Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Gen de muzica!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Pages: 1, 2, 3
Metallistul
Sunt mai curios eu asa de felul meu si ma intreb ce se mai asculta prin masinile oamenilor din romania. Eu ascult ceva Rock Adica rock si numai rock (fac aceasta paranteza sa spun ca nu imi place alternativul)


Voi ce ascultatzi?
Metallistul
am uitat sa spun ca ascult rock de prin 89
si parerea mea e un gen de muzica sau mai bine zis sunt multe formati vechi de prin 76 care se asculta si acum. Deci in alte cuvinte rock-ul este nemuirtor fata de manele care se invechesc cum sustin uni de la luna la luna.
aia e muzica sa o ascultzi numai o luna tongue.gif


P.S. Sa vedem ce o sa iasa.
bomicabomic
Am votat rock. De fapt eu ma omor dupa hard-rock si heavy-metal. Un Iron Maiden, Manowar, Rainbow, Purple etc., etc.
Mache
Din pacate, votul nu permite combinatii.
Ake
Stratan. Da, nu stiu ce gen e, a rock nu prea seamana, hip-hop nu e, manele ma indoiesc, desi mi-a spus cineva ca tot un gen de manele canta si el numai ca pe alte versuri.
Am votat "muzica sa fie"
Mai ascult si '80s, ehe...nostalgia... in general pop
Si muzica clasica de la radio.
JohnyBe
Rock, dar si altele ... am votat Rock pentru ca ponderea o detine muzica rock.
DaciaMustang
-hip-hop de cele mai multe ori (asta am si votat, ca nu puteam sa le combin)
-imi place si rock-ul, uneori chiar mai mult decat hip-hop
-nu suport manelele! sunt...toate la fel!! si se invechesc mai repede decat painea!
-ascult si prodigy, dar m-au cam dezamagit cu ultimul album
-si drum&bass de dragul subwooferului smile.gif
Gaby
Rock.
Dar si clasica, Jarre, Vangelis, Kitaro, Kraftwerk si Disco de pana in '90.
GeorgeB
ce se da la radio
RIon
METAL FOREVER!
Insa in masina ascult radio, deh, sunt oricum satul, am lucrat 5 ani in radio, am facut si rockoteci.. am imbatranit nitel...
Daddy
In general radio, care-l tot schimb de pe un post pe altul in functie de ce vreau sa ascult in acel moment. smile.gif
droopy
la mine in masina merge radio cel mai mult....si mai am o caseta cu roxette(best of) pe care am primit-o cand mi-am luat permisul si pe care o ascult cand plec la un drum mai lung
ydaniel
Orice in afara de manele,rock,populara,hip-hop...
thunder
Am votat rock (mai putin alternativ) pt. ca este pe primul loc: Guns. Metallica, Led Zeppelin (bestial), Rage Against The Machines, si multe altele.
Dar ascult cu placere hip-hop, soul, rnb, jazz. Nu suport manele, muzica comericala gen boys band, si multe alte aberatii de genu asta.

PS: nimic nu se compara cu sound-ul unei chitari electrice ... prieteni stiu de ce tongue.gif
Marty
Manele! Combina-le cu f. mult metal si ai gasit combinatia perfecta!
marksman
Rock, dar si altele. Nu manele, nu muzica clasica, nu house. Nu-mi plac genurile astea.
Mache
Daca sunt singur, nu prea. Daca e si nevasta, muzica de la radio sau ce are pe casetele din masina: coloana sonora a filmului Trainspotting, Cypres Hill, Matrix soundtrack si alte rautati. Ca si le pune ea.
Laurentziu83
Ascult cam de toate, merge si radioul cand ma satur. Stiu ca aveam intr-un timp pe o caseta alternativ rock cu manele si nu ma deranja. Am votat altele, ca nu mai exista muzica din anii 93-96 care imi placea mie. Ceva reminiscente am gasit doar la Narcotic trust si la September-we can do it, dar cam difera putin.
Lucian123
Muzica clasica.
Cei care asculta numai rock si in special havy va dau un sfat: lasati-o mai moale cu muzica asta altfel veti avea mintea vraiste pe la 50 ani.

Nu spun asta de la mine, dar sunt destule studii care arata asta.
luxcor
cam subtire lista ...
se mai pot aduga minim urmatoarele:
- jazz
- blues
- soul
- r&b
- pop
- disco
- dance
- progresiva
- electronica
- hevy, black, speed, grunge, metal ...
- rock'n roll
- populara
- etno
- punk

si astea sunt doar cateva ... asa ca votand ALTELE ma gandesc la cateva din cele de mai sus ...
tatabobu
Punk nene!
luxcor
QUOTE(Lucian123 @ 27 Jan 2005, 13:37)
Muzica clasica.
Cei care asculta numai rock si in special havy va dau un sfat: lasati-o mai moale cu muzica asta altfel veti avea mintea vraiste pe la 50 ani.

