Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Warn!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
Buyaka
In mod normal nu m-as crampona pentru 10%, insa atunci cand sunt urecheat si nu e in totalitate vina mea, m-apuca...

Deci, warnu' l-am luat la bursa, pentru 30 de min laugh.gif dar nu e chiar asa... ora de pe forum difera de ora din calculator... deci am luat warn pentru UP mai TARZIU cu 30 de min radmasa.gif

Diferenta orelor aici: [attachmentid=1627474512]

Nu vreau nimic mai mult decat putina toleranta si de asemenea corectitudine!

Numai bine!

LE. ora calculatorului in poza e 13:25, se incearca deja o musamalizare smile.gif)
cosmin_2300
Ceasul forumului functioneaza chiar bine ...
ageana
Ai luat warn din vina ta. Ultima postare a fost inregistrata tot conform orei daciaclub, deci ai postat dupa 23 ore si 30 min.
Ca nu ti-ai potrivit tu ceasul de pe forum cu cel real, e altceva.
C a t a l i n
Nu e vina nimănui că nu știi să setezi fusul orar al forumului. S-a discutat chiar recent într-un alt topic pe această temă. Iar în regulamentul de la Bursă scrie clar "aten'ie la setarea corectă a ceasului".
Buyaka
dry.gif ... si cum potrivesc io ceasul forumului???? blink.gif

Cand am facut postarea nu m-am uitat la nici un ceas de fapt (era facuta la 13:20 sa zicem)... a doua zi la 13:20 dupa ceasul meu am dat up... teapa mea, nu?...
AR-18-MOS
QUOTE(Buyaka @ 2 Oct 2008, 12:38)

Deci, warnu' l-am luat la bursa, pentru 30 de min  laugh.gif  dar nu e chiar asa... ora de pe forum difera de ora din calculator... deci am luat warn pentru UP mai TARZIU cu 30 de min  radmasa.gif


*


Vezi sa nu dai cu capu' da masa cand te ridici ...
A l e x
Nu conteaza ce ora arata ceasul de pe forum. Te uiti la ora ultimului up si la ora de jos si iti dai seama lejer daca au trecut, sau nu, 24 de ore.

Ca sa nu mai spun ca din "My Controls" iti setezi exact ceasul de pe forum sa "coincida" cu ceasul tau.

Ca sunt 30 de minute, ca sunt 2 minute, regulile sunt reguli si trebuie respectate de toti.

Plus ca, daca vei citi putin aceasta sectiune vei vedea ce talent au unii de a se plange din nimicuri. Daca tu ai fi iertat pentru 30 minute, ar trebui si unul pentru o ora, si altul pentru 2, si tot asa. Unde tragem linia ? Ca sar altii in sus daca tu esti iertat si ei nu...

Deci cel mai simplu e clar. 24 ore FIX. Chiar si un minut mai putin = sanctiune.

Mi se pare foarte simplu de respectat si de verificat.

P.S. = My controls > Board Settings

Ai acolo setarile cu ora.
AR-18-MOS
QUOTE(Buyaka @ 2 Oct 2008, 12:52)
dry.gif ... si cum potrivesc io ceasul forumului???? blink.gif
*


SEARCH! Ca s-a discutat cam o data pe luna ...
Buyaka
Multumesc Alex, bagat la cap.

AR-18-MOS multumesc si tie pentru mistouri si pentru ajutor!

S-a lamurit, se poate inchide scuze de deranj!
DragosP
Încă un warn și de la nașu' mare (adică eu, în caz că nu v-ați prins!).
Alt up azi, tot mai repede. De data asta și cu șters de topic!
Solon
QUOTE(Buyaka @ 2 Oct 2008, 13:38)
In mod normal nu m-as crampona pentru 10%, insa atunci cand sunt urecheat si
*


E deja inceput de text consacrat! radmasa.gif radmasa.gif
Buyaka
1 Oct 2008, 13:17:
UP!!!
2 Oct 2008, 14:03:
up

...24h si 50 min... sad.gif
alex
Ceasul server-ului pe care se afla forumul se sincronizeaza zilnic cu ora oficiala a Romaniei
Buyaka
...ceva ma depaseste, deci intre 1 Oct 2008, 13:17: si 2 Oct 2008, 14:03, nu-s 24 de h????
sorin1983
in fine... ceasul ca sa arate corect trebuie sa fie GMT+3 acum! cand se schimba ora se va trece la GMT+2. corectati daca gresesc!
C a t a l i n
Nu. Pui GMT +2 și bifezi ora de vară.
sorin1983
si stie cand se schimba ora? schimba si el automat? sau iar debifez etc:)
C a t a l i n
Debifezi cred.
DragosP
Bifezi, debifezi...
Și tot așa...
Bine, dacă ai probleme de genul ăsta cu "Up"-urile. radmasa.gif
Buyaka, dacă te uiți bine, warn-ul meu e ok! wink.gif
19vik
Nu stie, debifezi tu. Altfel n-ar mai fi optiunea cu bifat ora de vara.
alex
Chesti cu bifatul/debifatul manual este facuta pentru ca am impresia ca nu toate tarile trec la ora de vara in acelasi timp.

