu stiu de unde ai scos Megane-ul ca exemplu ( probabil l-ai luat din semnatura ). Sa inteleg ca si un Audi, Mercedes, BMW pierde dupa un an 1/4 din valoare. smile.gif

* Legat de argumentele semitehnice ... spre deosebire de tine eu nu imi dau cu parerea doar de dragul de a o face. Tu care nu deosebesti un indice de viteza de altul, un producator de altul vii sa imi spui ca nu stiu ce fel de cauciucuri are un Clio. Si ai dreptate, nu stiu, dar nici nu ma intereseaza. Si nu ma intereseaza deoarece nu fac presupunea ca tu ti-ai cumpara cauciucurile pentru Clio, fiindca poti sa mai ai o masina, sau poti sa le iei pentru un prieten etc. Este treaba ta.

* O sa te anunt cind o sa le scad pretul la 1 mil toate 4, ca sa nu regreti ca ti-ai pierdut atita timp in a scrie in acest topic. Imi pare rau ca mi-am pierdut timpul in a-ti raspunde.
zyppo
Up.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.