Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: vopsea
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
cmn
salut. am avut si eu masina lovita , am schibmat capota plus aripa...si imi trebuie vpsea ..pt capota si aripa au facut cei d la service o combinatie sau ceva de genu..insa pt bara nu au mai avut culoare si cica vopselele pe baza de apa nu se mai fac si ca nu stiu codu de la vopseaua mea...e griu ala sobolan sau cum se numeste ...are cineva idee ce cod au ca sa ma duc peste ei la service sa le zic si sa imi faca odata culoarea din calculator...
cosmin_2300
Culoarea e Sylver Diamant ... du-te in targ la Vitan ( daca esti din Bucuresti ) sau la orice magazin unde se fac vopseluri si gasesti ce vrei smile.gif

Eu am luat un spray ( nu mai stiu firma ... dar cica e "de origine" ) de la o firma d-asta si a iesit aceeasi culoare smile.gif
cmn
da dar lor cica le trebuie codu ala...nu sunt din buc, sunt din pitesti dar tre sa gasesc eu culoarea pana la urma
cosmin_2300
Le trebuie pe naiba ... vezi ca din cate stiu eu pe langa stopul din stanga e scris codul ...
dar nu stiu sigur !!!
saftonel
la mine e cum ridici haionu prin dreptul balamalei de sus ! am aceeasi culoare daca te ajuta iti spun codul de la a mea ...si eu am cumparat acum 2 sapt vopsea...1 cutie si a fost 70 ron
cmn
da chiar te rog sa imi zici codul..e acelasi gri metalizat de la super nove nu? ala sobolan asa ..ia sa ma uit si eu in spate la haion unde zici
cosmin_2300
Care sobolan ? Pune frate o poza ... culoarea e GRI metalizat , nu ?
IorgoS
In mod normal,magazinele care vand vopsea auto ar trebui sa aiba si un catalog-roaga vanzatorul sa vina cu el la masina si vezi la fata locului;acelasi cod sau culoare ar trebui sa fie trecuta si in C.I.a masinii
saftonel
Iote si poza
cmn
am vb cu aia la service..si cica nu ii ajtua codu asta..acu la logan si la sandero au cod..la astea si la solenza nu mai pot sa faca nimic ..nu stiu ce sa cred..e posibil sa nu vrea vopsitoru sa ma ajute? sau nu stiu..ca eu am de reparat masina pe asigurarea lu altu..si au la poarta la servic acolo si un magazin dasta de vopseluri..ma gandesc ca daca le dau banii or sa zica..."daa acu putem sta de vorba "
saftonel
la gorjului in piata e un laborator de vopseluri ..femeia d`acolo mi`a aratat si mie unde este codul (a iesit din magazin) ..poate gasesti acolo
TAI
Vopsea "gri sobolan"=cod 01017=gri metalizat
Daca dai un mail/telefon la policolor iti vor spune exact denumirea actuala a vopselei.
Succes.


cmn
aha..ms..mi`a mai zis cineva ca astia pot face culoarea...doar ca aia de la service imi zic ca nu se poate pt ca probabil aparatu ala al lor nu poate sa faca vopseaua asta si chiar daca sunt obligati sa imi faca masina ...nu vor sa dea banii sau nu stiu, pt ca asta ar insemna sa dau eu banii si defapt trebuia sa mi`o faca pe gratis
doviende
stie cineva care este codul de la culoarea ROSU TOREADOR (un visiniu metalizat) ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.