Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Se pot monta geamuri electrice pe spate?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
danut_florin81
SE POATE MONTA GEAMURI ELCTRICE SI PE SPATE LA SLZ SCALA
DACA DA UNDE ANUME IN GALATI?
ramsen
nu cred,nu am auzit pina acum asa ceva.daca ar merge mar interesa si pe mine.bafta
klaus
Nu vad de ce nu s-ar putea monta "macarale" electrice universale (in fapt un motoras care actioneaza direct axul manetei manuale) la care nu e necesara schimbarea macaralei.
dede_alex_87
Mie mi-a spus un baiat de la un atelier ca a mai montat si ca se poate, se pune angrenajul motoras-macara de pe fata ca se potriveste, dar exista o vorba: "nu cred pana nu vad" smile.gif
cristio_79
Crezi ca daca se potriveau exact cele de fata nu isi punea nimeni pana acum?
dede_alex_87
Dupa cum am zis nu cred pana nu vad:), doar am auzit asta, nu am si vazut.
alinushy
a pus cineva de logan de spate, dar trebuie fortat putin panoul, si trbuie refacut suportul in care se prinde manerul panoului
bolidu
Sunt kit-uri universale de actionare alectrica a geamurilor. Este un motoras care printr-o curea actioneaza axul manivelei. Cautati pe gugal si ve-ti gasi !
dandrei
nu neaparat universale am vazut la cineva pe forum ...acum vreo 2 ani parca:P ...si-a pus motorase de clio peste tot...si cu butoanele langa maner...la sofer erau montate frumos...intereseaza-te s-ar putea sa mearga
dj_sweat
Teoretic se poate, in locul manivelei se pune roata cu zimti si un motoras care actioneaza cu un ax cu filet, ca sa aibe parghie si putere de invartire.
Am pus si o poza in atasament de pe net. Cred ca este mai ok daca se cumpara angrenajul din targ sau de la piesele de Logan.
CorteZ_CTZ
Se poate.A pus un prieten pe Matiz a luat set complet la vreo 100 de euro parca.E cam 65 de euro pentru spate cauta pe okazii.ro
nenestean
eu mi-am facut macarale electrice(pe fata...dar tot acelasi lucru)
din macaraua mecanica de solenza si o macara electrica de logan......badabim badabum....macara electrica pe solenza
...poate va ajuta....o poza smile.gif
Tince1290
chiar nu ma lamureste nimeni?....o parte din voi aveti geamuri electrice pe fata...nu imi spuneti si mie ce sigurante sunt?....de care sa cumpar?....de cat?....
Banu1974
de 25,mosule.
b64chr
De 30A.
Banu1974
QUOTE(b64chr @ 8 Mar 2009, 18:34)
De 30A.
*


Sorry, eu am de 25...
pskint25
boomphunk si-a pus pe spate la solenza dinc ate stiu,.
BoomPunk
Grasit,am vrut sa-mi pun,am macaralele,dar nu le-am montat,lipsa de bani,timp si mai ales de preocupare.Trebuie oricum facute niste adaptari,a nu se intelege ca sunt plug and play....biggrin.gif
pskint25
credeam ca ai reusit de vre-un an de cand te auzisem smile.gif
lasa ca la faci la balea smile.gif)
BoomPunk
Mai fac pe dracu„ la Balea,daca vin acolo stau praf de la venire si pana la plecare! drunksinging.gif alcoholic.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.