Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: 'mark as read'
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
vv
De cand cu trecerea pe noul server, nu-mi mai merge 'mark this forum as read'. Si daca citesc un thread si ies din el, tot nu-mi apare ca fiind 'citit' (de fapt unele apar, dar nu toate - se pare ca unele sunt mai 'rezistente la citire').
sod
observ si eu niste probleme de acest gen; poate alex care e mai obisuit cu maruntaiele lui invision poate sa faca ceva
alex
Cred ca e de la faptul ca merge pe forward din serverul vechi. Sa se updateze DNS-urile la toti, sa trecem pe direct si cred ca se rezolva.
sod
si asta e posibil
draku
si eu am vazut problema aia cu 'mark this forum as read'
sod
foarte util, credeam ca ne persecuta invision doar pe cativa.
Ov
si eu patesc de mult chestia asta.

Acum, am o chestie mai interesanta. La probl. tehnice CLT a postat SYL ceva intr-un topic care orice i-as face mi-l arata ca necitit. Acum am observat ca ora postarii este 18 si ceva pe data de azi, deci in the future 04.gif

probabil ca diseara o sa dispara si marker-ul de necitit.
AL
Hai ca am priceput eu de ce face asa.... unora dintra noi le contabilizeaza forumul productiile la o ora ulterioara.... de exemplu eu scriu acum si apare alta ora decat cea reala si decat cea setata si aratata de forum in dreapta jos pe pagina de garda...

buuuu.... deci acum e ora 14:30 iar ce postez eu apare pe forum ca fiind postat la 18:30.... avident ca altii posteaza dupa mine ca ordine si apar orele corecte.... pana ce ora nu va fi 18:30, forumul va arata topicul ca si cum ar avea mesaj necitit (ca nu poti citi ceva inainte sa fie scris smile.gif )!!!!!!!!!!

ati inteles ceva?

daca nu, cautati posturile lui asarban... sa vedeti cum scrie el azi la ora 18 si apoi altul dupa el la ora 14...
MoneyTalks
QUOTE(AL @ 24 Jan 2005, 13:33)
ati inteles ceva?


Evident, deoarece mi s-a intimplat si mie ieri... rolleyes.gif
GeorgeB
subscriu si eu . si eu am inteles
Valentine
intrebarea e: de ce? smile.gif (la mine e 1 ora diferenta).
crocky
Si inca o chestie.
De cand cu upgrade-ul nu mai vad topicurile in care am postat ca fiind marcate (stiti voi, semnul ala de folder cu "patratel" smile.gif )
viulian
Pe mine ma stresseaza putin faptul ca informatiile despre thradurile citite de mine nu sunt stocate pe server (unde cred eu ca ar trebui), ci intr-un cookie.. De ce ?
Eu citesc forumul si de acasa si de la servici, si daca markez 3 pagini de theraduri drept cititie (acasa) cand vin la servici nu sunt marcate inca - tot 3-4 pagini vad (a doua zi de dimineata).

Se poate face ceva cu asta ? (poate chiar o setare in profil...)

Sarumana
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.