Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Imi ploua in portbagaj
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
coronarian
Nu cred ca e o problema tehnica dar chiar n-am avut idee unde sa postez, am schimbat chederul de la portbagaj si tot gasesc apa azi era 1L in partea stanga a portbagtajului la aripa, in partea dreapta e roata de rezerva si acolo vad ca e o gaura presupun ca si pe acolo ploua dar cum e gaura aia se scurge, are cineva idee pe unde intra apa?aaa, si e normal sa fie gaura aia acolo unde e roata de rezerva?
Cipiotul
gaura da ... e pt scurgerea de lichid ce ar putea apare inauntru biggrin.gif
vezi daca capota se lipeste pe cheder ... daca nu se prelinge apa pe capota si curge inauntru ... stiu ca asa era la mine ... era rupta tabla de la incuietoare si statea capota ridicata putin si nu mai atingea chederul ...
coronarian
nu cred, ploua si inainte sa schimb chederul si acum dupa ce l-am schimbat plus ca de cand am schimbat chederul se simte ca se inchide mai greu portbagaju, dar o sa incui pe cineva in portbagaj sa se uite radmasa.gif
nelu_1985
te poti incuia singur, eu asa am facut, te poti deschide singur numai sa ai un patent sau o surubelnita, eu aveam trusa de scule langa mine si in prealabil am studiat bine sistemul...smile.gif)
Cipiotul
sustin ideea lui Nelu ... numai vezi sa n-ai copii prin preajma ca s-ar putea sa-ti faca vreo bucurie (sa-ti bata-n tabla de n-ai sa stii pe unde sa iesi radmasa.gif ) ... sau ... da la pace cu soacra (daca este ...) sa intre ea ... si faci tu ce n-ar trebui sa faca copii radmasa.gif
HIV
neseriosilor radmasa.gif
nelu_1985
radmasa.gif , pe sistemu da-le idei ca le contureaza ei...
HIV
Si oarecum on-topic : nasoala problema , eu mi-am bulit un amplificator de 600 W asa biggrin.gif
coronarian
bine bine, si problema cum ai rezolvato? sau ai rezolvato?
Cipiotul
da` ai verificat toata marginea aia pe care sta chederul sa nu fie plesnita(mancata de rugina) si sa curga chiar pe sub cheder ?
eu oricum raman la ideea ca nu calca cum trebuie capota pe cheder si se prelinge apa pe capota apoi in portbagaj ...
HIV
Nu , nu am rezolvat-o . biggrin.gif
brigada_diverse
cu portbagaju deschis, toarna pe la stopuri apa
mie imi intra pe la presupusa etansare dintre stop si caroserie..cu gramada......
si te uiti daca iti intra....
Adrian.
Verifica coltul din stanga sus al lunetei , e posibil sa intre pe acolo si sa se scurga in portbagaj . Fa un mic test cu putina apa .
jews
are dreptate cristitranca. S-ar putea sa intre printre blocul optic, mai precis cauciucul de etansare, si caroserie.Se rezolva cu putin silicon intre cele doua parti
za_kristake
verifica aici
[attachmentid=1627475365]
TheKing
Poate fi de la gurile alea de aerisire ( sau colectare a apei unsure.gif ) si eu am avut aceeasi chestie
Rezolvare: am scos bancheta din spate si palfonul dintre, daca ai si te uiti pe unde intra lumina la cheder ma refer ... biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.