Nu spun asta de la mine, dar sunt destule studii care arata asta.
*



eu am 36 si sunt vraiste ... tu zici ca e de la Maiden, AC/DC, Motorhead, Venom, Judas si Slayer ... eu zic ca e de la Copilu', Guta, Adi si Sorinel ș.a. ... ca pana acum nu am avut nimic ...
Lucian123
QUOTE(luxcor @ 28 Jan 2005, 12:25)
eu am 36 si sunt vraiste ... tu zici ca e de la Maiden, AC/DC, Motorhead, Venom, Judas si Slayer ... eu zic ca e de la Copilu', Guta, Adi si Sorinel ș.a. ... ca pana acum nu am avut nimic ...
*




Si de la alea la fel. Aia care au facut studiile de care vorbeam nu au auzit de indivizii astia pentru ca nu sunt romani.
SiloS
Rap in mod normal .
Mai imi place si muzica clasica [ bizet imi place mult , dupa care mozart si vivaldi ]

Nu rock , nu manele .
luck
Muzica sa fie ... biggrin.gif

Imi plac toate genurile de muzica , da' nu orice melodie asa ca am votat : muzica sa fie ...

De ex. acum ascult : Bill Frisell - Somewhere over the rainbow... .....
Adrian_Solenza
Rap .. Dar cel vechi: KLF, Vanilla Ice, MC Hammer, Snap, BG the Prince of Rap...

Aaaa, cred ca mai trebuia sa fie acolo inca ceva : Orice in afara de manele !
ICET

Hip hop.............ca e ala vechi(KLF,V I,Mc H,Public E#1) sau Mafia,Parazitii!Altii nu i-mi plac!Mai merge si si alt gen(house sau disco)depinde de dispozitie!Dar nu MANELE!!!!!!!!!Sa nu aud asa ceva!
ps ....sa nu uit de Queen!The best of rock!(parerea mea)
CristianH
Am votat Rock pentru ca sunt prea putine alte optiuni .
In general ascult radio cu muzica de calitate sau ce am pe cateva casete in masina : Stratan, Abba, The best of 60's and 70's.
ydaniel
laugh.gif Eu am ascultat vreo 4 ani muzica de la motorul in 2T!se auzea mono dar si acum o am in minte!
MMihai
Hip-Hop .. house si tot ce mai merge ascutat in masina pe woofer up.gif
paul_s
adevarat
QUOTE(thunder @ 26 Jan 2005, 09:21)
PS: nimic nu se compara cu sound-ul unei chitari electrice ... tongue.gif
*


pana acum the rock rocks cool.gif
Lucian BLK
Am votat "Rock" si asta pentru ca nu exista "Numai Rock". biggrin.gif
cip_01
am votat rock pentru ca ascult
restul nu ma intereseaza ce sunt
Vladis04nkz
Rock,in speranta ca scapam de manele
andreiutz
Rock-ul anilor `90 (Nirvana,Iron Maiden,Metallica)
bogdan_iuly
Linkin Park, Scooter, Savage Garden, ATB ...

Pacat ca nu se pot face combinatii sad.gif
AVT
Aproape orice, cu precadere rock si clasica, functie de stare si de destinatie: la drum lung obligatoriu rock, la drumuri scurte merge si ceva clasic.
In orice caz NU manele si alte d'astea. No offence smile.gif
burliu
in general muzica anilor 80' cool.gif si rock
inconturnabil
rock 100%
oboman1980
Am votat orice pentru ca ascult mai mult radio, dar prefer muzica din anii 80. In functie de starea de spirit ascult si alte chestii (clasica, manele, rock, etc)
St
Eu ascult de toate in afara de manele si hard rock
mariachi
am votat rock.
ascult mult de tot Queen, dar si multa alta muzica, aproape toate genurile. Exista unele exceptii: manelele nu le pot suporta.
PriesT
Langa Un Judas Priest, merge si un Iron Maiden, Therion, Nighteish..."metalic" sa fie.
wink.gif
DoraX
salutare,

am votat rock, cu toate ca preferintele mele sunt mai mult grunge si alternative - Nirvana will live forever! Altceva - Queen, Metallica, dar si Aerosmith sau Guns'n'Roses.

NU MANELE!!!!

Doamne fereste sa cante Pavel Stratan MANELE! Il prind la Chisinau si sa vezi ce canta atunci smile.gif!

regards.
StefanT
QUOTE(MMihai @ 10 Feb 2005, 13:12)
Hip-Hop .. house si tot ce mai merge ascutat in masina pe woofer  up.gif
*


pai eu cred ca 70% din noi asculta 2 sau chiar mai multe feluri/ tipuri de muzica, asa ca mine.. Eu ascul Hip-Hop in principal, adica in masina....dar mai ascult si 6 manele (strict astea 6) cand sunt mai nostalgic, ma ajuta sa imi revin. Ascult si clasica, in principal Beethoven, dar si multi altii. Ca sa nu mai zic de Pavel Strantam, pe care il ador, numai ca trebuie sa mai prind ceva nou in mana, ca tot aceleasi albume...
Bafta, si zic ca nu sunt nici pe departe suficiente variantele de vot !!
bolt
Nu in ordinea preferintelor : death-gore-grind metal, clasica, orientala, pop.
TurboZZZ
Rock...adica Metal smile.gif Motorhead, Maiden, Judas...si multe altele plus Stratan si Chilian
Deviltry
Ati uitat fratilor blues-ul... John Lee hooker, Mayal, Clapton, BB King, Big Bill Broonzy, Albert King, Howling Wolf, Robert Johnson si multi multi altii...
dragOn
Până la votul meu house-ul era devansat de manele.... GRAV!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sclaud
QUOTE(dragOn @ 20 Apr 2005, 00:23)
Până la votul meu house-ul era devansat de manele.... GRAV!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
*


Chiar si acuma e tongue.gif
Ce sa-i faci ... opinia publica biggrin.gif

P.S. Eu - manelist convins wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.