Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: FILTRU BENZINA
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
mihut_corneliu
salutare!are cineva idee cat costa un filtru de benzina?
harry
28 ron BOSCH, 30 ron de origine.
Eu mi-am luat de origine... din pantelimon.
mihut_corneliu
multumesc mult.
b13mat
25 ron de origine m-tii carpati al doilea magazin smile.gif
djasu82
nu stiu in pantelimon majoritatea pieselor sunt scumpe aiurea biggrin.gif eu am loat cu 30 de lei de origine darnu din pantelimon ci de la un magazin mic din fata blocului langa posta ambrozie aprope de ilioara.
Ce m-a lasat masca a fost furtunul de racord de la filtru de aer cu admisa costa in jur de 100 de lei sau 1 mil in lei vechi biggrin.gif ce tot avea acel furun era cu aur poleit ? Am recurs la unu mai simplu din aluminu care e mult mai bun si l-am loat cu 10 lei 1 metru se potriveste perfect cu ambile guri de admisie la filtru de aer .
SYL
Unde ai gasit acel furtun de aluminiu ?
Si de ce spu ca e mult mai bun decat cel de origine ? unsure.gif
turturel
filtru de benzina il gasesti la braicristu service braila cu 22 ron bosch de plastic. cel de metal bosch il gasesti pe la dedeman sau alte magazine dupa dorobanti..e in jur de 24 ron. aici se mai adauga si alte marci de filtre benzina pe care la gasesti la magazinul frontal dupa dorobanti...dar cred ca trebuie sa mergi cu filtrul ca sati dea exact pt ca magazinul comercializeaza piese numai pt masini straine. ar mai fi eurocar, apolodor...succes!
klaus
QUOTE(SYL @ 13 Oct 2008, 20:17)
Unde ai gasit acel furtun de aluminiu ? 
Si de ce spu ca e mult mai bun decat cel de origine ? unsure.gif
*


In magazinele de bricolaj, sunt pentru aerisiri.
djasu82
corect spus klaus eu l-am loat de laun magazin de pise dacia de pe langa bloc si e pentru aerisiri. Azi l-am montat si mi-a iesit mult mai original decat cel de fabrica si motorul si-a schimbat si mersul , cel vechi era imbacsit cu praf , noroi si ulei imi era si scarba sa pun mina pe el. De aceea l-am si schimbat si cred ca am facut o treaba buna .Voi face o poza cu el.
ZappaUKu
offtopic: sunt si eu curios care filtru este mai bun cel de plastic sau cel metalic? pt ca un prieten mi-a dat un filtru de benzina Uniflux (XB-62) metalic si le-am aratat celor de la muntii carpati ce am si daca e bun si mai aveau putin si radeau de mine (precizez ka pe cutie scria ka este bun si pentru marcile renault) ... si am luat unul de origine care fiind in cutie nu am observat ka este de plastic,(si sa fiu si ontopic l-am achizitionat cu pretul de 25 roni).intreb sa stiu pe care sa il montez.multumesc rolleyes.gif
djasu82
eu pledez pentru plastic .
Sudsemnatu
plastic bosch
ZappaUKu
va multumesc pt raspunsuri blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.