Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dilema sistem de franare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
soulraven
salut, dupa ce am venit 230Km cu franele moarte, adica tinea pe la a 2-a pedala-a 3-a, azi am schimbat pompa de frana cu alta noua. Toate bune si frumoase, pedala tine mai sus, franele sunt mai bune si mai tari, numai ca atunci cand dau la pedala in borcan apare "bulbuluci" pierd pe undeva aer?si daca da...pe unde?am verificat pistoanele pe spate, totul pare sa fie in regula, etrieri pe fata sunt noi, de la ce poate sa fie?
TheKing
Ai aerisit bine instalatia? Daca da sigur iti trage undeva aer si cel mai sigur sunt pistonasii de pe spate ...
Minel
QUOTE(soulraven @ 29 Sep 2008, 11:36)
dau la pedala in borcan apare "bulbuluci" pierd pe undeva aer?
*




Mai frate , da' tu chiar esti culmea ,cate topicuri sunt deschise despre frane , a trebuit sa faci si tu altul ( de fapt doua wacko.gif )
Macar ai folosit functia "SEARCH" , va vezi ce si cum ???

Si tu pierzi AER nu lichid de frana ??? blink.gif
soulraven
s-a blocat browserul, daia am fauct dublu post......deci cel mai posibil pe la cilindri din spate sa pierd, o sa schimb garniturile din nou si poate si pistonasele......dupa ce schimb va anunt

29 Sep 2008, 12:47:
am cumparat acuma garnituri, o sa le schimb maine cred, sper sa fie de la ele si sa nu fiu nevoit sa schimb tot cilindru
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.