Intre primul post si al doilea up au trecut mai putin de 48 de ore.
Buyaka
Pai parca in regulament zice 24h intre UP-uri nicidecum 48 intre primul si al 3-lea!!!
argon
24 h intre primul sau al doilea, al doilea sau al treilea, etc, nu primul si al saispelea. Prin urmare, intre primul si al treilea nu trebuia sa fi trecut mai putin de 48.
Buyaka
pai pentru primul up dat mai devreme de 24 de h am luat warn, pentru al doilea dat dupa mai mult 24 de h iar am luat warn... cu dedicatie de la nasu' mare. Cum e?
DragosP
Dragii moșului...
Dacă tot ne încordăm neuronii...
Buyaka a postat pe 30.09 la 14:53.
Ieri la 13:17, a tras un "up", sancționat de (cm)Andrei.
Azi a mai tras unul la 14:03.
Eu l-am avertizat pentru al doilea și am șters topicul. ÎNSĂ, l-am avertizat oarecum greșit, de ieri până azi trecând mai mult de 24 de ore. Corect. Tot așa de corect cum "up"-ul de azi a apărut postat tot în primul post, pen'că per total forumul (și eu m-am luat după el și n-am verificat) l-a sancționat pentru că de pe 30.09 ora 14:53 până azi 02.10 la 14:03 sunt numai 47 de ore.
Capisci?
cosmin_2300
Bukaya ... daca esti baiat destept in loc de up faci o scadere de pret smile.gif
Scaderile de pret NU se considera up wink.gif
$$ilvviu
Adica la fiecare ora pot veni cu o scadere de pret de...... sa zicem ....10 bani???
Solon
1%, cu asta se poate face corectia!
cosmin_2300
QUOTE
Initiatorul topicului are dreptul sa foloseasca UP-uri O SINGURA DATA dupa fiecare 24 de ore de la ultima sa postare, cu exceptia cazului in care anunta o diminuare a pretului solicitat. Diminuarea pretului nu se considera UP. NU se tolereaza UP-uri date mai repede de 24 de ore de la ultima sa postare sau de catre alta persoana decat initiatorul topicului. Se sanctioneaza orice abatere de la aceasta regula, chiar si numai cu 1 minut! Atentie la eventualele desincronizari dintre ceasul serverului si ceasul calculatorului dvs, inainte de a posta un UP, verificati timpul oficial in coltul dreapta jos al forumului. La incalcarea acestei reguli, topicul va fi șters si autorul sau va fi avertizat prin sistemul de warn al forumului. In cazul in care se acumuleaza trei abateri pe aceasta tema, in decurs de maxim 2 luni de la prima abatere, utilizatorului respectiv va fi banat 3 zile. Daca se constata UP-uri date de "concurenta" in ideea blocarii topicului "incomod", autorul lor va primi BAN pe 15 zile.

Nu scrie nicaieri ca trebuie sa scad cu 1 % ... pot sa scad de la 500 lei la 499,99 apoi la 499,98 smile.gif

Si pt initiator ... daca citeai regulile observai ca scrie acolo sa te iei dupa ceasul forumului ... nu dupa al tau wink.gif
argon
scria de chestia cu 1%, acum nu mai scrie, da' nu scrie nici ca reducerea mai repede de 24 de ore nu se considera up wink.gif
sorin1983
exact ca legile din romania smile.gif) pot avea diverse solutionari biggrin.gif
Buyaka
QUOTE(DragosP @ 2 Oct 2008, 15:14)
Dragii moșului...
Dacă tot ne încordăm neuronii...
Buyaka a postat pe 30.09 la 14:53.
Ieri la 13:17, a tras un "up", sancționat de (cm)Andrei.
Azi a mai tras unul la 14:03.
Eu l-am avertizat pentru al doilea și am șters topicul. ÎNSĂ, l-am avertizat oarecum greșit, de ieri până azi trecând mai mult de 24 de ore. Corect. Tot așa de corect cum "up"-ul de azi a apărut postat tot în primul post, pen'că per total forumul (și eu m-am luat după el și n-am verificat) l-a sancționat pentru că de pe 30.09 ora 14:53 până azi 02.10 la 14:03 sunt numai 47 de ore.
Capisci?
*


4. Initiatorul topicului are dreptul sa foloseasca UP-uri O SINGURA DATA dupa fiecare 24 de ore de la ultima sa postare, cu exceptia cazului in care anunta o diminuare a pretului solicitat. Diminuarea pretului nu se considera UP. NU se tolereaza UP-uri date mai repede de 24 de ore de la ultima sa postare sau de catre alta persoana decat initiatorul topicului. Se sanctioneaza orice abatere de la aceasta regula, chiar si numai cu 1 minut! Atentie la eventualele desincronizari dintre ceasul serverului si ceasul calculatorului dvs, inainte de a posta un UP, verificati timpul oficial in coltul dreapta jos al forumului. La incalcarea acestei reguli, topicul va fi șters si autorul sau va fi avertizat prin sistemul de warn al forumului. In cazul in care se acumuleaza trei abateri pe aceasta tema, in decurs de maxim 2 luni de la prima abatere, utilizatorului respectiv va fi banat 3 zile. Daca se constata UP-uri date de "concurenta" in ideea blocarii topicului "incomod", autorul lor va primi BAN pe 15 zile.
In regulament nu zice de 48 de ore!
C a t a l i n
Ești... rău!
Buyaka
Da, dar nu sunt singurul...din pacate ! sad.gif
Solon
Discutati cat vreti! Warn-ul tot ramane!
cosmin_2300
QUOTE(argon @ 3 Oct 2008, 08:38)
scria de chestia cu 1%, acum nu mai scrie, da' nu scrie nici ca reducerea mai repede de 24 de ore  nu se considera up wink.gif
*


Atata timp cat in regulament scrie ca : "Diminuarea pretului nu se considera UP" , NU conteaza la cat timp fac acea reducere smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.