Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: vreau servo pe dsn
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
rosu_sukaru
stie cineva daca se potriveste caseta de directie de la solenza la super nova sad.gif
RIon
Eu am vazut cum arata ambele, nu sunt expert, insa cred ca 99% NU.
mpetrache29
cica e posibil dar te costa mai mult decat masina
S.Alex-F
Salutare!

Am gasit la un prieten caseta cu pompa si conducte plux coloana de la volan la caseta....(de pe o solenza avariata), la doar 5 milioane...si este super super!

Dar oare cine mi-o omologheaza???

Am auzit ca pe la tara, pe banuti, tio poate trece in talon....dar tind sa cred ca sunt fabule!
Si am auzit ca nici servo de pe solenza nu e asa de rezistenta pe drumurile patriei si in conditii de exploatare SPORTIVE!

Deci.....merita?
costi
QUOTE(S.Alex-F @ 30 Aug 2009, 20:23)
Am auzit ca pe la tara, pe banuti, tio poate trece in talon....
*



unde sa "tio" treaca ? in talon ? blink.gif

la RAR nu te-ai gindit?
puiu82
Am vazut dsn cu servo de slz......dar fara omologare.
Daca te duci la RAR,ai 2 variante:
1-se omologheaza,dar costurile depasesc cu mult valoarea masinii.
2-o sa fii luat la misto de domnii ingineri.....si poate pleci si fara talon de acolo.
Un prieten bun a incercat sa omologheze anvelope 175\70\13 pe slz,si nu s-a putut,nici legal,nici pe alte cai.
Bafta!
Maskatu
Alex, deși ar fii o idee grozavă, mai ales că poți procura piesele la un preț foarte decent, și montatul lor nu ar fii tocmai chirurgie pe creier, mai ales pentru un mecanic descurcăreț, "riscurile" se pare că sunt altele. Să zici că nu te duci deloc la rar.... și scapi și la itp cu o ... ciocolată. Dacă te prinde rar-ul mobil, aia taie și spânzură. Mai bine îți iei solenza direct și stai liniștit.
S.Alex-F
QUOTE
Si am auzit ca nici servo de pe solenza nu e asa de rezistenta pe drumurile patriei si in conditii de exploatare SPORTIVE!


Mai bine 318 2000 si am scapat si de belele cu servo si cu planetarele!! ohmy.gif 124.gif

Va jur ca urmatoarea masina nu o sa mai fie frantuzoaica....am patimit intr-un an jumate cu supernova mea...si alti 5 cu 1310....de am invatat si nume noi de sfinti!!

Sa ne auzim numai de bine!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.