Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema piese auto..
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
Vod00
Am si eu o mare nedumerire, am vrut sa schimb la logan bieletele (nu am specificat la magazin altceva..antiruliu sau cine mai stie ce). La primul magazin atunci cand am cerut bielete mi-a aratat ceva care seamana mai degraba cu capat de bara, nu prea stiu sa explic dar are cam 20-25 cm putin curbata (sunt diferite stanga de dreapta). La al 2-lea magazin la fel am cerut bielete si mi-au aratat tot ce am explicat mai sus, al al 3-lea la fel..Pana la urma am cumparat desi nu stiu ce sa zic, mecanicul meu a zis ca ce am luat eu e capat de bara nici de cum bieleta (eu stiu ca bieleta are in capat un burduf de cauciuc, nu?). Acum as vrea daca se poate sa puna cineva poze cu bieletele si cu , capul de bara sa stiu si eu ce am luat. Mersi!

18 Sep 2008, 18:49:
chiar nu vrea nimeni sa ma ajute? sad.gif
Geox16v
Ce ai cumparat tu sunt capete de bara dar in reteaua dacia le spune ''pipa bieleta '' Bieleta de directie nu are niciun fel de burduf de cauciuc si este o tija dreapta cu o articulatie la un capat si aprox 20cm lungime Bieleta face legatura intre caseta si capul de bara, se infileteaza in caseta si pe ea se infileteaza ''pipa''
Vod00
mersi mult, asta doream sa aflu...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.